STI Engineering BV Inloopavond nieuwbouw Zandzoom Willibrorduswandelingen met gids COLUMN BEDRIJF BELICHT 5 Leerbedrijf voor mbo'ers- en hbo'ers Stationskamer Dick de Scally UITKIJKPOST 16 OKTOBER 2019 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. T I Johan Steenhoek. Foto: STiP Fotografie Nijverheidsweg 33 1851 NW Heiloo; telefoon: 072 - 533 66 87; e-mail: info@sti-engineering.nl; website: www.sti-engineering.nl STI Engineering is opgericht in 1979 door Johan Steenhoek. Sinds 2002 maakt het bedrijf deel uit van de Koninklijke De Vries Groep. STI Engineering is een toonaangevend ontwerp en adviesbureau voor de scheepsbouw en luxe jachtbouw. Specialisatie STI is met name gespecialiseerd in de 3D-engmeering van piping en ven tilatiesystemen voor de procesindustrie en maritieme sector. Het bedrijf is expert op het gebied van schema's en 3D-model!en tot complete fabricatiepakketten en gebruikt daarvoor de nieuwste 3D-engineering tools, 3D-databases en slimme software. Daarnaast levert STI technisch advies aan verschillende industrieën. 3D-tekeningen In Heiloo zijn 30 engineers werkzaam en zij begeleiden ook de werkne mers in het buitenland. Hierbij gaat het om ongeveer 10 mensen. Dat de engineering in het buitenland plaatsvindt heeft puur te maken met het uitbreiden van de capaciteit en efficiëntie. De tarieven liggen duidelijk lager in het buitenland en zo kan er meegedacht worden met de klant om kosten en tijd te besparen op het project. De 3D-tekeningen wor den met het speciale softwareprogramma Cadmatic allemaal in Heiloo gemaakt. Op de tekeningen wordt precies aangegeven waar een onder deel moet komen en hoe het onderdeel eruitziet. Bij plaatsing weet men precies waar en hoe het onderdeel geplaatst moet worden omdat zij ook het 3D-model tot hun beschikking hebben. Het eindresultaat is dus een exacte kopie van het 3D-model. Top engineers De piping en ventilatiesystemen maar ook de arrangements voor tech nical spaces aan boord van veel jachten zijn ontworpen door de 30 bij zonder vaardige top engineers van STI in Heiloo. Zij hebben een goed gevoel voor innovatie en zijn vaak een belangrijk onderdeel voor een succesvol resultaat in een internationaal project. Maar deze engineers zijn ook graag bezig in andere disciplines en voor andere (lokale) klan ten. Erkend leerbedrijf Algemeen directeur Roemer Hoornenborg: "STI Engineering is binnen Heiloo een vrij onbekend bedrijf. Veel mensen weten niet eens dat we hier zitten aan de Nijverheidsweg 33. Wat veel mensen ook niet weten is dat wij een erkend leerbedrijf zijn, waar veel mbo- maar ook hbo-stu- denten een stageplek kunnen vinden. Wij zijn voor starters een leuke werkgever met een internationaal karakter. En deze ervaring kan ook heel interessant zijn voor lokale partijen die hun werktuigbouwkundige engineering graag overlaten aan een goede partij zoals STI Engineering. We kijken graag een keer samen naar de mogelijkheden." Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Op dinsdagavond 8 oktober en woensdagavond 9 oktober organiseerde de gemeente Heiloo een inloop avond in het Fletcher Hotel Heiloo. Belangstellenden kon den daar terecht voor meer informatie en vragen over het ontwerpbestemmingsplan en het ontwerpexploitatieplan Zandzoom. Het gebied Zandzoom wordt een nieuw landschappelijk (woon) gebied waar de komende jaren een groot aantal woningen wordt gebouwd. In de periode 2020-2025 worden hier ruim 1000 woningen gerealiseerd. De woningen worden gebouwd met