The Battle of the Lagelaan Eerste negen punten voor Marco Schouten UI li P( OA Wout Bakker met droge voeten over de streep Rommelmarkt in Wielerbaan Alkmaar SPORT i j 23 i J Jan Huting al 60 jaar een begrip bij AV Trias UITKIJKPOST 16 OKTOBER 2019 HEILOO - Afgelopen week, tijdens de borrel van de Vrienden van AV Trias, is Jan Huting in het zonnetje gezet met een groot applaus, een prachtige bos bloemen en een mooie speech van Ben Brouwer. Jan Huting is al 60 jaar lang jurylid bij AV Trias. "Dat verdient enorm respect, bedankt Jan! We hopen je nog vele jaren bij Trias te ontmoeten," aldus AV Trias. Aangeleverde foto HEILOO - The Battle of the Lagelaan is een tweedaagse golfwedstrijd voor leden van Golfclub Heiloo, die spelen met niet-leden uit gemeenten ten noorden (Alkmaar/Bergen) en ten zuiden van de Lagelaan in Heiloo (Limmen, Castricum, Uitgeest). De wedstrijd vond plaats in het weekend van 5 oktober. Zaterdag 5 oktober 2019: Mooi weer, weinig wind en strijdbare golfers. Wie gaat er winnen? Na een dag van harde strijd kan het nog alle kanten op. Noord staat aan het einde van dag één op 24 punten voorsprong. Alcoholgebruik voor zaterdagavond wordt door beide teamcaptains ten sterkste afgera den. Uw reporter vraagt zich echter af of dat laatste ook echt gaat luk ken. Zondag 6 oktober: regen, wind en slecht, heel slecht weer. Maar dat weerhoudt de bikkelharde spelers van zowel Noord als Zuid er niet van om hun uiterste best te doen. Aan het einde van de middag wint Team Noord uiteindelijk toch de wedstrijd na een zware strijd en een lange, ijs koude en drijfnatte dag! Noord ein digt met een flinke voorsprong van 45 punten.Captain Gerjon Rooker neemt de cup met de grote oren in ontvangst na een fraaie speech van "verliezend burgemeester" van Zuid, Toon Mans. "Winnend burge meester" van Noord, Hans Romeyn, sprak de captain van Zuid, Dirk van der Steen, troostende woorden toe. Tevens prezen beide burgemeesters de club voor de organisatie van dit unieke en verbindende "dorpen-eve nement". Het team Noord wees, als win naar, zijn aandeel in het financi eel overschot van het toernooi toe aan de Brandwondenstichting. Het team Zuid voegde zijn deel daar bij. De vertegenwoordiger van de Brandwondenstichting, Ariënne de Boer, kan een betaling van 1.250,- tegemoet zien en bedankte de organisatie en de deelnemers voor dit gebaar. Tijdens de gezellige afterparty dankten commissievoorzitter Ruud Storms en verenigingsvoorzitter Weren de Vries de sponsors, de deelnemers en de vele betrokken vrijwilligers voor hun tomeloze inzet en bijdrage aan dit toernooi, dat volgend jaar zeker een vervolg zal krijgen. Het bleef nog lang onrustig in het clubhuis op de Lagelaan. Mooi weer, weinig wind en strijdbare golfers. Foto: STiP Fotografie De eerste maand heb ik bij diverse projecten al een kijkje mogen ne men bij mijn collega Bart Ploeger. Er zijn de afgelopen maand diver se projecten van start gegaan zo als Fit&Vitaal, waarbij 60+'ers in 8 weken tijd kennismaken met het sportaanbod in de gemeente. In oktober hebben wij tot nu toe ook niet stilgestaan. Vorige week hebben wij een Kleutersportdag georganiseerd voor OBS de Zuid wester. Met diverse spelletjes als dino vangen, estafetterace en na tuurlijk een springkussen werden de kinderen feestelijk vermaakt. Een klein beetje regen mocht de pret niet drukken en de kinderen hadden zichtbaar enorm veel ple zier tijdens deze sportieve och tend. Op dinsdag 22 oktober, in de herfstvakantie, wordt weer het Sportspektakel georganiseerd in Sporthal Het Vennewater! Om 10.00 uur starten wij met een nieuw concept, namelijk een 'Dreumesochtend', waar alle kin deren van 1-5 jaar twee uur lang kunnen klimmen, klauteren en springen op o.a. luchtkussens. En vergeet je loopfiets niet! Om 13.00 uur barst het feest los voor alle kinderen van 6-12 jaar die zich kunnen uitleven op diverse lucht kussens. Ook kun je deelnemen aan diverse clinics, georganiseerd door o.a. de sportverenigingen uit