'tHuis Lioba TREFPUNT AGENDA Wethouder overleeft motie van wantrouwen DIJKSTRA 9 VAN DE GEMEENTERAAD VERSLAG Tel. 0251 - 31 72 70 Yvonne van Stiphout doet maandelijks verslag van de vergadering van de gemeenteraad. Yvonne is freelance journalist en fotograaf. Vacature (verpleegkundig) zorgcoördinator m/v 20-28 uur per week Hoorne 8a 1911 BE Uitgeest www.stoffeerderij -dijkstra .nl Voor al uw stoffeerwerk Showroom vol meubel-, gordijn- en tapijtstalen Gespecialiseerd in leer Op zoek naar kwaliteit en betrouwbaarheid? Jan Baltus schilderwerken in Limmen voor al uw schilder en saus- werk. Mail: janbaltus@hotmail. com Tel: 06-40095081 kringloopheiloo.nl TREFPUNT HEILOO www.trefpuntheiloo.nl UITKIJKPOST 9 OKTOBER 2019 HEILOO - Tijdens de eerste raads vergadering na het zomerreces ging het er verhit aan toe. Op de agenda stonden de tweede sporthal, een chill- plek voor jongeren en een aantal moties, waaronder een motie van GBH over de aansluiting A9. Wethouder Fred Dellemijn overleefde aan het eind van de avond een motie van wantrou wen. De gemeenteraad ging akkoord met de nieuwe sport- en chillplek voor jongeren bij Het Vennewater. De Horecanota Heiloo 2019 werd aangenomen. Dit houdt onder andere in dat de openingstijden van de horeca verlengd worden. Ook het meer- jarenonderhoudsplan van zwembad Het Baafje kwam er zonder slag of stoot door heen. In dit plan staat het opknappen van de entree en de sanitaire voorzieningen van het zwembad. Benoeming nieuwe griffier Tijdens de gemeenteraadsvergadering is mevrouw Gerda Beeksma per 1 november 2019 benoemd tot griffier. Zij volgt Ronald Vennik op. Beeksma was van januari 2013 tot april 2018 al griffier in Heiloo. Tweede sporthal Er komt een onderzoek naar een twee de sporthal naast de huidige sporthal Het Vennewater. Hessel Hiemstra (CDA) deed namens Heiloo-2000 en WD het voorstel om de hal aan de bestaande hal te bouwen. Dat is goedkoper dan een hele nieuwe hal. De tweede sporthal zou gebouwd kunnen worden naar het voorbeeld van de sporthal in 't Veld. Daarnaast heeft de gemeenteraad ermee ingestemd dat er één beheerder komt voor binnensportaccommodaties in Heiloo en Castricum. Drie sportclubs (hockeyvereni- ging Terriërs, zaalvoetbakvereniging HZV en basketbalvereniging Flashing Heiloo, pleiten voor een tweede sporthal die zij zelf mogen beheren. De gemeenteraad ging met dit verzoek niet akkoord. Wethouder Rob Opdam gaat nu samen met Castricum aan het werk om de aanbe steding in gang te zetten en een beheerder te zoeken voor alle binnensportaccom modaties in Heiloo en Castricum (behalve sporthal De Bloemen). Door het besluit houden de drie sportclubs wel kans op een tweede sporthal. De PvdA had nog wel bezwaren tegen het plan. "Waarom nemen we niet de tijd om dit goed door te spreken? Straks zitten we met een half doordachte 'aanleunsporthaT. Dit is gewoon paniekvoetbal. Ook andere verenigingen zitten in hoge nood met hun binnensportaccommodaties. Die moe ten we ook helpen," aldus Annemarieke Nierop. Ook vond de PvdA dat de gemeen te minder grip heeft op wie de accommo datie straks gaat huren als de exploitatie uit handen gegeven wordt. PvdA en GBH stemden tegen het plan. GBH vond dat niet alles duidelijk was. OpensteBing De Middenweg Nu de Raad van State het bestemmingsplan aansluiting A9 vernie tigd heeft en deze uit spraak mogelijk afstel en zeker uitstel van de aansluiting A9 richting Boekelermeer betekent, diende GBH een motie in voor een onderzoek naar de vervroegde openstelling van de De Middenweg tus sen Heiloo en Alkmaar. Het college heeft in 1997 afgesproken dat openstelling pas kan plaatsvinden na aanleg van de aan sluiting A9, dit om sluipverkeer naar het zuiden tegen te gaan. Volgens GBH is de openstelling van de De Middenweg tus sen Heiloo en Alkmaar zeer gewenst door ondernemers en bewoners van onder meer de Kanaalweg en Ypestein. Ook verwacht de partij dat openstelling leidt tot minder omrijden en daardoor minder schadelijke uitstoot. Veel partijen willen dat de toen gemaakte afspraak gewoon gehandhaafd blijft. Wethouder Rob Opdam benadrukt dat de signalen dat er aan een openstel ling gewerkt wordt niet waar zijn. Mocht er toch van de afspraak worden afgewe ken, dan zal dat eerst in de commissie en gemeenteraad besproken worden. De motie wordt verworpen, alleen GBH en Heiloo Lokaal stemden voor. Motie van wantrouwen Aan het eind van de avond overleefde wethouder Fred Dellemijn een motie van wantrouwen. Deze werd ingediend door D66, gesteund door GBH, Heiloo Lokaal en de PvdA. Zij vonden dat de wethouder de gemeenteraad niet voldoende informeert over de extra kosten van de aansluiting A9. Tevens hebben de partijen moeite met het feit dat de wethouder had toegezegd een kwartaalrapportage aan de gemeenteraad te sturen van de gemaakte kosten en deze sinds het vierde kwartaal van 2018 al ach terwege blijft. De wethouder weigerde een toezegging te doen om, als de meerkosten binnen de afgesproken kaders blijven, dit terug te koppelen aan de gemeenteraad. De coalitie bleef achter de wethouder staan zodat de motie van wantrouwen ver worpen werd. Tekst: Yvonne van Stiphout h Geopend maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur. Donderdagavond op afspraak. BARRY DE VRIES AUTO'S. In- en verkoop, www.barryde- vriesautos.nl De Wagenmaker 12,1851 PX Heiloo. Tel. 06- 21598809 SCHILDER binnen en buiten. Hele mooie prijs! 