Dirigent Oratoriumkoor in het zonnetje gezet Genieten van de Balkan 7 HO VEAGEN AAN... BAS AM SABBAGIHI n y u 3 vu Vervolg van de voorpagina: LUKICin de Cultuurkoepel: Opbrengst collecte Nierstichting Heiloo UITKIJKPOST 2 OKTOBER 2019 Het kunstwerk beeldt de weg uit die het koor bewandelt om te komen tot een mooie uitvoering van een muziekstuk. De lege rol muziek- papier is het begin. Het hout is de weg die het koor bewandelt. In de kei zijn stukjes hout verwerkt die de opstapjes naar het nieuwe stuk symboliseren. Op de kei zijn lijnen te zien, die symbool staan voor de verschillende stemsoorten binnen het koor. Het brons boven op de kei symboliseert Paul op de bok. Aan het eind is de oude koperen plaat te zien met daarop een ets van de Cultuurkoepel. Het kunstwerk werd op verzoek van het bestuur gemaakt door koorlid en beeldend kunste naar Wim van de Meij. Artistiek leider Paul houdt zijn koor telkens voor dat elke slag van zijn baton zin loos is als het koor niet volgt met de juiste timing op de inzet, in de goede toonsoort. Oefenen en oplet ten is zijn credo. Vandaar ook dat het Oratoriumkoor zich in de afge lopen jaren kwalitatief sterk heeft kunnen ontwikkelen met Paul als artistiek leider. Momenteel wor den er in de loop van het jaar drie concerten door het Oratoriumkoor aangeboden, waaronder de Messiah Scratch. De Messiah Scratch wordt, met tomeloze inzet en gevoel voor humor, onder leiding van Paul tegen kersttijd uitgevoerd. Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. di. wo. do. vr. 09.00 - 17.00 uur 09.00 -17.00 uur GESLOTEN 09.00 -12.00 09.00 -14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Dankwoord Tijdens zijn dankwoord zei een totaal overdonderde Paul hoe trots hij is dat hij dirigent is van het Oratoriumkoor. "Met dit koor heb ik mijn dromen waargemaakt. Ik had nooit gedacht dat ik alle grote werken van Bach ooit zou spelen. En dat ik samen met het koor in de Cultuurkoepel mag repeteren en concerten mag geven is de kers op de taart. Dat doet mij als mens en musicus heel erg veel." Meer koren Naast het Oratoriumkoor is Paul dirigent van meerdere koren. Twee keer heeft hij in de Westminster Abbey gestaan als dirigent. Hij is dit jaar 25 jaar organist in Zandvoort aan Zee en geeft sinds 4 jaar les op 9 basisscholen in de Zaanstreek en Haarlem en omgeving. Daar geeft hij wekelijks les aan 500 kinderen die leren om via ritme liedjes meerstem mig en in canon te zingen. En of het niet genoeg is zijn Paul en Elise in dit jubileumjaar ook nog eens 20 jaar getrouwd. Een huwehjk waarin ze de trotse ouders werden van 2 jongens, inmiddels 18 en 13 jaar. Herfstconcert Momenteel repeteert het koor voor het herfstconcert van 3 november aanstaande, met als titel 'Groeten uit Wenen'. Het pro gramma omvat werken van Haydn en Mozart. Voor dit concert zijn toegangskaarten a 22,50 ver krijgbaar via de leden van het Oratoriumkoor of via de web site: www.oratoriumkoorheiloo.nl Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Na een succesvol debuutseizoen komt LUKIC met een gloednieuw programma geti teld Da te nema (Als jij er niet was). Een meeslepende voorstelling met eigen muziek en parels uit de mediterrane, Balkan- en zigeu- nermuziek. Het kwartet van de Bosnische zanger/gitarist Mile Lukic is de top van de (wereld)nruziek: violiste Aili Deiwiks, percussionist Henk Wanders en contrabassist Norbert Leurs. Om het genieten compleet te maken wordt dit alles afgewisseld met een heerlijk Balkan driegangendiner van Keuken