Houten klankbeelden in beeldentuin tijdens Kunst10daagse Bergen Toontje Lager komt naar Akersloot Ridderspektakel voor Hildes Verjaardag Kinderkleding- en speelgoedbeurs REGIO 21 Meezingavond Aquarius Friends UITKIJKPOST 16 OKTOBER 2019 Jos Apeldoorn experimenteert met knotwilgen uit Heiloo. Foto: Jos Apeldoorn EGMOND-BINNEN - Jos Apel doorn uit Egmond staat voor de 21ste achtereenvolgende keer op de Kunst10daagse in Bergen van 18 t/m 27 oktober. Hij maakt al jaren houten beelden die hij glad maakt om de structuur van het hout te laten zien. Nu expe rimenteert hij met knotwilgen uit Heiloo die hij restaureert. Tijdens het hakken kwam hij erachter dat het door de holle ruimtes een veel harder geluid gaf dan in een mas sief beeld. Hierdoor kwam hij op het idee om er geluiden uit te laten klin ken. Door middel van een snaar kun je er verrassende 'beeldklanken' uit creëren. In de beeldentuin in het park midden in het centrum werkt Jos met hout en toont hij zijn beelden, waaronder ook de zwart verbrande beelden, waardoor deze beschermd zijn tegen weersinvloeden. Hier hangen ook schilderijen en er staat het kleinste galerietje van Bergen. Tevens heeft Jos beelden staan in de Spiegelzaal van t Oude Raethuys aan de Raadhuisstaat 2-4, en in de Blauwe Reiger aan Molenweidtje 6 in Bergen. Kijk voor meer informa tie op www.josapeldoorn.nl Stiekem dansen met Toontje Lager bij De Vriendschap. Aangeleverde foto Laat u verrassen door de veelzijdigheid van de beurs. Aangeleverde foto AKERSLOOT - De populaire Nederlandstalige band Toontje Lager komt op 26 oktober naar De Vriendschap voor een spette rend optreden. Toontje Lager was naast Doe Maar een van de populairste bands uit de tachtiger jaren met hits zoals: Net als in de film, Vroeg of Laat en het succesnummer van de band Stiekem gedanst. Nog veel meer hits volgen en Toontje Lager was in die jaren een van de meest gevraag de groepen. Zanger Erik Mesie begon in de jaren negentig een solocarrière die ook zeer succesvol was, maar de drang om weer met een band op te treden werd steeds groter. In 2017 had Mesie een succesvolle samen werking met Henk Temming en de Nederpop Allstars. Deze tour was een succes en duurde tot mei van dit jaar. In 2018 kwam de band weer bij elkaar en werd besloten om in 2019 een tour te doen langs grote en kleine zalen. Door goede contacten met de Vriendschap kwam het manage ment van Toontje Lager met het voorstel om in oktober op te treden in Akersloot en zo geschiedde. Op 26 oktober staat Toontje Lager in Café de Vriendschap. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Café de Vriendschap en Novy Velzeboer in Akersloot, of via internet bij tic ketservice: IKBENAANWEZIG.nl. Tickets kosten in de voorverkoop 15,-. Het voorprogramma deze avond wordt verzorgd door De Bikkels, een formatie uit Akersloot die op dit moment erg in de belang stelling staat. CASTRICUM - Op zondag 20 oktober viert Hilde haar ver jaardag met een groots ridder spektakel in en om het arche- ologiemuseum. Van heinde en verre komen ridders, handela ren, ambachtslieden en muzi kanten toegestroomd. Op het Westerplein zetten zij hun ten ten op. Iedereen loopt in mid deleeuws tenue. Binnen is de nieuwe tentoonstelling over verdwenen kastelen in Noord Holland te bewonderen. Het feest is opgebouwd rondom een groot middeleeuws riddertoer- nooi dat Willem van Brederode en zijn gemalin Hillegonda van Voorne voor Hilde organiseren. Acht rid ders gaan de strijd met elkaar aan in een spectaculair voettoernooi. Onder toeziend oog van het publiek maken de ridders zich klaar voor het toernooi; ze kleden zich om en doen hun wapenrusting aan. Als hoogtepunt vechten ze in een echt toernooi. Bezoekers moedigen aan en kinderen verzamelen plaatjes van hun favoriete ridder. De ridders geven ook trainingen en workshops; klein en groot kan leren zwaard- vechten als een ridder. Op de leven dige markt tonen ambachtslieden hun vak. EGMOND-BINNEN - Op zater dag 2 november van 9.00 - 13.00 uur organiseert basisschool De Windhoek voor de negende keer de kinderkleding- en speelgoed beurs in Egmond-Binnen. Iedereen mag zich aanmelden om spullen in te brengen. De basis school verkoopt deze voor u. 40 van de opbrengst komt ten goede aan de kinderen van de school, 60% van de opbrengst is voor u. Spullen vooraf geheel doneren kan ook. Aanmelden is kosteloos. Een bezoek aan de beurs is zeker de moeite waard. U vindt er mooie tweedehands kinderkleding, speel goed, fietsjes, meubels, wandel wagens, buitenspeelgoed, boeken en nog veel meer. Natuurlijk kunt u naast al uw aankopen ook even genieten van een kopje koffie met wat lekkers. Wilt u zich aanmelden of heeft u vragen? Mail dan naar: kinderkledingbeursegmondbin- nen@gmail.com. Basisschool De Windhoek kunt u vinden aan de Herenweg 72-A in Egmond-Binnen. Ook in de herfstvakantie is het nog feest. Er is een fantastisch kinderprogramma met onder andere een tweedaagse workshop film maken, broodjes bakken, zwaardvechten en pony rijden. Hildes Verjaardag, zondag 20 okto- ber van 11.00 - 17.00 uur, entree 4,- volwassenen en kind (kinderen van 0 t/m 3 gratis toegang); kortin gen (zoals 65+, vouchers, vrijkaar ten, MJK en jaarkaarten) zijn op deze dag niet geldig. Kijk voor meer informatie op www.huisvanhilde.nl Tijdens het feest gaan acht ridders de strijd met elkaar aan. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Op vrijdag 18 oktober organiseert het Aquariuskoor samen met tal van bekende Akersloters een gezellige meezingavond, met o.a. Nico Molenaar, Linda Betjes, Marieke Kaandorp (Limmen), Nick Zijp en Wil Broersen. Maar ook dansscholen Happy Ynez en Micheline Dansstudio zijn van de partij. En natuurlijk Aquarius onder leiding van Ester Krom, samen met de Hunkermanner. De meezingavond is in de katho lieke kerk van Akersloot. Via een beamer kunt u alle liedjes mee zingen van Abba, Hazes tot Queen. De entree is gratis, inloop vanaf 19.30 uur. Start 20.00 uur. Foto: Robert van der Eng

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 21