Showroom Kozijnen Apotheek geopend Filmclub bij Filmhuis Alkmaar Jonge Redders Kunstroute Akersloot Heilooër wint NK kitesurfen REGIO/SPORT 17 UITKIJKPOST 2 OKTOBER 2019 In de showroom presenteert de Kozijnen Apotheek maar liefst 450 m2 aan kozijnen en deuren. Aangeleverde foto UITGEEST - Aan de Oosterwerf 6 is vrijdag 27 september op feestelijke wijze de showroom van de Kozijnen Apotheek geopend. Eigenaren Hans Plug en Martijn Jacobs presenteren hier maar liefst 450 vierkante meter aan kozijnen en deuren, maar ook schuifpui en, garagedeuren en horren. Een showroom boordevol inspiratie, gecombineerd met gedegen advies van gecertificeerde experts. De Kozijnen Apotheek is dealer van het merk Profel, dat al meer dan zeven tig jaar garant staat voor kozijnen en deuren van topkwaliteit die vol doen aan alle Europese kwaliteits normen. Door innovatie en eigen productie garandeert Profel de hoogste kwaliteit en duurzaamheid. De Kozijnen Apotheek zorgt boven dien voor een uitstekende service, zowel voor, tijdens als na de plaat sing. Vanzelfsprekend wordt bij de plaatsing uiterst zorgvuldig gewerkt met respect voor privacy en wordt alles netjes achtergelaten. Buiten de uitstekende garantievoorwaarden is de Kozijnen Apotheek bij eventuele problemen natuurlijk altijd bereik baar om samen tot een goede oplos sing te komen. Na de film is het gezellig napraten aan de bar van het Filmhuis. Aangeleverde foto ALKMAAR - De ware filmlief hebber kan zich vanaf oktober weer maandelijks onderdompe len in de wondere wereld van de cinema en genieten van unieke films. Filmhuis Alkmaar is vorig jaar gestart met FilmClub Alkmaar en inmiddels zijn er al ruim 100 leden! Vanaf oktober start het tweede sei zoen. Iedere tweede vrijdagochtend van de maand wordt een speciaal gekozen film aangeboden, die zal worden ingeleid door de program meur. Na afloop is er gelegenheid om gezellig na te praten onder het genot van een drankje. 11 oktober is de eerstvolgende keer (later instro men kan ook). Lidmaatschap kost 88,- voor acht exclusieve voorpremières. Meer info op www.filmhuisalkmaar. nl EGMOND AAN ZEE - In een waterrijk land als Nederland is het goed leren zwemmen van groot belang. Niet alleen om zelf plezier in het water te kunnen beleven, maar ook om jezelf te kunnen redden in een noodsitu atie. Sinds 2017 werkt de Egmondse reddingsbrigade met de diplomalijn Jonge Redders. Tijdens de opleiding Jonge Redders gaan de kinderen op een uitdagende en speelse manier leren hoe zij zichzelf en anderen kunnen redden, maar ook hoe zij met de risico's van water kunnen omgaan. De kinderen leren nog beter zwemmen, werken aan hun conditie en ontwikkelen vaardig heden die nodig zijn om zichzelf en anderen te kunnen redden. Bij deze diplomalijn wordt gewerkt met moderne reddingsmaterialen zoals het rescueboard, de rescuetube en de weipzak. Iedereen lifeguard Met het Jonge Redderprogramma willen we zoveel mogelijk kinderen enthousiast maken voor het werk van een lifeguard. Een veilig leer klimaat waarin je wordt uitgedaagd en waarin je fouten mag maken is voor ons hierbij een belangrijke voorwaarde. Wil je lifeguard wor den dan kun je een proefles volgen. Deze proefles kim je alleen vol gen als je in 2010 of daarvoor bent geboren. Voor deze proefles dien je je aan te melden via www.red- dingsbrigade.info/gratis-proefles. De opleiding wordt gegeven in zwem bad De Flout op donderdagavond van 18.00 tot 18.45 uur en 18.45 tot 19.30 uur. Afhankelijk van je leef tijd en diploma wordt je ingedeeld. Vanuit Egmond aan Zee en Egmond aan den Hoef rijdt er een bus naar het zwembad in Alkmaar en weer retour. In het jaar datje 14 wordt ga je op je ook op het strand trainen. Voor meer informatie kunt u terecht bij Annika de Boer, oto.opleiden@ reddingsbrigadeinfo AKERSLOOT - Kom genieten van de eerste kunstroute van Akersloot. De voorgaande vijf jaar is Kunst in de Bollenschuur georganiseerd; twee dagen lang exposeerden verschillende kun stenaars op een prachtige loca tie aan de Buurtweg. Dit heeft zich verder ontwikkeld tot een route door het hele dorp. Op 5 en 6 oktober van 11.00 tot 17.00 uur wordt een gevarieerd aanbod van keramiek, schilderijen, bronzen beelden, beeldhouwwerken, foto's, textiel en meubeldesign geëxpo seerd. Maar liefst 25 kunstenaars op 15 locaties zullen u gastvrij ontvan gen en vertellen over hun manier van werken. Op iedere locatie vindt u de routebeschrijving die u langs de verschillende locaties brengt. De route voert langs ateliers, tuinen, woningen en openbare ruimten van Akersloot waar lokale en regionale kunstenaars exposeren met hun beeldende kunst. Dit jaar krijgt u onder andere een kijkje in de keu ken van een aantal ateliers. Bezoek de Facebookpagina Kunstroute Akersloot voor meer informatie. HEILOO - Dit weekend vond het Nederlands Kampioenschap Big Air kitesurfen plaats bij Castricum aan Zee. De 18-jarige Jan Zoon uit Heiloo ging er met de titel vandoor. Het evenement was georgani seerd door 4Wind Watersports op het zuidelijke strand van Castricum. Bij Big Air kitesurfen gaat het om zo hoog mogelijk springen en de mooi ste tricks. Met snoeiharde wind en veel publiek probeerden de beste en meest extreme kitesurfers de titel in de wacht te slepen. De Heilooër Jan Zoon maakte indruk op de jury met de hoogte van zijn sprongen, de extreme tricks en de getoonde afwisseling. Hij won de spannende herenfinale en mag zich Nederlands Kampioen noemen. Bij de dames won 25-jarige Annechien Tabak uit Utrecht. Meer informatie op de website www.nk-bigair.nl en facebook.com/ nkbigair Jan Zoon (midden) won de herenfinale en ging er met de titel vandoor. Aangeleverde foto Gemaal 1879 Ook het Gemaal 1879 opent zijn deuren tijdens de kunstroute. Hier exposeert Cor Kerssens uit Akersloot met metalen objecten en schilderijen. Op beide dagen zal het gemaal af en toe draaien en water verpompen. Stichting Oer-IJ geeft een presentatie over hoe het gebied van Castricum en de omlig gende dorpen vorm heeft gekre gen. Ook organiseert Stichting Oer-IJ op zondag om 13.00 uur een korte wandeling, die ongeveer een uur duurt. Tijdens de wande ling bekijkt u de waterlopen rond het gemaal en onderweg komt u verschillende soorten landschap tegen. Wij wensen u veel kunst- en kijkplezier! Kom kijken naar een gevarieerd aanbod van verschillende soorten kunst. Foto: Collectief kunst in uitvoering, Jan Kerssens Jonge redders in actie tijdens een training voor lifeguards. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 17