Aardlagen strandwal verwerkt in tegelwand spooronderdoorgang Dierendag Beestenboetje Heiloo Inwoners en onderne mers meer tevreden Met de Zonnebloem naar de Broeker Veiling Ga tijdens de Kinderboekenweek op reis met de bibliotheek! n - r* f <1% 2 OKTOBER 2019 UITKIJKPOST Dierendag wordt groots gevierd in 't Beestenboetje. Foto: Facebookpagina Beestenboetje Heiloo HEILOO - Op zondag 6 oktober wordt op grootse wijze dieren dag gevierd in 't Beestenboetje. Van 10.00 tot 14.00 uur wordt het een groot feest voor alle kinderen en natuurlijk de die ren. De kleine bezoekers kunnen een ritje maken in de ezelkar en sprin gen op het springkussen. Je kunt je laten schminken, je nagels lakken, maïs roosteren boven het vuur of een heerlijk ijsje van Di Fiorentina eten. Ook kun je een speurtocht doen door het gemeentebos. Als je de antwoorden goed hebt, mag je grabbelen in de grabbelton. En ook de Hobbyfarm is van de partij: je kunt bij hen een leuke knutsel maken. Er zijn leuke spelletjes te spelen zoals: eendjes vissen, kat- en-muisspel of mens-erger-je-niet. Daarnaast zijn er korte poppenkast voorstellingen voor de kleintjes. Uiteraard vinden de dieren het geweldig als je ze komt knuffelen. HEILOO - Inwoners en onder nemers in Heiloo zijn gemid deld iets meer tevreden over de gemeentelijke dienstverlening dan drie jaar geleden. Ook ver geleken met andere gemeenten doet Heiloo het goed. Dat blijkt uit de grootschalige Burger- en Ondernemerspeiling 2019 onder 2000 inwoners én alle ondernemers. Gekeken werd naar vier thema's: de diensten die de gemeente levert, zorg en welzijn, de relatie met de gemeente, en leefom geving en ondernemersklimaat. De BUCH Werkt De dienstverlening wordt gedaan vanuit de BUCH Werkorganisatie - een fusie van ambtenaren van Bergen, Uitgeest, Castricum en Heiloo. Het werk wordt daardoor steeds meer gedaan vanuit één cen traal punt. Dankzij onder andere het gezamenlijke klantcontact centrum (KCC), het speciale soci aal-domein-klantenteam, de vier nieuwe gemeentelijke websites en de BUCH Nieuwskamer kunnen inwoners beter en sneller gehol pen worden aan de balie, en via De varkens, ezels en konijnen vin den het heerlijk als je hen komt borstelen. Dit jaar pakken we spe ciaal uit voor de dieren. Het is ten slotte dierendag. Daarom maken we gezamenlijk een grote dieren- taart voor de dieren. We willen vra gen of je hiervoor iets lekkers wilt meenemen: een wortel, een beetje sla, een stukje bloemkool, of een appel. Om 12.00 uur geven we de taart aan de dieren. Ook je eigen knuffeldier verdient aandacht. Er zijn dit jaar weer echte artsen aan wezig, dus neem je knuffeldier mee voor een volledig onderzoek. Zeker als je knuffel(dier) zich de laatste tijd niet lekker voelt, kunnen de art sen onderzoek doen en jou advies geven. Kom dus langs en laat hem/ haar goed nakijken tussen 12.00 - 13.00 uur. Voortaan is 't Beestenboetje ook op woensdag- en zaterdagmiddag van 13.00 tot 15.00 uur open. Kom eens langs! En natuurlijk graag tot ziens op 6 oktober! telefoon, post, e-mail, de website en social media. Verbeterpunten Maar het kan nog steeds beter. Inwoners noemden als verbeterpun ten: 'Blijf werken aan digitalisering, verbeter de website' en 'Houd de samenwerking met en ondersteu ning aan inwoners en ondernemers op niveau'. Dat neemt de gemeente ter harte: ze gaat werken aan een meer open houding richting inwo ners en ondernemers, en nog sneller reageren op vragen en verzoeken. Hoe? "We gaan onze inwoners en ondernemers vaker vragen naar hun wensen en behoeftes, en ze beter betrekken bij onze plan nen. We gaan gerichter commu niceren en gegevens slim combi neren en gebruiken. Dat doen we digitaal waar het kan, persoonlijk waar wenselijk: High Tech High Touch," aldus de gemeente in een reactie. Alles op een rij De onderzoeksresultaten wor den binnenkort gepubliceerd op www.waarstaatjegemeente.nl. HEILOO - De werkzaamheden aan de spooronderdoorgang op de Vennewatersweg in Heiloo liggen op schema. Voor de wand afwerking is een speciaal tegel- ontwerp gemaakt, dat verwijst naar de archeologische en geolo gische waarden van het gebied. Bij aanvang van het project was nog onduidelijk voor welke afwer king gekozen zou worden. Onlangs heeft het college van B&W gekozen voor het