Oud-Standing: Bijna Vergeten Verhalen Activiteiten van de Historische Vereniging Postaanzee bruist van de creativiteit Theater en workshop voor taalcoaches BUCH-gemeenten Dc kunst Taamet ^'iïen ^e<^en' van het ouder worden 9 Gezond de winter door UITKIJKPOST 30 OKTOBER 2019 De toegang tot het Historisch Museum is gratis voor zowel leden als niet-leden. Foto: Dick Slagter HEILOO - De Historische Vereniging Heiloo heeft allerlei activiteiten in de agenda staan: een wandeling, rondleiding, nieuwe expositie en een toneel voorstelling. Op zondag 3 november is de laatste Willibrorduswandeling van dit jaar. Er wordt deze keer vanaf het Historisch Museum gewandeld naar Onze Lieve Vrouw ter Nood. Onderweg zal er op een bijzondere plek een rustmoment zijn en zal er koffie of thee geschonken worden. Van gidsen onderweg krijgt u mooie verhalen te horen. Wandelt u mee? Kosten 5, vertrek om 14.00 uur. Info via 06-51718363. De tentoonstelling 'Kunst in herinnering' is enigszins ingekort omdat we het aanbod kregen werk van de 100-jarige dokter Naessens te exposeren. Beide exposities zijn nu te zien tot en met 15 november. U zult verrast zijn over de afwisse ling in het werk van de dokter. Na 23 november zal de tentoon stelling 'Heiloo - O, kom er eens kij ken' te zien zijn. U kunt daar zien waarom Heiloo destijds niet één maar twee Sinterklazen had. HEILOO - Maandag 11 novem ber organiseert Oud-Standing in Theeschenkerij De Trog een mooie middag over ouder wor den, inclusief gratis koffie thee en lunch! U ziet een film over het proces van ouder worden. Daarna gaat u met elkaar in gesprek over wat ouder worden betekent en hoe dit voor iedereen weer anders is. Een inspirerende middag onder leiding van Zehra Gocke van GGZ NHN. Deze mooie activiteit van Oud-Standing Heiloo (Stichting De Voor de toneelvoorstelling 'In het verborgene, een daad van ver zet' van Martine Faber, kunt u nu al per mail plaatsen reserveren via gieltjes@kpnntail.nl. Toegang 10. De data zijn: 24, 25, 26, 30 april, 1, 2, 3, 4 mei. De voorstellingen op 26 april en 3 en 4 mei zijn middagvoor stellingen. Start 14.30 uur. De voor stellingen op 24, 25, 30 april en 1 en 2 mei zijn avondvoorstellingen. Start 20.00 uur. Het belooft wederom een prachtige voorstelling te worden. Ten slotte: tijdens de rondlei dingen op Nijenburg op 10 en 24 november kimt u met ervaren gid sen de stijlvertrekken van het land huis bekijken. U ziet het antieke poppenhuis en u drinkt koffie of thee in de oude keuken. Info via 06 - 51718363. Kosten 7,50 inclusief koffie/thee en een attentie. Er zijn rondleidingen om 11.00 en om 13.30 uur. Naast al deze activiteiten is het Historisch Museum Heiloo geopend op zaterdag en zondag van 14.00 - 17.00 uur en dinsdagavond van 19.00 - 21.00 uur. De toe gang is gratis voor leden en (nog) niet-leden. De koffie staat voor u klaar. Buitenkans) wordt u gratis aange boden door Charitas Werkgroep Heiloo, GGZ NHN en Stichting De Buitenkans. Wanneer? 11 november 2019 van 11.00 - 14.00 uur in Theeschenkerij De Trog. Kosten deelname Gratis, inclusief koffie en thee en lunch. Graag van tevoren aanmel den bij VW De Verhalenkamer via info@verhalenkamerwillibrordus.nl of 06 - 22795336. HEILOO - Dit keer een klein interview met Riet Meilink van Bijna Vergeten Verhalen, een onderdeel van het senio renprogramma Oud-Standing Heiloo. Dit initiatief is afgelo pen zomer gestart op Landgoed Willibrordus vanuit Stichting De Buitenkans. Hoe is het project Bijna Verhalen Vergeten ontstaan? Riet Meilink vertelt dat Bijna Vergeten Verhalen een project is dat zij met Linda Pijnacker heeft ontwikkeld. "Dat is alweer een aan tal jaren geleden. Linda verzamelde samen met senioren verhalen, die zij optekende. En ik had net een spullenproject gedaan met de erfe nis van mijn tante. En toen bedach ten wij samen het project 'Bijna Vergeten Voorweipen' waarin we aan de hand van voorwerpen op zoek gingen naar verhalen. Dat deden we in Amsterdam, in Kampen