Denise Otto nieuwe jeugddirecteur Bibliotheek Heiloo Uitvoering ontroert en verbindt r a Kom naar de bieb in de herfstvakantie Bibliotheek De Duif feestelijk geopend 9 GESLOTEN Kunstwerk Elke vrijdagochtend van 10.30 tot 11.30 uur KTERS |D I E N S T E N Praktijk E. Gianotten is van 14 oktober t/m 18 oktober Dr. Ruurda neemt waar Tel. 072-5333080 Oud-Standing organiseert high tea met harpmuziek UITKIJKPOST 16 OKTOBER 2019 Vijf goede doelen mochten een cheque in ontvangst nemen. V.l.n.r.: Kees van Straaten, Carina Berger, Paul Gokke, Myriam de Sain (initiatiefneemster), Patrick Rupsam en Tanja v.d. Linde. Foto: STiP Fotografie HEILOO - Zaterdagavond 12 oktober vond in de Ter Coulsterkerk de uitvoering plaats van een door Teresa Takken gecomponeerd klas- siek-romantisch opus. Het werd ten gehore gebracht door het Arnhems Symphonieorkest Nova en het Peace Opus koor. Teresa ervaart gedurende haar levenstocht telkens weer hoe muziek mensen verbindt, bemoe digt en begeestert. De zoektocht naar vrede verbindt de mensen wereldwijd met elkaar. Daarom heeft zij een Peace Opus gecompo neerd. Tijdens het concert hing het kunstwerk 'A million steps' van Annemarie Kuster boven het orkest en het koor. Het is een kunst werk van 10m x 1.50m op papier. Het kunstwerk gaat over mensen en het pad dat zij door het leven gaan. Dansend over het papier, met haar schoenen in de verf, heeft Annemarie de hele onderlaag gekleurd. Goede doelen De opbrengst van de kaart verkoop ging naar verschillende goede doelen. Kees van Straaten (Alkmaar) mocht voor 't Praethuys een cheque van 600,- in ontvangst nemen. 't Praethuys biedt creatieve workshops voor kinderen en jon geren die geraakt zijn door kanker. Andere goede doelen die eveneens een cheque van 600,- in ontvangst mochten nemen zijn: Carina Berger (Alkmaar), zij zet zich in voor een healthcenter in Gambia (malaria- netten); Paul Gokke (Limmen) zet zich in om zijn vrouw Isabelle, die hersenletsel heeft, in Amerika te laten behandelen; Patrick Rupsam (Hattrick Zorg Heiloo) organiseert in 2020 een survivaltocht in de Ardennen voor mensen met een beperking; Tanja van der Linde (Haarlem) maakt begin 2020 een bouwreis naar Nepal om huizen te bouwen voor en met de lokale bevolking. De uitvoering kon rekenen op ruim 200 bezoekers. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Woensdagmiddag 9 oktober is de nieuwe jeugd- directeur van Bibliotheek Heiloo benoemd. Na twee jaar een kinderdirecteur te hebben benoemd is er nu gekozen voor een jeugddirecteur. De 13-jarige Denise Otto is leer linge van het Bonhoeffer College in Castricum. Zij zit in de tweede klas van het gymnasium. Denise volgt Caoimhe van den Brug en Lotta Sengers op. Zij waren de eerste twee kinderdirecteuren. Er is nu gekozen voor een jeugddirecteur om ook de oudere jeugd naar de bibliotheek te trekken en enthousi ast voor het lezen te maken. Denise: "Ik hoop veel kinderen van mijn eigen doelgroep aan het lezen te krijgen. In mijn klas lezen we altijd de eerste tien minuten van de Nederlandse les. Als de docent zegt dat we onze boeken moeten pakken om te gaan lezen hoor ik vaak veel kinderen in mijn klas zeggen: Lezen? Nee, hè! Ik lees heel veel, ook vroeger als ik werd voorgelezen door mijn moeder of vader, las ik altijd mee." Haar zusje Michelle, die enkele weken gele den in de krant stond omdat zij bij TV Het Vennewater een clinic met Sjeng Schalken gewonnen had, leest volgens Denise alleen maar de Donald