Heiloo. De entree bedraagt vier euro per kind. Voor een Buurtsportcoach is sa menwerking erg belangrijk. Alleen ga je sneller, samen kom je verder. Daarom heb ik in de afgelopen zes weken kennisgemaakt met het Jongerenwerk, het Sociaal Team, de kinderfysio, de voedingsdes kundige en nog veel andere par tijen in Heiloo. Samen kijken we waar we kansen en mogelijkhe den zien om diverse doelgroepen meer aan het bewegen te krijgen. Woont u in Heiloo en ziet u kan sen op het gebied van sport en bewegen? of bent uzelf op zoek naar sportmogelijkheden? Of uw kind(eren)? Neem dan contact op met mij en dan gaan we samen kijken naar de mogelijkheden. U kunt mij telefonisch bereiken via 06 14 41 84 95, of mailen naar k.groen@alkmaarsport.nl. Ook nodigen we u van harte uit tijdens ons Sportspreekuur (vrije inloop), op dinsdagochtend van 09.00 tot 12.00 uur in Herberg Jan. HEILOO - Het eerste darttoer- nooi in het Oosthonk van dit sei zoen werd een prooi voor Marco Schouten. Hij profiteerde maximaal van de afwezigheid van enkele grote concurrenten maar kreeg in de kwart- en halve finale behoorlijk tegenstand van met name Pascal REGIO - Wout Bakker uit Heiloo was vooraf de gevreesde tegen stander en niet onterecht: hij heeft de wekelijkse donderdag avondwedstrijd in Akersloot om de Kids and Parents Bikeschool (KPB) mountainbikecup gewon nen. Door de langdurige en veelvul dige regenval van de afgelopen dagen, vooral woensdag, was de ALKMAAR - Stichting Rom melmarkten Egmond-Alkmaar organiseert op zondag 20 okto ber de eerste markt van het winterseizoen in de Wielerbaan aan de Terborchlaan 200 in Alkmaar. Het wordt weer een oergezel lige rommelmarkt. Ruim 240 stand houders bieden tweedehandsspul len aan, dus het aanbod is weer gigantisch. U kunt het zo gek niet bedenken of u vindt het op de van Soest en Jerry Falix. In de finale kon Michel van der Meulen niet echt meer opbrengen wat hij daarvoor in de halve finale tegen Jan Pureveen wel deed en die hij nog nipt wist te winnen. Beste dame werd Natasja Kost met Elisa Kwadijk als nummer twee. Bij de runners-up ging de wijde omgeving van Sportcomplex de Cloppenburgh veranderd in een waar openluchtzwembad. Door een kleine routeaanpassing konden de deelnemers hun wekelijkse meeting afwerken. Op Wout Bakker stond deze avond geen maat, zodat de andere mountainbikers direct al de illusie armer waren om aanspraak te kunnen maken op de overwin ning. De altijd gedreven Henk Jan Verdonk senior uit Egmond aan markt: gereedschap, huishoudelijke spullen, dames-, heren- en kinder kleding, speelgoed, boeken, lp's, antiek, brocante, curiosa enzovoort. De markt is vanaf 10.00 uur open voor publiek en duurt tot 16.00 uur. De entree bedraagt 2,50 p.p. vanaf 13 jaar. Direct bij of naast accom modatie kunt u gratis parkeren. De organisatie heeft er enorm veel zin in en heet u van harte welkom op de rommelmarkt. Voor meer info: 06-20114461 of www.st-re.nl winst naar Job van der Steen die Paul Kleibroek in de finale ver sloeg. Met vijf 180'ers en een 115 als hoogste finish is het spel op de rit. Zaterdag 26 oktober is er een extra toernooi ten bate van KiKa en op 16 november is er het Paul Pesser- toernooi, dat weer meetelt voor de ranking. den Hoef voerde de achtervol gende meute aan en wist zich even later van de rest te ontdoen. Bob Scholten uit Akersloot en Hoever Chris Kemp trokken samen op, elkaar ondersteunend en motive rend, om de oprukkende Ronald Mossinkoff (Akersloot) van zich af te kunnen houden. Daarin slaagden zij niet, zodat de thuisrijder ver diend een derde plaats wist in te nemen. Foto: via Google.nl 'Buurtsportcoach', dat wilde ik na mijn studie altijd al worden! Zes jaar later kan ik eindelijk zeggen dat ik sinds 1 september dit fan tastische beroep mag uitoefenen in de gemeente Heiloo. In deze column proberen wij, Bart Ploeger en Kim Groen, elke maand een kijkje te geven in het werk van de Buurtsportcoach. n

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 23