aanbrengen van tegels met een verwijzing naar de kenmerken van het gebied. De werkzaamheden worden uitgevoerd in opdracht van de hoofdaannemer als onderdeel van het project. Hierdoor verschuift de openstelling van de spooronder doorgang voor gemotoriseerd ver keer met een maand naar mei 2020, en voor fietsers en voetgangers naar juni 2020. Tegelwand onderdoorgang De onderdoorgang komt op de plek van een historische handels route. Wethouder Rob Opdam: "Bijzonder is hoe het ontwerp van de tegelwand verwijst naar de archeologische waarde van dit gebied. De aardlagen in het grens gebied tussen de oude en nieuwe strandwal zie je terug in de beelte nis. Ga je onder het spoor door, dan rij je als het ware door de zandlagen heen." Oplevering van de tegelwand gebeurt binnen het projectbudget. HEILOO - Dit jaar staat de Kinderboekenweek (2 t/m 13 oktober) in het teken van ver voersmiddelen en het thema is 'Reis mee!' We gaan op reis in kinderboeken. Niet de bestem ming, maar het vervoer erheen staat centraal. Tijdens de Kinderboekenweek neemt de bibliotheek kinderen mee op een reis waarin ze zelf ervaren hoe boeken je de wereld kunnen laten zien. Activiteiten Voorleesfeestje: woensdag 2 en 9 oktober, 14.30 uur; 3 - 7 jaar. Voorlezen en spelen: vrijdag 4 en 11 oktober, 10.30 uur; tot 4 jaar. Kinderboekenweekfeest: zater dag 5 oktober, 10.0 - 14.00 uur; voor alle leeftijden, met allerlei activi teiten. Kom lekker spelen, lezen, luisteren, puzzelen, programmeren en bouwen, er is van alles te doen rondom boeken en reizen. Voorstelling Daantje danst: zon dag 6 oktober, 11.00 uur; voor kin- HEILOO - Woensdag 25 septem ber is een groep van 24 ouderen onder begeleiding van een aan tal vrijwilligers een dagje naar de Broeker Veiling geweest. Men genoot zichtbaar van al wat het museum te bieden heeft. Onze (voor)ouders leidden een hard bestaan in het rijk der duizend eilanden. Met een rondvaartboot Openstelling in mei 2020 Oorspronkelijk was het tegel werk na oplevering van de onder doorgang gepland. Nu het binnen de huidige projectplanning wordt opgepakt, is de openstelling van de spooronderdoorgang iets later dan gepland. Voor het gemotoriseerde verkeer een maand en voor fietsers en voetgangers twee maanden later. "Als college kiezen we ervoor om alle werkzaamheden zoveel moge lijk binnen de projectplanning te laten doen. Dit is niet alleen efficiën ter. Hiermee voorkomen we boven dien dat de spooronderdoorgang deren van 2-6 jaar. Kaartjes 6,- p.p. via www.potitco.nl Samen naar de bieb: woensdag 9 oktober, 14.00 - 16.00 uur. Zie www.weekvandeopvoeding.nl Interactieve historische quiz: zaterdag 12 oktober, 14.00 uur; vanaf 9 jaar. Met schrijver Arend kon men de vele akkertjes aan schouwen waarop men veelal kool verbouwde. Natuurlijk werd ook een bezoekje gebracht aan de vei ling zelf alwaar de veilingmeester de producten aan de man bracht. Natuurlijk mochten de gasten ook bieden en niet zelden werd er te vroeg op de knop gedrukt waardoor de aankoop wel een beetje duur uitviel, dit tot hilariteit van hen die na de openstelling in april 2020, op een later moment in het jaar weer een paar maanden dicht moet voor het aanbrengen van de wandafwer king," aldus wethouder Opdam. Spooronderdoorgang De spooronderdoorgang aan de Vennewatersweg is nodig om de verkeersveiligheid, bereikbaarheid en leefbaarheid van Heiloo voor verkeer en hulpdiensten te waar borgen. Het verkeer neemt toe in Heiloo, onder andere door de bouw van de nieuwbouwwijken Zuiderloo en Zandzoom. van Dam, i.s.m. boekhandel Bruna. Kaarten 3,- p.p. bij Bruna of via www.bibhotheekheiloo.nl. Nog geen lid? Kinderen die tijdens de Kinderboekenweek lid worden van Bibliotheek Heiloo betalen geen inschrijfgeld 3,-) en geen contri butie tot hun 18e verjaardag. zich wisten te beheersen door niet te snel op de knop te drukken. Met een heerlijke lunch in het restaurant was dit uitje voor velen een onver getelijke dag. Wilt u ook eens met de Zonnebloem kennismaken, neem dan contact op met Marijke Verhoef. Mail naar verhoefmm@gmail.com of bel 06-5187 7905. Voor de tegelwand in de spooronderdoorgang is een speciaal tegelontwerp gemaakt. Foto: Wouter Droge Arend van Dam komt naar de bibliotheek. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 15