Astrid Ketzer schrijft 'De Adelaar' Koffieconcert in Witte Kerk HO VEAGEN AAN... CHRIS GROOT Opbrengst collecte Brandwonden Stichting 3 U Hl Vervolg van de voorpagina: p-f They may leave, but their music remains Zondag 10 november - Witte Kerk Heiioo UITKIJKPOST 30 OKTOBER 2019 Van jongs af aan wilde Astrid al schrijven. Ze heeft dagboeken vol gepend, cursussen gedaan en een thuisstudie gevolgd. Toen het idee voor het boek ontstond sloot Astrid zich aan bij 'Schrijven in Hoorn' van uitgever Elly Godijn. Eén keer in de zes weken kwam zij samen met een aantal andere schrijvers in spe om te schrijven, eikaars stukken te lezen en elkaar feedback te geven. "Zo waren we in ieder geval niet in het wilde weg aan het schrijven," glimlacht Astrid. De doodstraf op verraad De interviews met haar eigen man vonden plaats op de bank, in de auto naar Oostenrijk en tijdens momentjes thuis. Astrid had altijd haar schrijfblok binnen handbe reik. De ergste passage vond zij het moment dat de destijds 7-jarige Blendi een aantal mannen in boe venpakken voorbij ziet lopen naar het plein. De mensenmassa schalt: "Vuile verraders, vuile verraders!" Blendi wurmt zich door de massa heen en zorgt dat hij vooraan komt te staan. Daar ziet hij dat de boeven worden opgehangen. Ze bleven zes dagen hangen om andere mensen die het land uit wilden vluchten te waarschuwen wat er met je kon gebeuren. Tijdens het schrijfproces liet ze geen traan maar tijdens de boeklancering, waar zij de bewuste Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiioo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 -17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00-12.00 vr. 09.00 -14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiioo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy passage voordroeg, kon ze haar emoties nauwelijks de baas. Blendi vindt het heel bijzonder dat Astrid een boek heeft geschre ven over zijn leven en is er blij mee. Hij heeft het boek zelf nog niet gele zen, dat doet hij als hij eraan toe is. De Adelaar is te koop bij Bol.com, Bruna.com en ligt binnenkort in de winkel. ISBN 978-94-9357-10-1. Tekst: Margreeth Anema Uitgeefster Elly Godijn, auteur Astrid Ketzer en Allard van Basten Batenburg, die de cover ontwierp. Aangeleverde foto HEILOO - Op zondagmiddag 10 november geeft Muziek vereniging Eensgezindheid uit Heiioo een koffieconcert, dat deze keer in het teken staat van de brexit en Europa. Als de brexit een feit is en het Verenigd Koninkrijk niet meer bij de Europese Unie hoort, zal dit een groot verlies zijn voor Europa en de brassbandmuziek, die zijn oor sprong heeft in Groot Brittannië. Eensgezindheid probeert dit leed met haar koffieconcert enigszins te verzachten met mooie muziek uit verschillende Europese landen. Met dit koffieconcert, waar bij uiteraard Engelse thee wordt geschonken, worden de banden tussen de Britse eilanden en het Europese vasteland onder de aan dacht gebracht. Er is traditionele muziek uit verschillende landen te horen, maar ook enkele con- certwerken die herinneren aan het Eurovisiesongfestival. Om het con cert lekker zoet te houden, wordt er bij de koffie ook Engelse drop en Hollandse appeltaart geseiveerd. Tickets Zondag 10 november in de Witte Kerk in Heiioo van 14.00 - 16.00 uur (met koffiepauze). Tickets a 12,50 p.p. (incl. koffie/thee) zijn voor aan vang vanaf 13.30 uur tegen contante betaling verkrijgbaar aan de deur. Als u zeker wilt zijn van een ticket wordt