"Hallo? Wil je koffie? KOFFIE?? schreeuwen!" Am RUTGERS HOORTECHNIEK: Nou zeg, je hoeft niet zo te SlWii Hoortoestellen zijn fiscaal aftrekbaar. jjoc/u&ief F0CUS flez/oo e-. o. oplossingen op maat voor diverse gehoorproblemen Soms is het dus handig om de aanschaf nog voor einde van het jaar te doen. Onze vakkundige medewerkers kunnen u aan de hand van uw inkomen precies voorrekenen hoeveel u terug kunt krijgen van de belastingdienst. "Wij helpen slechthorenden om weer normaal te kunnen functioneren in de maatschappij, daar doen wij het voor! Het komt vaak genoeg voor dat slechthorenden zich terugtrek ken of erger nog: in een sociaal iso lement belanden. Dat is natuurlijk vreselijk,aldus Lilian Rutgers. .^l i a - f t" Meestal merkje het zelf niet maar valt het de mensen in je omgeving op: de televisie moet steeds een tikje harder, je partner moet drie keer vragen of je koffie wilt en in een groep kun je jezelf lastig focus sen op een gesprek. Als u zich her kent in een van deze situaties dan wordt het tijd om eens binnen te stappen bij Rutgers Hoortechniek. Lilian, Arjan, Josanne, Alex en Cyn thia, de vijf vakkundige audiciens, begeleiden u graag bij de diverse mogelijkheden in 'hoortoestel- land'. Rutgers Hoortechniek is te vinden in Heiloo en Heerhugowaard. Er is altijd een gastvrouw aanwezig achter de balie die u informatie kan meegeven of een afspraak voor u kan maken met een van de audiciens. "We begrijpen dat de drempel om een hoortoestel aan te schaffen hoog ligt, maar willen toch adviseren om er niet te lang mee te wachten: als u eenmaal bepaalde geluiden ontwend bent dan is het lastig om er opnieuw aan te wennen," legt Lilian Rutgers uit. Zij runt samen met haar man Arjan de zaak. Arjan zit inmiddels bijna 30 jaar in het vak. Hooronderzoek en proefperiode "Na een uitgebreid hooronderzoek waarbij we een piepjestest en een woordentest afnemen in een van onze geluidsdichte cabines, bekijken wij de gehoorgang en beoordelen we het trommelvlies. De test duurt ongeveer drie kwartier en aan de hand van het audiogram worden de resultaten besproken," vertelt Lilian Rutgers. "We brengen de klachten nauwgezet in kaart; de ene persoon kan alleen de televisie slecht horen terwijl de andere persoon juist moeite heeft om in een grote groep iemand te ver staan," vervolgt de hoorspecialiste. Aan de hand van deze combinatie van factoren wordt een advies uitge bracht waarbij zelfs rekening wordt gehouden met de beperkingen van de zorgverzekeraar. Een hoortoestel is geen toonbankarti kel. U krijgt dus een proefperiode van een paar weken tot een paar maan den om uw hoortoestel te testen. In deze periode laat het vakkundige team van Rutgers Hoortechniek u niet los: u komt regelmatig terug om uw bevindingen te bespreken met uw audicien. Pas als u 100% tevreden bent dan schaft u het toestel aan, daarna bent u altijd welkom voor onderhoud of andere vragen. Voor iedere gehoorklacht is er een oplossing Rutgers Hoortechniek biedt maat- gerichte oplossingen bij de meest uiteenlopende gehoorproblemen. Van basis hoortoestellen tot de meest geavanceerde piepkleine en on zichtbare hoortoestellen die diep in het oor worden geplaatst. Wilt u uw hoortoestel handmatig bedienen of downloadt u liever een gratis app op uw telefoon waarmee u het apparaat harder en zachter kunt zetten of van programma kunt wisselen? De high end hoortoestellen hoeft u zelfs niet meer te bedienen: zij passen zich aan het geluid in uw omgeving aan dat iedere milliseconde wordt gescand. In het eigen laboratorium van Rut gers Hoortechniek worden oorstukjes op maat gemaakt en zo kan er snel geleverd worden. Streamen: samen tv-kijken wordt nu nog gezelliger Door middel van een onopvallend apparaat dat u in de buurt van uw televisie plaatst kan het geluid van de televisie gestreamd worden naar uw hoortoestel. Vroeger was het óf televisie kijken óf met uw partner praten: tegenwoordig kan dat gewoon tegelijk. Revolutionair is ook dat er nu hoortoestellen zijn die ge koppeld kunnen worden met Android (Samsung); vroeger kon dit alleen met de iPhone. Bellen en televisiekijken wordt nu dus veel eenvoudiger en bovenal veel gezelliger. Verder kunt u bij Rutgers Hoortech niek terecht voor op maat gemaakte zwemdopjes, oordoppen om te slapen, preventiemiddelen om de deurbel, telefoon of de rookmelder te detecteren en gehoorbescherming voor de industrie of voor concertbe zoekers. In het eigen oortechnisch laboratorium wordt de gehoorbe scherming op maat gemaakt. Tevens is Rutgers Hoortechniek een groot handel voor andere audiciens. Rutgers Hoortechniek Heiloo Heerenweg 203 072-7112324 Rutgers Hoortechniek Heerhugowaard Middenweg 177 072-5644288 afspraak@rutgershoortechniek.nl www.rutgershoortechniek.nl openingstijden: ma-vrij 09.00 u - 17.30 u (lunch 12.30 u -13.00 u)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 26