06-17090670 KRINGLOOP HEILOO is de leukste en goedkoopste! Kin derkleding €0,50, alle kleding €2 (muv jassen) alle boeken €1, dvd's €1, cd's €0,50, glazen €o,30, 7 meter strips €1, veel meubels, kleingoed. Di t/m Za 10-5 De oude Werf 7, nabij Karwei. Ook inbreng. 072-5334000 Kijk op Trefdisco Zondag 13 oktober van 14.00 tot 17.00 uur is er een disco voor mensen met een beperking in de BukBuk. DJ Bodhi Olivio uit Heiloo zal zorgen voor de muziek. Entree 5,00, begeleiders gratis. Let op: u kunt alleen met contant geld betalen. Watergymnastiek op vrijdag Geschikt voor mannen en vrouwen van 55+ tot ver in de 80. U doet oefeningen staand in het water (u hoeft niet te kun nen zwemmen). Blessures zijn in het water bijna uitgesloten. De watertemperatuur is 30oC. Er is deskundige begeleiding van Zwembad Loos, en bovendien zijn er vrij willigers die u helpen. Het is vanaf nu t/m juli 2020, op vrijdag van 11:30 tot 12:00 uur. Kosten 199,00 (44 lessenj.Gratis proefles is mogelijk. Speksteen bewerken U maakt uit een stuk speksteen een figuur lijke of abstracte vorm. Als de gewenste vorm is bereikt wordt de steen gepolijst en daarna in de olie of was gezet. Deze steensoort is zeer zacht en daarom perfect voor de beginnende beeldhouwer. Spek steen bewerken is geen zware bezigheid en is voor iedereen geschikt. We begin nen direct en daarna elke donderdag t/m 9 april 2020, steeds van 09:30 tot 11:30 uur. Kosten 199, exclusief steen. Fit en vitaal voor 50-plussers Informatieve bijeenkomst op donderdag 10 oktober van 10:00 tot 12:00 uur. We leven steeds langer, maar velen bewegen steeds minder en passen hun eetgewoontes on voldoende aan. Wist u dat u na uw vijftigste net wat minder eten nodig heeft? Diëtist Paul Keesom vertelt u alles over hoe u fit en vitaal kunt blijven d.m.v. de juiste voeding. Minder bewegen kan met name op latere leeftijd leiden tot een verminderde kwaliteit van leven. Buurtsportcoach Bart Ploeger U kunt zich nog aansluiten bij Bridgeclub Trefpunt. Er heerst een gezellige sfeer, er Bridgeclub Het Trefpunt Van Bach tot de blues... en meer! U kunt zich nog aansluiten bij Bridgeclub Trefpunt. Er heerst een gezellige sfeer, er wordt gespeeld op verschillende niveaus zonder competitie. U kunt het hele jaar mee doen op de maandag- en/of vrijdagmiddag. Info: bel Matthijs de Moei, (06) 48133158. Na het succes van afgelopen seizoen gaan we door met de muziekochtenden in het Trefpunt op zondag. Zondag 20 oktober vanaf 11.00 uur kunt u weer gezamenlijk luisteren naar klassieke muziek op cd en naar presentator Erik Nap die inleidt met veel wetenswaardigheden over de compo nisten/zangers etc. Gevarieerd, van Bach tot de blues, met nostalgie en heerlijke koffie! Gezellig aanschuiven, luisteren en genieten. De entree is gratis, een vrijwil lige bijdrage is welkom. Een rondje Gouden Eeuw Presentatie in het Trefpunt door Jan Broek huizen van het Historisch Genootschap Midden-Kennemerland. Een boeiende le zing met kleurrijke start in de Keukenhof. Via Leiden gaat het naar Amsterdam. In die steden genieten we van prachtig stads- schoon. Tijdens dit rondje Gouden Eeuw is Rembrandts Nachtwacht de rode draad. Tussendoor beleven we glorieuze en fa tale momenten met bekende en minder bekende landgenoten. Donderdag 24 oktober van 14:00 tot 16:00 uur. Entree 7,50. Aanmelden van tevoren is noodza kelijk. Trefpunt Express Het programma voor de maand oktober kunt u afhalen bij de receptie van het Tref punt. WELZIJN DICHTGIJ ABRAHAM DU BOIS-HOF 2 HEILOO, 072-5331297 INFO@TREFPUNTHEILOO.NL 'tHuis Lioba is een kleinschalige zorg instelling op het terrein van het Lioba- klooster in Egmond Binnen waar pallia- tieve (respijt) zorg wordt geboden aan 4 tot 5 gasten. Er wordt gewerkt met parttime zorgcoördinatoren, 30-40 vrijwilligers en beroepsmatige zorg. Functie eisen Een afgeronde opleiding tot verpleeg kundige (niveau 4). Ruime kennis en ervaring in de (palliatieve) zorg en het werken met vrijwilligers. Computervaardig: Outlook, Word, Excel en CRM. Verdere informatie en sollicitatieprocedure zie: thuis-lioba.nl/nieuws

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 9