dringend aanbevolen tijdig te reserveren via www.mv-eensgezind- heid.nl of 072-5334851. Volg de Uitkijkpost ook op Het koffieconcert staat in het teken van de Brexit. Aangeleverde foto Al jarenlang verschijnt in Uitkijkpost de rubriek 'Tien vragen aan...' De redactie vindt het nu de hoogste tijd om deze populaire rubriek in een iets ander jasje te steken. De 'Tien vragen aan...' nieuwe stijl dus. Waar het in de rubriek om gaat, blijft onveranderd: iemand een beetje beter leren kennen, want iedereen heeft een persoonlijk verhaal te vertellen. Vanaf nu kunnen de 'deelnemers' kiezen uit zo'n twintig vragen, waar door niet steeds dezelfde vragen beantwoord hoeven worden. Daarnaast verschijnen vanaf nu nog vijf vragen in de krant, de rest van de vragen staat op onze website www.uitkijkpost.nl. 1. Waar ben je geboren en getogen? In Alkmaar geboren en opgegroeid in Heiioo aan de Kennemer straatweg 73. Samen met mijn broers en zus en leuke buurtkinde ren spelen in het Heilooërbos. Ik heb een fijne jeugd gehad. 2. Wat is voor jou geluk? Op Texel langs de vloedlijn lopen. Een stukje sentiment. Elf jaar hebben wij er gewoond en gewerkt in ons eerste eigen bedrijf. 3. Wat wilde je worden als kind? Boer, maar het is anders gelopen. Als kind speelde ik vaak op de boerderij van de familie Brouwer de Koning en mocht ik meehel pen met melken en de kalfjes voeren. 4. Wat zoek je op reis? Mooie kusten en ander eten en drinken, nieuwe smaken proberen, van elkaar genieten in mooie gesprekken en het landschap bewon deren. 5. De persoonlijke vraag van Roelie van Diest: "Wat bezielt een zakenman om iedere maand een 3 gangenmenu te koken voor ruim 40 mensen?" Eenzaamheid is een maatschappelijk probleem dat mij raakt. Ongeveer een jaar geleden heb ik samen met enkele Rotaryleden van de club Alkmaar-Bergen geholpen met het klaarmaken van een maaltijd door de stichting Resto van Harte in Alkmaar. Daar heb ik gezien hoe samen eten mensen die elkaar niet kennen toch verbindt en ervoor zorgt dat mensen met elkaar in contact treden. Dus toen er een kok gevraagd werd voor Samen Koken Samen Eten in de Ter Coulsterkerk heb ik mij graag aangemeld en geniet ik elke keer weer van het samen koken en samen eten. Ik geef de tien vragen door aan Simone Ouwendijk. Mijn vraag is: "Simone, hoe combineer je toch al die dingen: een baan, vrijwil ligerswerk, een bestuursfunctie en mayitelzorger?" Bent u benieuwd naar de rest van deze 'Tien vragen aan...'? Lees dan verder op www.uitkijkpost.nl onder het kopje 'Rubrieken'. HEILOO - De totale opbrengst van de collecte voor de Nederlandse Brandwonden Stichting, die werd gehouden van 6 tot en met 12 oktober in Heiioo, heeft het mooie bedrag van 5974,07 opgeleverd. Het motto was dit jaar 'Help om brandwonden te voorkomen en laat je zien!' Hoe meer er tijdens de collecte wordt opgehaald, hoe meer onderzoek er kan worden gedaan om de kwaliteit van de gene zing te verbeteren. Bij deze wil de Stichting alle collectanten en gulle gevers hartelijk dankzeggen voor hun inzet. Hopelijk mogen ze ook in 2020 weer op u rekenen. De Stichting is nog steeds op zoek naar nieuwe collectanten en mensen die de regie willen nemen om alles in een van de 10 wijken te regelen, zodat alles op een prettige manier verloopt. Mocht u volgend jaar ook willen collecteren, bel dan 072-5338645 of mail naar martin.j.g@kpnpla- net.nl of meld u aan op www. brmidwondenstichting.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 3