ii 'Zingen met Maartje' in Witte Kerk Heiloo Integreren ja, kaaskoppen nee 13 INGEZONDEN BRIEVEN Veiligheid of veilig heidsmarge? Vliegtuigspotter 40.000 vliegbewegingen Uitbreiding Schiphol A-, B- en C-diplomo's Zwembad Loos UITKIJKPOST 30 OKTOBER 2019 HEILOO - Dat het vliegverkeer boven Heiloo de gemoederen bezighoudt, blijkt wel uit de reacties die de redactie ontving naar aanleiding van het artikel 'Schiphol breidt uit met 40.000 vliegtuigen' in de Uitkijkpost van woensdag 23 oktober. U leest de reacties hieronder: Maartje was 25 jaar operazangeres, maar heeft ervoor gekozen haar stem anders in te gaan zetten. Foto: Maartje de Lint HEILOO - Maartje de Lint en haar begeleiders nemen op vrij dag 1 november a.s. hun publiek mee op een muzikale reis en laten iedereen meezingen. Dat betekent een avond vol spirit, harmonie en een goed humeur. Iedereen is welkom, iedereen kan meedoen. Maartje de Lint was 25 jaar ope razangeres, onder meer bij de Nederlandse Opera. Na haar studie aan het Amsterdamse Sweelinck Conservatorium nam zij deel aan gerenommeerde internationale masterclasses, zoals Tanglewood in Amerika. Drie jaar geleden zette ze de stap om haar stem anders in te zetten. Ze werd gediplomeerd trainer en zet de werking van klank in voor allerlei soorten situaties en groepen, ook in de zorgsector. Samen zingen, dat is het parool geworden. De Witte Kerk, met een gewel dige akoestiek voor zangers, opent dit najaar twee keer haar deuren voor Maartje de Lint. Op vrijdag 1 november en vrijdag 13 december, aanvang 19.30 uur. Bij het concert is een drankje (na afloop) inbegrepen. U kunt naar draagkracht bijdragen aan deze avonden. Kijk ook op: www.wittekerk-hei- loo.nl en www.nraartjedelint.com HEILOO - In de commissieverga dering Openbare Ruimte is vorige week gesproken over de overlast van Schiphol voor de hele kustre- gio. Vanuit Schiphol is eerder gere ageerd met de opmerking "dat er goede afspraken gemaakt zijn én dat het volgens de luchtverkeers leiding vanwege de veiligheid niet anders kan." Deze redenen om alle initiatieven plus een actieplan in de kiem te smoren, hebben geen grond. Er moet alleen een veilig heidsmarge zijn bij het aanvliegen op de parallelle Zwanenburgbaan en Polderbaan. Deze ligt rond 300m hoogteverschil. Verdere veiligheid voor vliegtuigen die aanvliegen over de oceaan en daar geen obstakels tegenkomen lijkt ons niet van toe passing. En eerdere afspraken die zoveel geluidshinder en vervuiling veroor zaken zijn toch geen goede afspra ken? Ook wordt voorbijgegaan aan het feit dat er alleen op de Polderbaan in de gehele kuststrook extreem laag aangevlogen wordt. Geregeld ver onder de 600m. Vóórdat de Polderbaan in gebruik is genomen, is in het toenmalige LVB (die nu vervangen wordt) vastge legd dat de minimumhoogte voor aanvliegen 609m is. Overlast voor kustbewoners is nooit meegeno men! Protesten tegen het openen van Lelystad Airport gaan over het vliegen op hoogtes tussen 1500- 1800m. Dat noemen ze 'laagvlieg- routes'. Hebben wij 'op-de-grond- vliegroutes'?! Je denkt misschien geen last te hebben van de vliegtuigen. Dat kan morgen over zijn als Schiphol bepaalt bij het indelen van het nieuwe luchtruim dat er óók over jouw huis gevlogen wordt. Waar zijn meer politici die gezamenlijk de belangen van de kuststreekbewo ners willen behartigen? Fant. Wirsing HEILOO - Graag wil ik reageren op het artikel van 23 oktober over de vliegtuigoverlast in Heiloo. Sinds 1953 woon ik in het mooie Heiloo, omzoomd door groene weilanden en ons prachtige Heilooërbos. Het wonen is genieten, niet in de laatste plaats door al die laag overvliegende vliegtuigen op weg naar Schiphol. Ik ben een echte vliegtuigspotter geworden en sta vaak tot in de late uurtjes in m'n achtertuin te genieten van al dat motorgeronk. Het is mijn wens dat dit zo blijft en dat de vlieg tuigen niet verbannen worden naar minder bewoonde gebieden. Hartelijke groet, Dirk Best sr. (72 jaar) HEILOO - Hierbij wil ik graag rea geren op het artikel 'Schiphol breidt uit met 40.000 vliegtuigen' van 23 oktober jl. Afgezien van de hier beter op haar plaats zijnde