Service Koers Ondernemers denken graag mee over afslag A9 Sportkleding PCC naar Kenia COLUMN BEDRIJF BELICHT KAaauje 5 Jong van geest UITKIJKPOST 2 OKTOBER 2019 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Heerenweg 199, 1851 KP Heiloo, 072 - 743 6496 Facebook: service koers, Instagram: servicekoers.cc Dat de 30-jarige Maurice Vrijmoed en de 29-jarige Stefan Vreugdenhil 'iets met fietsen' zouden gaan doen stond vast; de ex-topsporters kennen elkaar al vanaf hun 16e toen zij samen in de internationale wereldtop meededen voor de prijzen. Ze verloren elkaar een tijdje uit het oog maar kwamen elkaar weer tegen in de wielerbranche. In al die jaren hadden de heren alle bei de droom om voor zichzelf te beginnen. Eenmaal herenigd was de samenwerking opnieuw snel gevonden om met elkaar de droom achterna te gaan. Specialized: streven naar perfectie Het masterplan kreeg vorm en zij betrokken het voormalige pand van De Schrijverij. Service Koers wordt geen normale fietsenwinkel, het wordt een fietsbeleving, een community voor liefhebbers van de fietssport. Zelfs als je niet van fietsen houdt is het trouwens de moei te waard om eens te gaan kijken. Neem gezellig plaats aan de bar en geniet van de heerlijke koffie die de barista serveert. Kijk ook eens naar beneden: de barkrukken hebben het onderstel van een fiets. Zittend aan de stamtafel, die geïnspireerd is op de wielerbaan, heb je zicht op de prachtige sportfietsen van het merk 'Specialized'. Het merk streeft naar perfectie en dat is ook wat Maurice en Stefan doen. Van instapmodellen tot de meest geavanceerde sportfietsen Service Koers heeft zich gespecialiseerd in de verkoop en reparatie van sportfietsen: mountainbikes, racefietsen maar ook elektrische sportfiet sen. De elektrische racefiets is vorige maand pas in Nederland geïntro duceerd. Maurice en Stefan hebben de unieke fiets al bemachtigd en tijdens de officiële opening op 12 oktober kan iedereen dit exclusieve model zien. Van beginners die starten tot vergevorderde fietsers die een geavanceerde fiets verwachten: iedereen kan bij Service Koers terecht. Binnenkort zullen er ook clinics en workshops worden georganiseerd, bijvoorbeeld voor beginners, over voeding en voor strandfietsers. Uniek: de bike spa De naam Service Koers is afgeleid van 'Service Course', zo wordt het pakhuis van professionele wielerploegen in de wielerwereld genoemd. "Het is eigenlijk het kloppend hart van de wielerploeg. Wij hopen ook deze basis te vormen voor de sportfietsers in Heiloo en omgeving. Na het fietsen is iedereen van harte welkom voor een kop koffie en wat stoere praat," glimlacht Stefan. Niet alleen de fietsers, maar ook de fietsen worden verwend: in het souterrain van Service Koers vinden we een heuse 'bike spa'. Een van de weinige wasstraten in Nederland speciaal voor uw fiets. "Wij vertroetelen uw fiets want wij weten hoe belangrijk hij voor u is," zegt Maurice met een knipoog. Het servicege halte is hoog bij Service Koers; als u hier een fiets aanschaft dan bent u onderdeel van de community en klant voor het leven. De opening: iedereen is van harte welkom Op 12 oktober opent Service Koers officieel zijn deuren. Van 15.00 tot 20.00 uur is iedereen uit Heiloo en omgeving welkom om kennis te maken met de creatieve ondernemers en kan je de unieke beleving zelf ondervinden. Amy Pieters (Europees kampioen wielrennen in Alkmaar) en Anna van der Breggen (Olympisch en wereldkampioen wielrennen 2018) zijn aanwezig als special guests. Eric Corton, bekend als artiest, presentator en inmiddels groot fietsliefhebber, zal de openingshande ling verrichten. Tijdens de opening zal Eric vertellen wat de fiets voor betekenis heeft gekregen in zijn drukbezette leven. Tekst: Margreeth Anema HEILOO - Niet aUeen de gemeente is onaangenaam ver rast nu de Raad van State een (voorlopige) streep heeft gezet door de afslag A9. Ook de onder nemers op de bedrijventerrei nen Boekelermeer en De Oude Werf zijn teleurgesteld. De gemeente zal weer van voren af aan moeten beginnen. Ondernemer en bestuurslid van Ondernemend Heiloo Rob van der Wal verwacht dat het nog wel 2 tot 3 jaar kan duren voordat er even tueel met de afslag begoimen kan worden. Ook verwacht hij dat het hele plan nu veel duurder zal uit pakken. Robs bedrijf CiRoPack BV is gevestigd aan De Oude Werf 10. Rob: "Dagelijks rijden chauf feurs met vrachtwagens vol ver- pakkings- en displaymateriaal naar klanten in heel Nederland. In 2008 heeft het eerste bedrijf zich op de Boekelermeer gevestigd. Er is toen beloofd dat de afslag A9 er snel zou komen. Ideaal als er vanaf de bedrij venterreinen Boekelermeer en De Oude Werf met grote vrachtwagens