Kom Eric Vloeimans ervaren in De Beun Paddenstoelen in het herfstbos Sportspektakel Dreumesochtend 'Het mooi verwilderen van uw tuin' 12 Een lezing door Romke van de Kaa Red Je Zelf-brevetten Zwembad Loos UITKIJKPOST 16 OKTOBER 2019 De tuin laten verwilderen betekent niet 'de boel de boel' laten. Aangeleverde foto Eric Vloeimans wordt wel de 'Miles Davis van de Lage Landen' genoemd. Aangeleverde foto HEILOO - Als je de 'Miles Davis van de Lage Landen' genoemd wordt moet je wel een hele grote zijn en dat is Eric Vloeimans. Hij is binnenkort in De Beun te beluisteren, als het ware te 'ervaren'. Vloeimans geldt als een van de beste Nederlandse trompettisten, won talloze prijzen - waaronder een Edison en de prestigieuze Boy Edgar Prijs - en treedt veelvuldig op in het buitenland. Hij compo neert, schrijft filmmuziek en stelde 'Horn of Plenty' samen, een boek werk met bladmuziek van zijn hand voor trompet, klarinet, saxofoon en fluit met ook een aantal cd's. Vloeimans is een muzikale duizend poot. Op wat hij noemt 'mijn toeter' improviseert Vloeimans er samen met accordeonist Tuur Florizoone en cellist Jörg Brinkmann lustig op los: jazz, pop, funk, klassiek: het maakt niet uit. Het wordt een spet terend optreden. Bij een bijzonder optreden hoort een bijzondere aanbieding. Wie al in het bezit is van een toegangskaartje ontvangt op de middag van de voor stelling (zondag 20 oktober om 14.00 uur) gratis een extra kaartje voor een introducé of introducee. Dat geldt ook voor wie aan de kassa een kaartje koopt. HEILOO - Hoewel je het hele jaar met een beetje moeite wel paddenstoelen kunt vinden, is oktober toch wel bij uitstek paddenstoelen tijd. Of er ook echt veel zijn hangt af van aller lei omstandigheden, vooral het Dit jaar zit dat wel goed: er is veel regen geweest en er staan heel veel paddenstoelen in het bos. Bij de maandelijkse IVN-natuurwandeling in het Heilooërbos op zondag 20 oktober zullen we dus vast wel het nodige te zien krijgen. Er zijn een paar duizend soorten die van elkaar verschillen in vorm en kleur, geur en smaak. Sommige zijn giftig, ande re eetbaar. Sommige tasten andere organismen zoals bomen aan, ande- re verteren dood materiaal, en weer andere wisselen voedingsstoffen uit met de wortels van bomen. De natuurgids zal dat allemaal uitleg gen aan de hand van wat er te zien is. We beginnen, zoals gewoonlijk, om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg in Heiloo en blijven ongeveer twee uur bezig. U kunt een spiegeltje meenemen om onder het hoedje van de padden stoelen te kijken, en een loep als u die heeft. Een donatie (richtlijn 2,50 voor volwassenen) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtin gen kunt u mailen naar IVN-Heiloo@ hccnet.nl of bellen: 072 - 5325110. Opgave vooraf is niet nodig. Kijk ook eens op: ivn.nl/nkl. HEILOO - De buurtsport- coach van Heiloo organi seert een Sportspektakel Dreumesochtend in Sporthal 't Vennewater in Heiloo op dins dag 22 oktober. De Dreumesochtend is van 10.00 - 12.00 uur voor kinderen van 1 - 5 jaar. Samen met uw (klein)kind kunt u twee uur lang klimmen, klau teren, springen, rennen en samen plezier maken. Elk kind mag zijn/ haar loopfiets meenemen want er wordt een begeleid fietsparcours uitgezet. Ook is er een babyhoek waar de allerkleinsten kunnen rondkruipen en spelen. Vanaf 13.00 uur opent het Sportspektakel voor