85 jaar Uitkijkpost BLIK OP DE TOEKOMST media bv cixr/mv// FOCUS 1945 1944 1934 1935 Willibrordus Business Centrum, Volg de Uitkijkpost ook op oom Kennemerstraatweg464, Heiloo, Tel. 072 5330175, www.uitkijkpost.nl 2019 2018 2015 2004 2010 1996 1989 1976 1955 2011 Overname van De Uitgeester, een krant die al 125 jaar bestaat. Eerst als abonneekrant, inmiddels huis-aan-huis, Meer dan ooit is Uitkijkpost Media bv klaar voor de toekomst. In het veranderende medialandschap is het belangrijk vooruit te kijken. Vanaf 2020 ligt de focus voor Uitkijkpost Media bv nog meer op het media platform, dat graag met u meedenkt over uitdagingen en oplossingen op het gebied van de krant, speciale uitgaven, online, social media, content en bewegend beeld. Met een solide en betrokken team van medewerkers ziet het bedrijf de toekomst positief tegemoet. Nieuwe ontwikkelingen worden op de voet gevolgd en uitdagingen worden niet uit de weg gegaan. Blik op de toekomst dus en op naar Uitkijkpost 3.1 Met 85 jaargangen achter de rug is Uitkijkpost Media bv niet meer weg te denken uit Heiloo. Het nieuwsblad voor Heiloo en omstreken heeft in al die jaren veel ontwikkelingen doorgemaakt. Neem bijvoorbeeld de overgang van handwerk tot een compleet gedigitaliseerd proces en van drukkerij naar mediabedrijf. Eén ding is nooit veranderd: Uitkijkpost is een mediaplatform voor nieuws en informatie, dat mensen verbindt. Door noodlottige omstandig heden overlijden de gebroe ders Eriks al jong en wordt Gerrit Keppel aangetrokken om het bedrijf te runnen. Na het uitbreken van de oorlog drukt Keppel vanaf de zomer van 1940 in het diepste geheim boekjes voor het verzet. Eriks Drukkerij en Binderij wordt op 22 oktober opgericht door de gebroeders Eriks in de schuur van hun ouders op de Holleweg. In de zomer van 1935 wordt het 'Advertentie- en Nieuws blad voor Heiloo' voor het eerst uitgegeven. Wegens gebruik aan ruimte moest worden verhuisd naar een grotere locatie aan de Rechte Hondsbosschelaan 22. In het voorjaar verschijnt het eerste nummer van 'De Onder duiker', een maandelijks blad voor het verzet. In het najaar verschijnt 'De Nieuwsbode' een dagelijks bulletin om men sen op de hoogte te houden, omdat de elektriciteit wordt afgesneden en men geen radio meer kan luisteren. Breder aanbod aan adverteer ders. Ontwikkelingen op online gebied. Specials, zoals bijvoor beeld de krant-in-krant, spelen een steeds grotere rol van betekenis. Samenwerking met de Castricummer en digitaal platform Kijk op Castricum. Het historisch archief is digitaal beschikbaar bij het Regionaal Archief. Jan Mars, schoonzoon van Gerrit Keppel, komt in dienst. Hij maakt een reuzenstap door nieuwe tech nieken te introduceren. Verhuizing naar Willibrordus Busi ness Center, waar tot op de dag van vandaag Uitkijkpost en De Uitgeester worden gemaakt. De officiële opening op 11 april wordt verricht door burgemeester Hans Romeyn. Uitkijkpost 2.0, een nieuwe 'marsroute' met naast print ook veel aandacht voor digitale en sociale media, en een bredere focus op de regio (Heiloo, Uitgeest en Castricum). Rob Mars en iets later Janneke Mars gaan verder als directie onder de nieuwe naam Uitkijkpost Media bv. Drukkerij Uitkijk- Na het plotseling overlij- Overname activiteiten post verhuist naar den van Jan Mars, neemt Drukkerij Deutekom en bedrijventerrein zijn vrouw Wil Mars-Keppel uitgave parochieweek- 'De Oude Werf'. de leiding over. blad Sursum Corda. Dankzij een gewel dige order om de (landelijke) totofor mulieren te mogen drukken kan worden geïnvesteerd in nieuwe machines. Na de oorlog besluit Gerrit Keppel om in navolging van het vooroor logse 'Advertentie- en Nieuwsblad voor Heiloo' een wekelijks nieuws blad voor Heiloo en omstreken te maken. Dit nieuwsblad krijgt de naam 'Uitkijkpost', wat tevens de naam wordt van de drukkerij. De website www.uitkijkpost.nl wordt gelanceerd. De eerste De Uitgeester van Drukkerij Uitkijkpost komt uit.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 30