Scouting Rurik knoopt 31 meter hoge JOTA-toren De nood is hoog 10 VKAGEN AAN... MAKIEN VAN DEK WOLF Maandelijkse klaverjasdrive EHK 3 1 1 in Vervolg van de voorpagina: Al jarenlang verschijnt in Uitkijkpost de rubriek 'Tien vragen aan...' De redactie vindt het nu de hoogste tijd om deze populaire rubriek in een iets ander jasje te steken. De 'Tien vragen aan...' nieuwe stijl dus. Waar het in de rubriek om gaat, blijft onveranderd: iemand een beetje beter leren kennen, want iedereen heeft een persoonlijk verhaal te vertellen. Vanaf nu kunnen de 'deelnemers' kiezen uit zo'n twintig vragen, waar door niet steeds dezelfde vragen beantwoord hoeven worden. Daarnaast verschijnen vanaf nu nog vijf vragen in de krant, de rest van de vragen staat op onze website www.uitkijkpost.nl. Bent u benieuwd naar de rest van deze 'Tien vragen aan...'? Lees dan verder op www.uitkijkpost.nl onder het kopje 'Rubrieken'. UITKIJKPOST 16 OKTOBER 2019 HEILOO - Wellicht heeft u hem wel zien staan in het dorp, een houten toren op het ter rein van Scouting Rurik aan De Kistemaker. Ieder jaar wordt tijdens het derde volle week end van oktober wereldwijd de JOTA-JOTI gehouden, waar ook Rurik aan meedoet. JOTA-JOTI staat voor Jamboree On The Air en Jamboree On The Internet. Duizenden scouts van over de hele wereld ontmoeten elkaar dit weekend via de amateurra dio en het internet. Ook staat de JOTA-JOTI bekend als communicatieweekend waarin verschillende technieken worden gebruikt om te communiceren. De opkomst van de Welpen (8-11 jr) en Scouts (11-15 jr) is daarom komend weekend gericht op bezig zijn met techniek en communicatie. Zo gaan de Scouts aan de slag met het solde ren van elektronica bouwpakketjes en gaan de Welpen contact leggen via de amateurradio met scouts van een andere scoutinggroep! Om via de amateurradio te kun nen zenden en ontvangen, heb je een hoge toren nodig met daarin een zendmast. Het is bij scouting de traditie om deze toren met enkel houten palen en touw vanaf de grond op te bouwen. Sinds begin Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 - 17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy september hebben de 16+ leden van Scouting Rurik ieder weekend keihard gewerkt om in het week end van 19 oktober te kunnen zen den en ontvangen door middel van deze toren. Na het weekend wordt de toren weer snel afgebroken, dus wilt u hem nog van dichtbij bewon deren en meer weten over scou ting en de JOTA? Kom dan gerust komend weekend langs op De Kistemaker 11. Wilco maakt zich ook druk over de stikstofregels. Hij erkent dat er een probleem is, maar vindt dat dit niet alleen op het bordje van de boeren moet worden gescho ven. "We willen best meedenken over oplossingen maar dan moeten we dat wel met z'n allen doen. Het moet niet zo zijn dat de boer het voor de hele maatschappij moet oplossen." Toekomst Door de stikstofregels liggen nu veel grote bouwprojecten stil. Om de stikstofuitstoot omlaag te bren gen, wil het kabinet geld uittrekken om boeren uit te kopen. Dat lijkt sympathiek, maar volgens Wilco is dat het begin van het einde. "Voor boeren die ermee willen stoppen is het een oplossing, maar ik ben een jonge boer en ik heb een zoon en dochter die ook boer willen wor den. Er moet ook ontwikkelings ruimte blijven. Als alle ruimte wordt opgekocht door de industrie is er voor hen geen toekomst meer." Wilco: "We hebben in Haarlem ons verhaal goed kunnen neerzet ten, maar de Provinciale Staten onder leiding van