gereden moet worden. Inmiddels is de Kennemerstraatweg verbo den voor zeer grote vrachtwagens. Vrachtwagens vanaf de A9 rijden nu vaak via Akersloot, dus de belas ting voor dit dorp is behoorlijk toe genomen. Bij CiRoPack rijden wij nu met kleinere vrachtwagens die nog wel door het dorp mogen. Maar vaak moeten we nu wel met meer dere vrachtwagens rijden omdat niet alles vervoerd kan worden in een kleinere vrachtwagen. Dus dit betekent meer uitstoot en overlast." Mireille Kaptein, algemeen direc teur van het familiebedrijf Kaptein, beaamt dit probleem. Het bedrijf heeft zijn hoofdvestiging op bedrij venterrein Boekelermeer en ook zij mogen niet met de grote vracht wagens door het dorp. "Nu rijden we vaak door Akersloot en via GP Groot langs het Noordhollandsch Kanaal naar ons bedrijf op de Boekelermeer." Iedereen is het erover eens dat er vanuit de gemeente aan oplossingen gewerkt moet worden. Maar zij kun nen het niet alleen. Ook de poütiek in Den Haag en de provincie zullen een duit in het zakje moeten doen. Rob: "Als de snelheid op de A9 naar 100 kilometer per uur teruggaat zal de uitstoot verminderd worden. Maar de gemeente zou er goed aan doen om bosjes terug te plaat sen die in de loop der tijd vervan gen zijn door gras. Dit versnelt het aanleggen van groen in de nieuwe woonwijken en zal ook een posi tieve invloed hebben op het hele C02-verhaal. Het doortrekken van De Middenweg op bedrijventer rein Boekelermeer van Heiloo naar Alkmaar zou voorlopig een oplos sing kunnen bieden. De onderne mers die hun goederen per vracht wagen vervoeren hopen op een snelle openstelling. Ook al is het maar tijdelijk tot de afslag er ligt. Zowel Rob als Mireille benadruk ken dat zij niet naar de gemeente wijzen als schuldige van de (voor lopige) streep door de A9. Wat bei den wel aan de gemeente willen meegeven is dat de ondernemers in Heiloo graag willen meedenken. "De gemeente hoort ons aan en wij hopen dat er daadwerkelijk iets mee gedaan wordt," aldus Mireille. Tekst: Yvonne van Stiphout Ondernemers hopen dat De Middenweg op bedrijventerrein Boekelermeer snel wordt opengesteld. Foto: STiP Fotografie HEILOO - Overtollige en gebruikte kleding van de sport- klassen van het PCC Heiloo heeft een tweede leven gekre gen in Kenia. Stichting Fursa zet zich in voor onderwijs en sport voor kans arme kinderen in Kenia. In de plaats Thika, 40 km van de hoofd stad Nairobi, is met hulp van Nederlandse sponsors het Fursa Centre gerealiseerd. Een veilige plek waar kinderen na schooltijd sporten kunnen beoefenen als bad minton en karate. Ook is er ruimte om huiswerk te maken en een klei ne bibliotheek. De stichting zorgde ervoor dat de kleding op de plaats van bestem ming kwam en de kinderen voort aan met nog meer plezier kunnen sporten. Meer informatie over Stichting Fursa op www.fursa.nl. Ik doe niet alleen stukjes tikken in Uitkijkpost. Of voor de kinderen zorgen. Anders zou ik niet zo over verhit door de supermarkt crossen rond half zes. Ik verricht ook noeste arbeid. Als thuishulp. Als klein meisje droomde ik er niet van om thuishulp te worden. Ik denk veel van mijn collegae ook niet. Toch zijn wij het geworden. Vast allemaal met onze eigen beweegre denen. Het grote voordeel van thuis hulp zijn is dat het perfect te combi neren is met de rest van je dagelijks leven. Denk hierbij in mijn geval aan grote hoeveelheden kinderen. Natuurlijk zijn er ook de bikkels die het veel meer uren doen dan ik. Die van maandag tot vrijdag vrij druk zijn met soppen en socializen bij de klanten. Diep respect! Wanneer ik op woensdagmiddag weekend heb, is mijn rug stijf van het werken en mijn keel droog van alle gezellige gesprekken. Na een aantal mislukte studies ben ik gaan werken en zonder vervolg opleiding kom je al vrij snel terecht in de schoonmaaksector. En de supermarkt. De snackbar. Weer een andere supermarkt en weer een ander schoonmaakbedrijf. Ja, tot ik thuishulp werd, was ik een rasechte banenhopper. Tot nu. Drie en een half jaar geleden stond ik schoorvoe tend bij een oude dame van 92 voor de deur om daar twee uur later opge lucht te vertrekken. Want wat een fijn werk! Ja het is aanpoten, maar iemand zo direct een dienst bewijzen geeft ook direct voldoening. Al mijn vaste klanten bleken stuk voor stuk anders - en schatten - en daardoor is geen dag hetzelfde en vliegt de werk tijd voorbij. Ondertussen is de oude dame 96 en nog steeds vaste prik op mijn maan dag. Na de vakantie stond ik vol nieuwe gespreksstof en met frisse moed weer op haar stoep. Ze had mij beloofd er nog te zijn en dat was ze! Stefan (1) en Maurice (r) van Service Koers. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 5