Falkland Toneel speelt 'Huwelijksperikelen' Schiphol breidt uit met 40.000 vliegtuigen Oud-Standing: Tutto Cinema Barok en classicisme in de Cultuurkoepel COLUMN 5 CINEMA ITALIANO Vervolg van de voorpagina: Telefoonbumper Michiel Ullers UITKIJKPOST 23 OKTOBER 2019 Huwelijksperikelen: een drieluik over de minder florissante kanten van het huwelijk. Foto: Edo Postma HEILOO - Dit keer kunt u genie ten van maar liefst drie een akters met als overkoepelend thema: huwelijksperikelen. Een drieluik over de minder floris sante kanten van het huwelijk, geschreven door verschillen de auteurs, te weten Herman Heijermans, Jerry Veenendaal en Youp van 't Hek. Elk met een eigen doch scherpe kijk op de relatie tussen man en vrouw. Voor de toeschouwers betekent dit een voorstelling vol afwisse ling. Drama, spanning, humor, alles komt aan bod. Falkland Toneel bestaat dit najaar 95 jaar en vindt daarom dat Heijermans (Samuel Falkland was een pseudoniem van hem) niet mag ontbreken. Het is een eer om de voorstelling met zijn 'Kwelling' te openen. Daarna volgt 'De Richel', een stuk van Jerry Veenendaal dat zich lastig in een woord laat omschrijven. De voorstelling wordt gecompleteerd met de vileine Milieueffectrapportage Omdat vanuit de Rijksoverheid de Notitie Reikwijdte en Detailniveau (milieueffectrapportage) ter toet sing voorligt lijkt het Hemminga nu de tijd dat de regio zich hierover eens goed gaat buigen. Hemminga roept wethouder Opdam op om nu eens werk te gaan maken van de overlast van Schiphol. De wethouder vindt het een sympathiek pleidooi van de PvdA maar vindt ook dat de illu sie gewekt wordt dat hij even met Schiphol kan bellen om te zeggen hoe hij het wil hebben. "Er zijn goede afspraken gemaakt," aldus de wethouder. "Maar- het ministerie kijkt naar een regio waar veel mensen wonen die last ondervinden. Het is nu eenmaal zo dat in bijvoorbeeld de Haarlemmermeer meer mensen wonen dan in onze regio en daar zal dus meer rekening mee gehouden worden." Wat betreft het laag overvliegen kon de wethouder nog melden dat in het oosten van de provincie de vliegtuigen hoger vliegen dan over deze regio. Omdat daar minder mensen wonen heeft de wethouder al geopperd om het om te draaien; in het oosten lager overvliegen en over deze regio hoger. "Dit is voor gelegd aan de luchtverkeersleiding. Die zegt dat het niet kan vanwege de veiligheid. Op het moment dat het woord 'veiligheid' in beeld komt zijn alle discussies doodgeslagen." Coalitieakkoord Hemminga vindt ook de opname in het coalitieakkoord 2018-2022 wat aan de schrale kant. Hierin staat slechts vermeld dat Heiloo zich met de BUCH-gemeenten en Alkmaar blijft inzetten voor naleving van het vliegverkeer. Inmiddels is bekend dat het college van Heiloo heeft zich geschaard achter de reactie van de Omgevingsraad. In die reactie wordt expliciet melding gemaakt om kin derbeperking en gezondheid onder deel te maken van de milieueffect rapportage. 40.000 meer vliegtuigen Uit de uitgelekte luchtvaartnota van 15 oktober 2019 is gebleken dat minister Nieuwenhuizen (WD) toestemming geeft om na 2020 het aantal vluchten naar Schiphol uit te breiden tot 540.000, 40.000 vluchten meer dan nu. Hiervan zal een groot deel over Heiloo en de regio vliegen. Dit betekent meer geluidsoverlast en meer uitstoot boven de regio. Motie De PvdA, die bijval kreeg van D66, dient tijdens de gemeente raadsvergadering van 11 november 2019 een motie in over het plan van aanpak voor de bestrijding van de overlast van Schiphol. Tekst: Yvonne van Stiphout humor van Youp van 't Hek in 'Mijn man'. Op vertoon van uw toegangs kaart krijgt u in het weekend van de voorstelling bij Restaurant Herberg Jan het tweede kopje koffie of thee gratis. Bovendien biedt Herberg Jan in het weekend van de voorstelling op vertoon van uw toegangskaart een 3-gangen Falkland theatermenu aan voor de gereduceerde prijs van 22,50 p.p. De voorstellingen zijn op zaterdag 2 november (20.15 uur) en zondag 3 november (14.00 uur) in Theater De Beun in Heiloo. Entree: 10,-. Kaartverkoop: vanaf veertien dagen voor de uitvoeringen bij Primera Het Hoekstuk en Boekhandel Bruna ('t Loo). Kaarten zijn tevens vanaf één uur voor aanvang van de voor stelling verkrijgbaar aan de kassa van Theater De Beun. Voor reser veringen en informatie, zie www. falklandtoneel.nl of bel Irene Schols via 072-533 2163. HEILOO Hoe herkenbaar 16.00 uur. Kosten deelname: 7,50 Aanmelden bij VW De is 'Cera una volta il West' zonder de muziek van Ennio Morricone? Wat zouden de films van Federico Fellini zijn zon der bijdrage van Nino Rota? Waarom worden wij zo geraakt door muziek in een film? Claudia Canetoli heeft filmweten schappen gestudeerd en heeft een voorliefde voor de Italiaanse film en filmmuziek. Zij gaat een aantal Italiaanse componisten belichten die een onvergetelijke indruk heb ben gemaakt op het witte doek. Zij neemt u mee op een muzikale reis door Italië en focust op de verster kende rol van filmmuziek. A presto! Wanneer? 