gedeputeerde Esther Rommel (VVD) willen nog niet meebewegen. Ze zien niet in dat de onderliggende maatregelen betekenen dat de agrarische sector in de uitverkoop staat. Juist voor onze regio houdt dat in dat het landschap zal veranderen door het verdwijnen van onder andere de koe. Woningbouw en industrie zijn blijkbaar zo belangrijk dat de agra rische sector ervoor wordt opgeof ferd. Wat blijft er in een gebied met relatief weinig boeren nog over als boerenbedrijven of -land worden opgekocht door industrie? Gelukkig zijn er een paar andere provincies die wel hebben geluisterd naar wat er echt speelt. Hopelijk gaat dat ook effect hebben op onze eigen gede puteerde," aldus Wilco. Bron: Nieuwspartner NH Nieuws 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren en getogen in Lisse, in de Bollenstreek. De streek waar jaarlijks het mooiste bloemencorso rijdt. Daarna heb ik met Tineke gewoond in Rijswijk en nu alweer 40 jaar in Heiloo. 2. Wat is voor jou geluk? Als je tevreden kunt zijn met wie je bent en wat je kunt bereiken, dan ben je volgens mij gelukkig. 3. Hoe werk je aan een betere wereld? Minstens twaalf keer per jaar begeleid ik op de accordeon de kerkdiensten in de gevangenis. Hiermee hoop ik te bereiken dat de daar aanwezige gevangenen met mijn bezoek en dat van medevrij- willigers zich niet volledig buitengesloten voelen. Dat het voor hen mogelijk is een nieuwe en andere weg in te slaan ook wanneer zij levenslang zitten. Tegelijk realiseer ik mij heel goed dat je als je slachtoffer bent hier heel anders tegenaan kunt kijken. 4. Wat is jouw passie? Sinds Tineke en ik elf jaar geleden met de VUT gingen zijn wij enige keren per jaar werkzaam als reisleiding. Het is fantastisch om mensen een geweldige reis te bezorgen zonder zorgen. Wat is leuker dan mensen te laten genieten van wat jij ook mooi vindt. 5. De persoonlijke vraag van Mariet Mooiweer: "Wat was jouw drive om na je pensionering Italiaans te gaan studeren en wat doe je er nu mee?" Toen ik met de VUT ging wilde ik iets doen om mijn hersenen te blijven stimuleren. Italiaans is een mooie taal en bovendien gram maticaal best lastig. Dus dat leek mij een uitstekende bezigheid. Daarnaast is het gezellig bij ons in het groepje 'studenten'. Nu wij de reizen doen en ook zelf nog op vakantie gaan in onder andere Italië, is het heel handig om mij in die taal verstaanbaar te kunnen maken. En dat is, zeker in het zuiden van Italië, echt noodzakelijk. Ik geef de tien vragen door aan Roelie van Diest. Mijn vraag aan Roelie is: "Wat motiveert jou om in deze tijd voorzitter van de kerkenraad van de Ter Coulsterkerk te zijn?" Volg de Uitkijkpost ook op De omgekeerde vlag is in de zeevaart een teken van nood. Foto: Wilco Brouwer de Koning HEILOO - Maandag 21 oktober vindt bij de Eerste Heilooër Klaverjasclub de maandelijkse klaverjasdrive plaats. Ook is er weer een verloting met mooie prijzen. U bent allen, het liefst met part ner, van harte welkom in Cultureel centrum De Strandwal, naast de kapel op het GGZ-terrein. Bent u een regelmatige bezoeker en kunt u een keer niet, of als u voor het eerst komt, meld dit dan even bij een van onderstaande bestuursleden. Dan kan de organisatie daar rekening mee houden. De zaal is open vanaf 19.00 uur en van 19.30 tot 22.30 uur wordt er gespeeld. Inlichtingen bij Gerda tel. 072 - 5123271 of bij Ria tel. 072 - 5339345. Tim Baltus knoopt hier de laatste eindjes aan elkaar. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 3