met Karakter. Zaterdag 12 oktober in de Cultuurkoepel Heiloo. Aanvang 18.00 uur, inloop 17.30 uur. Ontvangst met een glas prosecco Kaarten: 42,50 inclusief driegan gendiner via www.cultuurkoepel- heiloo.nl of bij liet VW-kantoor op Landgoed Willibrordus te Heiloo. Al jarenlang verschijnt in Uitkijkpost de rubriek 'Tien vragen aan...' De redactie vindt het nu de hoogste tijd om deze populaire rubriek in een iets ander jasje te steken. De 'Tien vragen aan...' nieuwe stijl dus. Waar het in de rubriek om gaat, blijft onveranderd: iemand een beetje beter leren kennen, want iedereen heeft een persoonlijk verhaal te vertellen. Vanaf nu kunnen de 'deelnemers' kiezen uit zo'n twintig vragen, waar door niet steeds dezelfde vragen beantwoord hoeven worden. Daarnaast verschijnen vanaf nu nog vijf vragen in de krant, de rest van de vragen staat op onze website www.uitkijlqjost.nl. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben in Syrië geboren en getogen, in de stad Latakia. 2. Wat is voor jou geluk? Mijn geluk is om iedereen om me heen gelukkig te maken: mijn familie, vrienden en alle andere mensen. Mijn geluk is ook, nu ik met mijn gezin in Nederland woon, dat zij hun doelen kunnen bereiken en succes hebben. 3. Wat zoek je op reis? Tijdens het reizen ben ik altijd op zoek naar kermis en te ontdek ken wat ik niet weet. Ik kijk graag naar alles wat oud is in het land dat ik bezoek, en ik ben op zoek naar alles wat nieuw is om mijn kennis te vergroten en vragen te stellen over gebruiken en tradities. 4. Wanneer heb je voor het laatst gehuild? Gisteren. Elke dag praat ik met mijn jonge zoon voordat ik ga slapen. Internet werkte gisteren niet, en pas heel laat was het weer mogelijk om te internetten. Toen ik met mijn vrouw sprak, vertelde ze me dat mijn zoon verdrietig werd en toen sliep, dus ik huilde. 5. De persoonlijke vraag van Marie-José Van Leeuwen-Oud: "Wat vind jij van Nederland en ivaar haal je de kracht vandaan om zolang op gezinshereniging te wachten?" Nederland is een prachtig land, alles is mooi, het combineert oud en modern. Ik heb veel landen bezocht en nog nooit mensen zoals Nederlanders gevonden. Ze zijn vriendelijk en kalm. De redenen om te wachten op gezinshereniging zijn liefde en hoop. Ik hoop dat mijn familie snel komt en dat mijn kinderen hun universitaire studies voortzetten en hun leven in Nederland voltooien. Soms bel ik mijn familie tien keer per dag vanwege het verlangen. Ik hoef alleen maar te wachten en geduld te hebben. Ik geef de tien vragen door aan Mariet Mooiweer. Mijn vraag aan haar is: "Hoe lang zoek jij al taaim aatjes voor anderstalige cursisten en waarom zijn taaimaatjes zo belangrijk?" Bent u benieuwd naar de rest van deze 'Tien vragen aan...'? Lees dan verder op www.uitlajkpost.nl onder het kopje 'Rubrieken'. Volg de Uitkijkpost ook op De nieuwe voorstelling van LUKIC is een meeslepende voorstelling. Foto: Ton Gelsing HEILOO - De vrijwilligers van de Nierstichting hebben in de collecte week 8576,82 opgehaald. Renate Rohde, collectecoördinator Heiloo, wil hierbij u en alle vrijwilligers bedanken voor de bijdrage. Voor volgend jaar zijn de functies van wijkcoördinator in wijk Baafje en voor wijk Ypestein vacant. Misschien iets voor u? U kunt zich aanmel den via de website van de Nierstichting. Hier kunt u zich ook aanmelden als collectant, want uw hulp blijft van belang. V.l.n.r.: beeldend kunstenaar Wim van de Meij, Paul en Elise Waerts by het beeld. Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 3