Duck. "Soms zeg ik wel tegen haar dat een bepaald boek leuk is en dan leest ze het wel." Denise heeft ook connecties met de Buk-Buk en Jongerenwerk Heiloo. Ook daar hoopt ze leeftijdsge noten enthousiast te maken om te gaan lezen. Tekst: Yvonne van Stiphout Kinderdirecteur 2018-2019 Lotta Sengers (l) en jeugddirecteur 2019-2020 Denise Otto (r). Foto: STiP Fotografie HEILOO - Deze herfstvakantie heeft Bibliotheek Heiloo een tjokvol programma, van voorle zen tot programmeren. Of maak een Rare Vogel van gerecycled materiaal! CoderDojo: ontwerp je eigen game met Bloxels Builder! Dinsdag 22 oktober, 14.00 - 16.00 uur Tijdens deze CoderDojo (leeftijd: 9 - 12 jaar) leer je hoe je met Bloxels Builder een eigen platformspel kunt ontwerpen. Kruip in de huid van de gamer en ontdek wat een spel nou eigenlijk een 'goed spel' maakt. Deelname is gratis, een toegangs kaart is vereist. Verkrijgbaar via www.bibliotheekheiloo.nl Voorlezen Elke woensdagmiddag om 14.30 uur Iedere week wordt er op woens dagmiddag voorgelezen uit een mooi prentenboek. Alle kinderen van 4 tot 7 jaar (en hun ouders) zijn hierbij van harte welkom! Klooien in het inloopatelier Woensdag 23 oktober, 15.00 - 16.00 uur Klooien in het inloopatelier voor ouders en kinderen. Laat je inspire ren door de materialen en fantasie rijke beelden van vogels tijdens dit inloopatelier en maak samen een Rare Vogel van allerlei gerecyclede materialen. M.m.v. Sanna Prins van de Fantasiefabriek. Aanmelden is niet nodig. Peuterochtend Een gezellige ochtend rond boe ken voor kinderen van 2 tot 4 jaar (en hun ouders/oppas). Kom lek ker genieten van samen lezen én samen spelen tijdens het wekelijkse peuteruurtje op de jeugdafdeling. Speelotheek Elke woensdag 14.00 - 17.00 en zaterdag 10.00 - 14.00 uur U kunt met uw (klein)kind aller lei speelgoed van de Speelotheek uitproberen, waarbij u desge wenst advies krijgt van een van de Speelotheek-medewerkers. Kijk op www.bibliotheekheiloo.nl voor opgave en alle informatie. HEILOO - Onderwijswethouder Elly Beens en bibliotheekdirec teur Jeanette Braam openden tijdens de Kinderboekenweek op 9 oktober de nieuwe school bibliotheek op basisschool De Duif. Julie en Pim van der Meer, leerlin gen van De Duif, bedachten de nieu we, stoere naam voor de schoolbi bliotheek: De Leeskeet. Tijdens een bijeenkomst in de aula presenteerde mevrouw Braam een speciaal voor De Duif geschreven gedicht van Margreet Schouwenaar en werd de nieuwe naam bekendgemaakt. Met de 'Bibliotheek op school' slaan De Duif en Bibliotheek Heiloo de handen ineen en komt er extra aandacht voor leesplezier op school én thuis. In de Leeskeet is ruimte voor veel nieuwe boeken, en in de klassen worden extra activiteiten rondom lezen gedaan. De leerlin gen van groep 8 zijn ingewerkt als medewerkers van de 'Bibliotheek op school'. Zij helpen de jongere kinderen met het lenen en inle- veren, en met het kiezen van de leukste boeken. HEILOO - Kom genieten van een mini-high tea in de gezellige theeschenkerij De Trog. Tijdens het nuttigen van zoete en har tige lekkernijen kunt u luisteren naar live harpmuziek. Er is onbeperkt thee beschikbaar in verschillende heerlijke smaken. Wanneer? 21 oktober 2019 van 14.00 tot 16.00 uur. Kosten deel name: 7,50 per persoon. Aanmelden bij VVV De Verhalenkamer. info@verhalenkamerwillibrordus.nl of 06-22795336. Aangeleverde foto Kom klooien in het inloopatelier en maak je eigen rare vogel. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 9