U bent van harte welkom op onze Vogelshow Incontinentie- of stomaproblemen. Vaak hunt u er iets aan doen! Georganiseerd door Vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo e.o. In het clubgebouw van Kleurenpracht Heiloo 8 Kwaliteit van leven Het Zevenhuizen 50 (naast de sporthal) Openingstijden: Zaterdag 26 oktober 2018 van 10.00 tot 16.00 uur Zondag 27 oktober 2018 van 10.00 tot 15.00 uur. Entree gratis Verkoopklasse aanwezig UITKIJKPOST 23 OKTOBER 2019 Samen kijken we dan wat de beste oplossing zou kunnen zijn. Als iemand last heeft van een stomazakje dat de hele dag ritselt, dan ga ik op zoek naar ander stomamate riaal. Soms helpt het al om te praten en te ontdekken datje niet de enige bent. Ik kan een luisterend oor bieden of doorverwijzen naar andere hulpverleners. Zo is er vaak meer mogelijk dan men denkt.' i ViVa! Zorggroep Wil jij je ook inzetten voor mensen met een zorgvraag? Ga naar werkenbij.vivazorggroep.nl, mail naar solliciteren@vivazorggroep.nl of bel 088 - 995 80 00. Ongewild verlies van urine/ontlasting en het hebben van een stoma kan van grote invloed zijn op uw leven. Dan is het fijn te weten dat ViVa! Zorggroep over een gespecialiseerd verpleegkundige beschikt waar u een beroep op kunt doen. Karin Schumacher is gespeciali seerd verpleegkundige conti nentie-, stomazorg. Ze bezoekt mensen thuis en ze houdt continentie spreekuur in Het Kruispunt, multidis ciplinair centrum voor bekkenproble- matiek, in Heemskerk. 'Incontinentie of problemen met een stoma kunnen veel invloed hebben op iemands sociale leven', vertelt Karin. 'Het maakt mensen onzeker en kan ertoe leiden dat zij de deur niet meer uit durven. Vaak is er iets aan die problemen te doen. Bijvoorbeeld door het aanleren van darmspoelen, andere materialen in te zetten of mensen door te verwij zen naar andere disciplines zoals een bekkenfysiotherapeut. De ontwikkelin gen staan niet stil, dus het kan best zijn dat er nu een oplossing is die er een paar jaar eerder nog niet was. Mensen denken ook vaak dat incontinentie bij de leeftijd hoort en dat er niets meer aan te doen valt. Maar soms is er een duidelijke oorzaak aan te wijzen. Incon tinentie kan bijvoorbeeld door het ge bruik van bepaalde medicijnen komen. Door met de arts te overleggen en de medicatie aan te passen kunnen de problemen een stuk verbeteren.' Mogelijkheden 'Vanuit het ziekenhuis kan de specialist mensen met ontlastingsincontinentie of obstipatieklachten naar mij doorver wijzen om hen te begeleiden bij darm spoelen. Darmspoelen moet worden aangeleerd. Het vraagt om een goede handfunctie, maar ook om doorzet tingsvermogen en geduld. Dit maakt het niet voor iedereen geschikt, maar mensen bij wie dit wel past kunnen het als een enorme bevrijding ervaren. Mensen met een stoma kunnen van wege lekkages of huidproblemen door de stomaverpleegkundige van het zie kenhuis of door de wijkverpleegkun dige naar mij worden doorverwezen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 8