omschrijving '40.000 vliegbewegingen', ben ik het geheel met de opgevoerde punten (o.a. ver mindering en een eerlijker verdeling van vluchten over de regio, andere en hogere aanvliegroutes) eens. Ik woon nu ruim 14 jaar in Ypestein, ik heb daarbinnen het aantal vliegbe wegingen boven Heiloo en ons huis drastisch zien toenemen, en heb ook regelmatig last van de toene mende geluidsoverlast. De vervui ling door fijnstof en vette aanslag op houtwerk e.d. zie ik ook toene men. Als mijn frustratie te erg opgelopen is, stuur ik altijd een mailtje aan de volgende stichting: Bewoners Aanspreekpunt Schiphol (BAS, Postcodelocatie: 03-14, Postbus 7501, 1118 ZG Schiphol. Mail: info@ mailbas.nl Van hen krijg ik altijd een promp te en invoelende reactie, en mijn klacht wordt in hun rapportagesy steem opgenomen. Als individuele burger is dit melden een van de wei nige dingen die ik kan doen. Bij deze roep ik iedereen op, over last ook bij deze stichting te mel den! Met vriendelijke groet, Hugo Timmer HEILOO - In een citaat van Ko Hemminga (PvdA) in Uitkijkpost van 23 oktober staat dat 'de vlieg tuigen soms iedere 4 tot 5 minuten over Heiloo komen'. Zeker deze week merken we weer dat dit een grove onderschatting van de lawaai overlast is. Ze komen regelmatig gedurende soms wel 2 uur om de halve minuut laag over ons doip. In elk geval is het fijn te weten dat de lokale politiek eindelijk actie onder neemt om de toenemende luchtver vuiling en lawaaioverlast van vlieg tuigen ter discussie te stellen. Dat is dringend nodig voor ons, kinderen en kleinkinderen. En misschien is voor iedere burger wel een quotum gewenst qua vlieguren per jaar. Bij voorbaat dank. Cor Hoffer HEILOO - De jongeren van de huiswerkgroep van Heiloo voor Elkaar gingen in de herfstvakan tie naar de bioscoop. Deze jongeren met vluchteling- achtergrond krijgen huiswerkbe geleiding in de bibliotheek. In de schoolvakanties is er steeds tijd voor een verzetje. Vorige week ging de groep naar Alkmaar voor een pizza en bioscoopbezoek. De pas uitgebrachte film 'De belofte van Pisa' was herkenbaar en confronte rend. In deze film speelt Sam, een puber met Marokkaanse ouders, de hoofdrol. Zijn oudere broer, voor wie het leven niet makkelijk loopt, gebiedt hem te gaan leren en een diploma te halen. Sam doet dit en ontmoet daarbij alleen Nederlandse leeftijdsgenoten. Hij krijgt een rela tie met een Nederlands meisje met rijke ouders en hij leert ondertus sen stevig door. Uiteindelijk slaagt Sam cum laude voor zijn opleiding en hangt de Nederlandse vlag met schooltas uit het raam. Dit wordt hem door zijn broer niet in dank afgenomen: hij is te veel kaaskop geworden. De huiswerkgroep beoordeelde de film zeer verschillend. "Nog nooit zo'n slechte film gezien", was de reactie van een jongen. Een meisje zei dat ze veel van de film geleerd had. Uit een verder gesprek bleek dat ze allemaal verder wilden leren om straks te kunnen werken. Geen van allen wilde helemaal verneder landsen. De eigen cultuur behou den, vooral het geloof, is belangrijk voor hen. Integreren gaat de jonge ren vast lukken, maar kaaskoppen worden ze niet. De huiswerkbegeleiding wordt georganiseerd door de vrijwilligers van Heiloo voor Elkaar in samen werking met de bibliotheek. HEILOO - Zaterdag 26 oktober jl. mochten er weer kinderen afzwemmen voor de diploma's A, B en C! Gekleed over een vlot klimmen of banen zwemmen, niets was te gek. Ook onderwaterzwemmen door een zeil of een hoekduik lieten ze zien. Voor alle onderdelen slaagden de leerlingen met vlag en wim pel. De volgende leerlingen mochten hun diploma in ontvangst nemen: Diploma A: Annelou Frederiks, Wassem Badawea, Marijn Kramer, Mats Bruin, Yobet Ghebrehiwet, Yonas Fresenay Seltene, Lars Jari Stubbe, Lois van Egmond, Sune - Jan Nijholt, Isa Bakkum, Nova Reuver. Diploma B: Minke van den Berg, Majd Elias, Karla Elias, Pim Zentveldt, Madelief Delhaas, Marijn Hoff, Julia Lambrechts, Thom van Woezik. Annabelle Steenbergen, Koen Levering, Alle Heijna, Ivy Wijker, Rawan Khaled. Diploma C: Sarah Mogge, Noor Zwart, Mara Lenderink. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 13