Inwoners betrokken bij nieuwe natuurvisie Audit Keurmerkinstituut Kinderopvang Kits Oonlie De mooiste vogels bij vogelvereniging Kleurenpracht in Heiloo Sterrenlicht Heiloo 9 UITKIJKPOST 23 OKTOBER 2019 Kits Oonlie ontving een positieve beoordeling vanuit het keur- merkinstituut. Aangeleverde foto HEILOO - Kinderopvang Kits Oonlie is een van de weinige kinderopvangorganisaties in de regio die in het bezit is van hét kwaliteitscertificaat voor kin deropvang. Met dit keurmerk kunnen organisaties laten zien dat zij serieus werk maken van kwaliteit en dat ze voldoen aan de eisen die gesteld worden door onder andere haar klanten, externen en gestelde wet- en regelgeving. Een organisatie met dit keurmerk heeft intern de zaken goed op orde, stelt de klant centraal en werkt voortdurend aan het verbeteren van de dienstverlening. Op maandag 14 oktober stond de jaarlijkse externe audit van het Keurmerkinstituut voor Kits Oonlie gepland. Om alle medewerkers hierop voor te bereiden heeft Kits Oonlie op don derdag 19 september een HKZ Quizavond georganiseerd, zoals eerder te lezen was in Uitkijkpost. Deze avond heeft duidelijk zijn vruchten afgeworpen, want Kinderopvang Kits Oonlie heeft weer een positieve beoordeling van uit het Keurmerkinstituut mogen ontvangen! HEILOO - Woensdagmiddag 16 oktober was het druk bij de ijsbaan op Landgoed Nijenburg. Medewerkers van Natuurmonumenten en inwo ners van Heiloo en omstre ken brainstormden over de meerjarenvisie voor Landgoed Nijenburg. Eens in de 18 jaar wordt een nieuwe natuurvisie gemaakt voor gebieden die Natuurmonumenten beheert. Dit jaar staat Landgoed Nijenburg op de agenda. Samen met ruim twintig inwoners uit Heiloo en omstreken werden ideeën uitgewis seld en luisterden de medewerkers van Natuurmonumenten naar argu menten om iets wel of niet uit te voeren. De ijsbaan, de voormalige gemeentekwekerij en het beheer van bospaden werden besproken. IJsbaan Dat de ijsbaan blijft is zeker, maar een groot gedeelte van het jaar wordt het land niet gebruikt. Sinds kort wordt het stuk in de zomer een aantal weken gebruikt door Jongerenwerk Heiloo en door Dojo Heiloo. Het wordt twee keer per jaar gemaaid, verder is het een soort stiltegebied waar niemand komt. Er zijn inmiddels bijzondere plantensoorten te vinden. Een optie zou kunnen zijn om het gebied van de ijsbaan kleiner te maken zodat er bijvoorbeeld alleen een 400 meterbaan gerealiseerd kan wor den. Maar dan is de hele charme van de 95-jarige en grootste ijsbaan van Noord-Holland weg. Ook werd het idee geopperd om er een soort parkkioskje met toiletten te plaat sen waar mensen rustig een kopje koffie kunnen drinken en kinderen kunnen spelen. De inkomsten zou den dan voor de ijsbaan kunnen zijn. Maar het feit dat er verderop richting Winkelcentrum 't Loo al een speelveld in het Heilooërbos is, doet dit plan voor de aanwezi gen sneuvelen. Een speelveld zou dit stiltegebied aantasten en zoals een aanwezige zei: "Ontwerp in Het Maalwater allerlei voorzieningen maar laat dit stiltegebied met rust." Er werd ook over het hek rondom de ijsbaan gesproken. Het hek is niet fraai maar wel hard nodig. Zo wordt het gebied afgeschermd en loopt niet iedereen zomaar de ijs baan op. Door de aanwezigen wordt geadviseerd het stuk land van de ijsbaan gewoon te laten voor wat het is. Voormalige kwekerij De voormalige kwekerij van de gemeente bevindt zich aan het einde van de Westerweg tegen de spoorbaan en het viaduct over de N9 aan. Het is een stuk land waar vroeger, voor het een kwekerij werd, een klooster heeft gestaan. Er staan prachtige verruigde bra menstruiken en er komen allerlei planten voor. Tevens zijn er mar ters, vossen en konijnen gesigna leerd. Voor de nachtegaal zijn de bramenstruiken een eldorado. Een rij coniferen stamt nog uit de tijd dat dit stuk gebruikt werd door de kwekerij. Ook hier vonden de meeste aan wezigen dat dit gebied gewoon aan de natuur toebehoort en er niets aan gedaan moet worden. Natuurmonumenten gaat aan de gang met de input van de aan wezigen en er zal een bericht in Uitkijkpost komen over de visie. Tekst: Yvonne van Stiphout De voormalige kwekerij met de coniferen, die nog dateren uit de tijd dat de kwekerij er was. Foto: STiP Fotografie HEILOO - In het weekend van 26 en 27 oktober wordt de jaarlijkse tentoonstelling van vogelvereniging Kleurenpracht gehouden. U ziet hier de mooi ste vogeltjes die gekweekt zijn door vogelliefhebbers uit Heiloo en omliggende gemeenten. Er is een grote verscheiden heid aan verschillende soorten. Er zijn tropische vogels uit Afrika en Australië, parkieten, kanaries en sierduiven. U zult versteld staan van de uiteenlopende kleuren. Voor de vereniging is de tentoonstel ling het hoogtepunt van het ver enigingsjaar, omdat iedereen zijn mooiste, gekweekte vogeltje mee neemt, zodat keurmeesters deze vogeltjes kunnen beoordelen. De prijswinnaars zijn duidelijk herken baar. Het geheel wordt aangekleed met prachtige planten en bloe men die beschikbaar zijn gesteld door de Aalsmeerse Bloemen- en Plantenhal. Wanneer u op zoek bent naar een vogeltje, kunt u ze tegen een gereduceerde prijs kopen bij de leden. Het is een leuk en leerzaam bezoekje, waar ook kinderen erg van genieten. Wanneer: zaterdag 26 oktober van 10.00 - 17.00 uur en zondag 27 oktober van 10.00 -16.00 um, de entree is gratis. Waar: club gebouw aan Het Zevenhuizen 50, naast de sporthal. Op de candle bag kan je een persoonlijke boodschap schrijven. Foto: Pixabay HEILOO - Stichting Trefpunt Heiloo en Associatie Uit vaartverzorging Heiloo organi seren op zaterdag 2 november SterrenLicht Heiloo. Iedereen is van harte welkom om een lichtje aan te steken voor iemand die je mist. SterrenLicht vindt plaats aan de Pastoor van Muijenweg, op het veldje naast het Trefpunt onder de grote boom, beschut door de rododendrons. Er is voor iedereen een 'candle bag', die persoonlijk gemaakt kan worden door er iets op te schrijven of te tekenen. In het Trefpunt liggen hiervoor materialen klaar. Als onder de grote boom uit eindelijk vele lichtjes branden, ont staat een ontroerend beeld dat laat zien dat iemand missen ons alle maal raakt. Praktische informatie Datum: zaterdag 2 november 18.30 uur. Start in het Trefpunt met mogelijkheid om de candle bag te versieren. 19.00 uur: Lied en gedicht, met aansluitend een moment van stilte. 19.15 uur: Koffie, thee en limonade en wat lekkers ter afsluiting. Deze avond wordt u belange loos aangeboden door Stichting Trefpunt Heiloo en Associatie Uitvaartverzorging uit Heiloo. U zult versteld staan van de kleurenpracht tijdens de tentoonstelling. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 9