Een weelde van kleurrijke bloemen aan het Stationsplein <S<xc/u&ief- FOCUS'»— Altijd weelderige planten dankzij hydrocultuur Een zijde-abonnement: maak het jezelf gemakkelijk Bij ieder boeket een verhaal Geen koelcel? De prachtig uitgestalde bloe men, planten en accessoires zijn een genot om naar te kijken als je langs de bloemen winkel van Kim loopt. Het is lastig om al die bloemenpracht voorbij te lopen zonder iets te kopen, de geuren van de vrolijk gekleurde boeketten komen je al van ver tegemoet. Als je van bloemen houdt dan kan je de vrolijke boeket ten eigenlijk niet laten staan. "Ik zat laatst in de trein naar huis en toen werd ik aangesproken door een dame, ze herkende mij van de bloe menwinkel. Ze vond het fijn dat ze in mijn winkel rond kon kijken zonder dat ze zich verplicht voelde om iets te kopen," vertelt eigenaresse Kim Terpstra. Laagdrempeligheid en klein schaligheid zijn dan ook twee belang rijke karakteristieken van de knusse bloemenwinkel aan het Stationsplein. Rouw- en trouwarrangementen, styling van bruiloften en laatst kreeg ze een aanvraag om een babyshower van bloemen te voorzien. Voor Kim is niets te gek. Ze maakt een plan samen met het bruidspaar of de orga nisator van het feest zodat zij de rest aan Kim kunnen overlaten. "Als je een groot feest organiseert of binnenkort gaat trouwen heb je al genoeg aan je hoofd," aldus Kim. Het lijkt gewoon een bloemenwinkel maar eigenlijk doet eigenaresse Kim Terpstra nog veel meer met bloemen. Ze levert namelijk ook bloemen en planten aan bedrijven in Heiloo en Bloemen bij Kim: omstreken. Bedrijven kiezen vaak voor planten op hydrocultuur. "Dit vereist weinig intensieve zorg, door de waterstandmeter in de plan tenbakken kun je precies zien wan neer ze water nodig hebben," vertelt Kim. De service van Bloemen bij Kim reikt overigens nog verder: "Als ik eens per week een vers boeket kom bren gen voor op de balie, maak ik natuur lijk ook een rondje langs de overige planten in het bedrijf die ik dan even water geef. Ik ben er dan toch," glim lacht Kim. Om alles nog makkelijker te maken voor zowel bedrijven als particulieren heeft Kim het 'zijdeabonnement' in het leven geroepen, leder seizoen komt Kim het zijdeboeket omwisse len, dus vier keer per jaar krijg je een prachtig zijdeboeket in de kleuren die horen bij het jaargetijde. In de zomer een luchtig zomerboeket en richting de herfst een prachtig boeket in herfstkleuren. Tijdens het afsluiten van het abonnement wordt afgespro ken wanneer de boeketten gebracht worden, zo heb je er geen omkijken meer naar en kan je ieder seizoen weer genieten van een ander prachtig boeket. De 40-jarige Kim Terpstra, echtge note en moeder van een 15-jarige dochter, werkt al sinds haar 16e met bloemen. Ze heeft nooit iets anders gewild. "Ik was in mijn jeugd heel creatief: altijd kleuren, knippen en plakken. Na de middelbare school ben ik gelijk een bloemenopleiding gaan doen. Ik moest toen één dag naar school en de overige dagen was ik aan het werk. Als je werkt met bloemen is de praktijk natuurlijk heel belangrijk," zo legt Kim uit. Na 19 jaar gewerkt te hebben bij een bloemist in Heemskerk besloot ze haar droom te volgen: een eigen zaak. Via via hoorde ze dat de eige naar van de voormalige bloemenzaak in haar huidige pand ging stoppen, en zo ging het balletje rollen. Kim kijkt tevreden om zich heen: "Ik vind het precies goed zo, mijn winkel is kleinschalig en knus. Ik heb veel contact met de klant, dat vind ik fijn." Bij ieder verkocht boeket hoort een verhaal. Ze geniet nog altijd intens van deze bijbehorende verhalen, daarom zet ze ook graag dat stapje extra voor haar klant. "Als iemand vijftig rode rozen koopt voor een geliefde dan geef ik ze mee in een leenvaas, goed schuin afgesneden en mooi geschikt, zodat er lange tijd van genoten kan worden", vertelt ze glimlachend. In de gezellige bloemenwinkel aan het Stationsplein ontbreekt de koel cel. "Dat klopt. Ik haal iedere ochtend verse bloemen, zo blijven ze langer goed en hou ik een prachtige diversi teit in mijn collectie," vertelt Kim die elke ochtend vroeg uit de veren is. Bestellingen kunnen tot twee dagen voor levering gedaan worden. "Laatst had ik een aanvraag voor een rouw- arrangement voor een overleden Zuid-Amerikaanse dame, zij hield van tropische bloemen. Die regel ik dan, met deze werkwijze is dat geen probleem," vertelt Kim. BLOEMEN BIJ KIM Stationsplein 47 1851 LN Heiloo 072 533 5129 www.bloemenbijkim.nl info@bloemenheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 28