Nederlander vaak te mo e om g ezonder te leven ^Lljgizondheid Nieuw bij Victorie Plaza: eGYM! Medi Slimcare: Reken definitief af met vet! BEWEGEN Voldoende bewegen en regelmatig relaxen zijn essentieel om gezond te leven. We weten het bijna allemaal (92%) wel, maar bijna de helft (45%) van de Nederlanders doet geen pogingen om hierin verbetering aan te brengen. Vermoeidheid, stress en tijdgebrek zijn de voornaamste rede nen om gezonde doelen als voldoende beweging en ontspanning niet te behalen. Dit blijkt uit een onderzoek van Kantar Public, in opdracht van Zilve ren Kruis. BIJ VICT ORIEPLAZA Op eei traine week a trainen Voor meer informatie www.victorieplaza.nl i/ictarSi Voor veel mensen blijft het een lastige strijd om een gezond leven gedurende een langere periode vol te houden. Opvallend zijn daar bij de tegenstrijdigheden die Nederlanders als barrières erva ren. Zo voelt één op de vijf zich niet fit genoeg om te sporten en voelt dertig procent zich te moe om te ontspannen. Een gezond leven geeft energie, maar als je de energie niet hebt om je doelen te behalen wordt het moeilijk. Nederlanders geven zichzelf een 7,2 als het gaat om hun eigen gezondheid in het algemeen. Kijken we echter naar specifieke aspecten, dan zien we een ander beeld. Zo geeft 22 procent zich een onvoldoende voor voldoende beweging en 15 procent voor voldoende nachtrust. Opvallend is dat vrouwen onder de 50 jaar zichzelf op vrijwel alle vlakken lagere rapportcij fers geven. Het volhouden van gezonde leefgewoonten wordt voor zowel mannen als vrouwen ervaren als heel moeilijk. Uit de cijfers blijkt vooral dat vrouwen dit lastig vinden. Zo vindt 45 procent van de vrouwen het lastig voldoende beweging vol te houden ten opzichte van 31 procent van de mannen. Bij slaap is er een verschil van 28 procent versus 18 procent bij de mannen. Tijdgebrek door werk, maar ook huishoudelijke taken en sociale activiteiten zijn barrières voor veel Nederlanders om hun gezonde doelen te beha len, terwijl ook op het werk of thuis juist met kleine veranderin gen aan een gezonde leefstijl gewerkt kan worden. Hidde van der Ploeg, onderzoeker en gezondheidswetenschapper bij Amsterdam UMC, legt uit: ,,De sleutel voor het langdurig volhouden van een gezondere levensstijl zit vaak in het stellen van reële doelen die in kleine stappen te behalen zijn. Dus ook als je bijvoor beeld geen zin hebt, of te moe bent, kan één blokje om vaak al genoeg zijn om toch aan voldoende beweging te komen voor die dag. En dit geeft energie en een positief gevoel. Het is ook verstandig om activiteiten te zoeken die functioneel en/of leuk zijn, dat zorgt dat ze makkelijk in je dagelijks leven te integreren zijn. Voorbeeld van iets functioneels is naar de bakker lopen of fietsen in plaats van met de auto gaan. En wat mensen leuk vinden, is natuurlijk sterk persoonsaffian- kelijk, maar wel de beste drijfveer voor succes." Jan-Willem Evers, Commercieel Directeur bij Zilveren Kruis legt uit: ,,De drempel om te werken aan je gezondheid is vaak te hoog. Door kleine stapjes te nemen kan iemand langdurig werken aan een gezondere levensstijl. Daarom ontwikkelde Zilveren Kruis de app Actify, die gebruikers helpt om met kleine stapjes hun gezondheidsdoelen te behalen. De app wijst de gebruiker op kleinere, laagdrem pelige en minder voor de hand liggende uitdagingen. Denk hierbij aan overleggen tijdens een wandeling of de trap nemen in plaats van de lift. Maar ook tips om voldoende water te drinken of manieren om te ontspannen. Uit 81 procent van de bestaande gebruikers van de app weten we dat de focus op kleine stapjes een positieve bijdrage levert aan hun algemene gezondheidsgevoel." ALKMAAR - Een druk leven maar wil je toch werken aan je gezondheid? Met de eGYM cirkel van intelligente krachtapparaten kan je met 2 x 30 minuten trainen per week concreet resultaat behalen. De apparaten worden op jouw zitpositie en trainingsgewicht afgesteld zodat je altijd optimaal traint en sneller je gewenste doelen kunt behalen. eGYM is geschiktvooriedereen,jong of oud, getraind of ongetraind. Krachttraining zorgt voor een structurele verhoging van het metabolisme waardoor je trainingsresultaat HEILOO - Herkent u het? U leeft gezond. U heeft een goed lichaam. Maar wel last van hardnekkige vetzones op bijvoorbeeld heupen, buik, dijen of rug. Ook na de over gang kampen veel dames met vetzones die vastgeplakt lijken te zitten op het lichaam. Als u dacht dat alleen dames hiermee te maken krijgen heeft u het mis. Ook heren hebben vaak last van buikvet, love handles of 'men boobies'. Medi Slimcare is een kliniek voor afvallen en De eGYM cirkel is geschikt voor iedereen. Foto: aangeleverd een meer duurzaam karakter krijgt. Maakeenvrijblijvendeafspraakom het gratis een keer te proberen bij Victorie Plaza Sport Wellness via telefoonnummer 072-5111390, www.victorieplaza.nl of info@victorieplaza.nl. Medi Slimcare met eigena resse Rolinka Bruijns. Foto: Leo Vogelzang VOF bodycontouren waar alles aanwezig is om cliënten op een juiste manier te begeleiden. Samen met een team van deskundigen en de beste apparatuur, in combinatie met goede voorlichting, slanken cliënten in snel tempo af. Om kennis te maken met het definitief verwij deren van hardnekkige vetzones biedt Medi Slimcare de mogelijkheid om gebruik te maken van de speciale najaarsactie. Kijk op www.medislimcare.nl en boek direct uw vrij blijvende consult of behandeling. Sport Wellness

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 16