alle 6- tot en met 12-jarigen. Zij kunnen meedoen aan diverse sportclinics, terwijl zij zich tussendoor vermaken op diver se luchtkussens en met andere spor tieve activiteiten. Het Sportspektakel wordt meer dere keren per jaar georganiseerd door de buurtsportcoach van Heiloo. Ook in de herfstvakantie is het leuk én gezond om lekker in beweging te komen. Dinsdag 22 oktober gaan om 10.00 uur de deu ren van de sporthal open. Kinderen vanaf 6 jaar kunnen deze dag diver se sportclinics volgen. De kosten bedragen 4,- per kind (dit is inclusief 1 begeleider per dreumes) en hiervoor kun je mee doen aan twee sportclinics naar keuze. Wilt u meer informatie over de speciale tarieven die gelden voor BSO's en groepen? Stuur dan een mail naar k.groen@alkmaarsport.nl. HEILOO - Op 13 november houdt Romke van de Kaa in de Ter Coulsterkerk een lezing over 'het mooi verwilderen van uw tuin'. Romke van de Kaa groeide op in de Bollenstreek en werkte tijdens al zijn schoolvakanties in de bollen schuur en op de bollenvelden. Hij studeerde biologie in Amsterdam, maakte zijn studie niet af en ver trok naar Engeland. Hij vond werk bij de tuinen van de Britse Royal Horticultural Society, vervolgens bij 'Great Dixter' en begon in tuin- blad 'Amateur Gardening' te publi ceren. Na zijn leertijd in Engeland vertrok hij naar 'Lismore Castle' in Ierland, volgens Tripadvisor 'One of Ireland's best kept secrets'. Na tien jaar buitenland keerde hij terug naar Nederland waar hij, samen met Piet Oudolf, een kweke rij begon. Een paar jaar later startte hij met een eigen kwekerij. Deze kwekerij bestaat nog steeds, maar wordt nu uitgebaat door een ven noot. Romke begon namelijk steeds meer te publiceren in verschillende media, ook in het magazine Groei Bloei. Ook de journalistiek bij de radio en TV Gelderland kreeg steeds meer zijn aandacht. Bovendien - het kan niet op - verschenen van zijn hand allerlei tuinboeken: 'Buiten de Perken' (15e druk!), 'Tuinieren gaat niet over rozen', 'Geluk is een gras veld', 'De getemde wildernis' en tot slot in 2012 'Verwilderen'. Onder verwilderen verstaat Romke niet de boel de boel laten. De tuineigenaar staat wel degelijk zelf aan het stuur. En zal af en toe moeten bijsturen. Maar in een tijd waarin er steeds minder uren aan de tuin worden besteed moet het mogelijk zijn om meer plezier te hebben met minder werk. Dat is waar de lezing over gaat. De lezing begint om 20.00 uur, de zaal is open om 19.30 uur. De zaal van de Ter Coulsterkerk is op de Holleweg 111 in Heiloo. U bent van harte welkom. Leden van Groei Bloei hebben gratis toegang, niet- leden betalen 3,-. HEILOO - Woensdag 9 oktober was het zover, de kinderen van Zwembad Loos stonden klaar om hun Red Je Zelf-brevet te gaan halen. De kinderen lieten een baantje op hun buik, een baantje op hun rug en nog een aantal andere oefeningen zien. Met een groot applaus mochten de volgende kinderen hun brevet in ontvangst nemen: Sil de Bueger, Tala Sallam, Nelis van Reedijk, Colin van Genderen, Isabel Voskuil, Suus Seijmonsbergen, Jet Vogel, Jente Vastenouw, Jan Molenaar, Jim van der Veek, Joy-Grace Sala, Lise Meijer, Dirk van Schagen, Edi Leguijt, Isolde Mooij, Saar de Wit, Joline Dekker, Pepijn Tervoort, Boaz Klaassen, Iver Erkamp, Sabri Ahmad en Sarah van der Sluijs. Aangeleverde foto Amethistzwammen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 12