28 oktober 2019 van 14.00 uur tot per persoon inclusief koffie en thee. Verhalenkamer, info@verhalenka- merwillibrordus.nl of 06-22795336. HEILOO - Vanaf 4 en 5 novem ber geeft Jan van der Giessen twee cursussen neoclassi cisme en barok uit de 7-deli- ge serie Westerse Kunst Cultuurgeschiedenis. Ze worden gegeven in de Kleine Kapel aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo en zijn afzonderlijk goed te volgen. Al vanaf de 16de eeuw begonnen kunstenaars en architecten te expe rimenteren en lieten hun klassieke voorbeelden los. Dat leidde tot de barok, een unieke cultuurperiode die tot in de 18de eeuw aanhield. Het einde ervan kenmerkte zich tij dens de rococo met overdrijvingen die meer en meer weerstand oprie pen. Het gevolg was dan ook her waardering voor de klassieken en het neoclassicisme werd dominant. In de muziekgeschiedenis ging de barokmuziek over in de periode van de klassieken. Naast kunst en muziek bespreekt Jan van der Giessen ook de weten schap, literatuur en filosofie. Daarmee leren we de Verlichting, een kernwaarde van onze wes terse cultuur, goed kennen. Aan de hand van veel voorbeelden gaan we tevens de belangrijkste en meest vernieuwende kunstenaars, compo nisten, filosofen en wetenschappers identificeren. Uniek in de cursussen zijn de muziekfragmenten die we in combinatie met aansprekend beeld materiaal beluisteren. De cursussen zijn voor iedereen met interesse voor geschiedenis, muziek, kunst en cultuur goed te volgen. Echter in de stof zit zoveel uitdagend materiaal dat ook gevorderden geboeid zullen zijn. Elke cursus duurt 7 middagen van 14.00 - 16.00 uur. Per cursus bedraagt het inschrijfgeld 110,- inclusief een geïllustreerde sylla bus. Meer infonnatie en inschrijf formulier via www.janvander giessen.nl. Telefonisch opgeven kan ook: 06-51578425 of stuur een e-mail naar info@janvandergiessen.nl "Papa.ik heb mijn telefoon in de wasbak laten vallen.meldt mijn zoontje me met een treurig gezicht. Nee toch! Dit is al de zoveelste keer dat het ding kapot is. Precies één jaar geleden kreeg onze jongste zoon zijn eerste mobiele telefoon. Binnen twee weken zat er al een grote barst in het scherm. "Ja, we waren aan het voetballen en iemand schoot zo de bal ertegen aan." Voetballen met je telefoon in je hand? Het duurde even voordat we het hebben laten maken. Honderd euro lichter, maar wel weer een mooi nieuw schermpje. Helaas duurde dat niet lang, want ook daar zat al weer snel een barst in. Hoe ging het spreekwoord met die ezel ook alweer? En nu dus een plons in het water, met als resultaat 'einde telefoon'. Dat krijg je als je al vloggend door het leven gaat. Tandenpoetsen en vloggen tege lijkertijd is best lastig. Dan maar zonder telefoon! Echter, na een paar dagen blijkt het toch niet zo handig, want de telefoon is niet alleen voor 'fun', maar ook voor o.a. het school rooster. Kortom, op naar de winkel voor een nieuw toestel met een schappelijke prijs. Meteen een screenprotector en een supergrote 'bumper' (hoesje) erom heen als bescherming. Liefst heb ik piepschuim of autobanden, dan weet je tenminste zeker dat hij niet kapot gaat. Trots roept hij bij thuis komst tegen zijn broer "Kijk, nieuw! Als je je telefoon dus laat vallen krijg je een nieuwe." Zijn broer kijkt boos, want als iemand zuinig is op zijn spullen, is hij het wel. Al twee jaar een telefoon zonder ook maar één krasje. Gelukkig is zijn contract aan verlenging toe en krijgt hfi bin nenkort een nieuw, nog mooier toestel, met voor de zekerheid ook maar een bumper, in zijn geval een minibumpertje. Een stempel gedrukt in Italië voor film toont Federico Fellini, Vittorio Gassman en Alberto Sordi. Foto: 123RF/Claudia Canetoli

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 5