respect voor de cul tuurhistorische waarden en lande lijke en beeldbepalende elementen. De historische linten, veel groen, zicht op achterliggende akkers en bollenvelden, open velden met doorkijkjes, strandvlakten en dui nen, zichtbare polders in het oosten, velden omzoomd door historische houtsingels en houtwallen en een goede bereikbaarheid via spoor en (snel)weg zullen kenmerkend zijn voor Zandzoom. Er zullen woningen gebouwd gaan worden waar volgens het onderzoek uit 2016-2017 vraag naar is in Heiloo. Er zullen te wei nig woningen voor starters wor den gebouwd omdat daar volgens genoemd onderzoek niet veel vraag naar was. Het plan zal waarschijn lijk in januari 2020 in de commissie besproken worden en in februari 2020 in de gemeenteraad. Tekst: Yvonne van Stiphout Pepijn Godefroy (Landscape Architects for Sale) toont het ruim telijk kwaliteitskader. Foto: STiP Fotografie HEILOO - Het Willibrordus Genootschap en de Historische Vereniging Heiloo organiseren op zondag 20 oktober een wan deling naar de Willibrordusput bij de Witte Kerk. Op zondag 3 november wordt er naar Onze Lieve Vrouw ter Nood gewan deld. Doel van het Willibrordus Genootschap is het levendig hou den van het gedachtengoed van Willibrordus. U wandelt met gid sen van de Historische Vereniging. Naast deze wandelingen wordt op zaterdag 2 november weder om de Willibrorduslezing gehou den. Aanvang 17.00 uur in de Cultuurkoepel. Spreker op deze avond is de heer Eppo van Nispen tot Sevenaer. Info over deze lezing: www.willibrorduslezing.nl De wandelingen starten om 14.00 uur bij het Historisch Museum Heiloo op het Landgoed Willibrordus. Kosten 5,- inclusief plek. Info over de wandelingen: een attentie. Onderweg wordt er 06-51718363. koffie gedronken op een bijzondere 'Willibrordus te Heiloo', een historische prent uit 1845 van B.Wijnveld Jr. en J.F.C. Reckleben. Foto: Uit: 'Meer dan 1000 jaar Witte Kerk in Heiloo' De NS beloofde reizigers te gaan lokken met 'de stationskamer', een huiselijke omgeving met wifi, luxe banken en wc's. Want 'stationsbele ving' telt zwaar in het oordeel van de klanten, aldus de NS. 'Zo, even zitten. Lekkere bank zeg in deze stationskamer. Hé, er is wifi. Ik zou wel vast aan het werk kunnen gaan, maar wie gaat er nou werken voor hij gaat werken? Even kijken wie er nog meer zit. Ik ben in elk geval niet alleen, maar noemen ze dit nu de zwijgende meerderheid? Die zit ook in de wachtkamer van de dokter. Hoe laat gaat ook alweer mijn trein?' 'Geachte reizigers, de trein van 8.20 uur heeft een vertraging van 20 minuten. De NS adviseert u plaats te nemen in de stationskamer, alwaar u gratis gebruik kunt maken van wifi en toilet.' 'Goh, vriendelijke stem, maar ik zit al in de kamer, ben net nog geweest en nu zou ik wel een kopje koffie lusten. Wat zei verkeersminister Maij in 1990 ook alweer: koffie, krantje en crois- santje, dat wordt de treinbeleving. Daar is niet veel van terechtge komen. Kun je hier eigenlijk iets kopen? Volgende keer maar wat meenemen.' 'Het wordt druk zeg. Als al die mensen straks ook mee moeten, zal ik moeten staan. Gelukkig ben ik goed ter been, maar je zult maar een hernia hebben, of een kunstheup of een knieblessure. Dan heb je in de trein behoefte aan een luxe bank. Nou ja, als er geen zitplaats is, ga ik gewoon eerste klas zitten. Mag wel niet, maar zitten valt onder mijn ver- voersbeleving.' Stationskamer: droog, warm en uit de wind. Stel dat je dakloos bent

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 5