en in de Achterhoek. Toen volgde er een editie op Terschelling waar in we op zoek gingen naar 'Bijna Vergeten Landschappen', en nu zijn we in Heiloo met 'Bijna Vergeten Verhalen'. Al die projecten bouwen steeds voort op elkaar. En op iedere plek komen we mensen tegen met bijzondere verhalen." Welk verhaal is je in Heiloo bijgebleven? "Mmm, dat is niet één verhaal. Ik heb een mooie herinnering gehoord over het zwemmen in het Noordzeekanaal. Dat je daar vroe ger glad als een aal uit kwam (van alle viezigheid), en dat het nu veel schoner is, maar nu mag het niet meer omdat het té gevaarlijk is. Ook vertelde een mevrouw dat ze vroe- HEILOO - Donderdagochtend 21 november organiseren de vier steunpunten voor vrijwiüigers- werk in de BUCH-gemeenten deze inspirerende theatervoor stelling en taaiworkshop. Hoe kun je op een leuke manier met je taaimaatje Nederlands oefe nen? Liesbeth Rood en Jan-Willem van Balen van theatergroep 'De Koning Speelt' komen scènes spe len uit hun rijke oeuvre. We kun nen daar heerlijk naar kijken en om lachen! Want hoe zien de taal- ger papaverbollen plukte en daar het maanzaad uit snoepte, en dan werden ze heel soezerig en vielen in slaap in het veld. Wat ik ook bijzon der vind is dat de mensen openhar tig zijn. Ze vertellen naast de leuke dingen ook de schaduwkanten van het dagelijks leven van vroeger." Wat doen jullie met de verhalen die je hoort? "Op basis van de verhalen die we horen schrijven we nieuwe verha len. De nadruk ligt daarbij op hoe de wereld om ons heen is veranderd in de loop van een mensenleven. En het blijft niet alleen bij verhalen. We werken samen met fotografe Ineke Vijn en vormgeefster Maaike Ebbinge aan een expositie in de Verhalenkamer in het voorjaar van 2020. Maar eerst willen we nog meer verhalen verzamelen in een tweede reeks bijeenkomsten in De maatjes en cursisten ons eigenlijk? Maar dat is niet alles. We krijgen genoeg inspiratie en handvatten aangereikt om zelf leuke gesprek ken met ons taaimaatje of onze cursist aan te gaan. Het wordt een gezellige, ontspannende ochtend. Je bent van harte welkom! Een taalcoach zei na het zien van de taaiworkshop/voorstelling: "Ik wil jullie bedanken. Ik merk dat ik zo serieus met taal bezig was. Door jullie workshop zie ik nu dat ik op een veel lossere en creatievere Trog op maandagmiddag 4 en 25 november en 16 december (start om 14.00 uur). Iedereen is welkom!" Maandag 4 november is er weer een bijeenkomst in Theeschenkerij De Trog. Het onderwerp is 'Vrienden familie'. Bij welke fami lieleden kwam je graag? Wanneer zag je elkaar Wat betekent familie voor je? Hoe ontstonden vriend schappen en ontloken de eerste lief des? En wat betekent vriendschap voor je? Wat is het verschil tussen familie en vriendschap? 4 november in Theeschenkerij De Trog van 14.00 tot 16.00 uur. Deelname 7,50 inclusief kof fie thee. Aanmelden bij VW De Verhalenkamer via info@ verhalenkamerwillibrordus.nl of 06-22795336. manier met taal om kan gaan. Wat leuk!" Donderdag 21 november van 9.00 - 13.00 uur in het Branogebouw (Buk-Buk), Pastoor van Muijenweg 12 in Heiloo. Er zijn geen kosten aan verbonden, maar opgeven is nood zakelijk via www.vrijwilligersacade- miebuch.nl Voor meer informatie kan con tact worden opgenomen met Sigrid Wijsman, s.wijsman@vipheiloo.nl, 06-48500912. EGMOND AAN ZEE - De herfst heeft zich de laatste weken goed laten gelden. Je kunt er mis schien een beetje somber van worden maar dat is niet echt nodig.Vooral als je bedenkt wat Postaanzee je allemaal te bie den heeft op het gebied van cre atief bezig zijn. Wat is het heerlijk om met dit weer samen met anderen te breien of te haken. Of prachtige sieraden te maken van kralen. Maar ook kun je aanschuiven bij een groep enthou siaste dames om kaarten te gaan maken. Weet je het nog niet hele maal zeker kom dan in ieder geval eens langs tijdens de uren dat de groepen bezig zijn. Materiaal is altijd aanwezig en tegen betaling aan te schaffen. De dagen en tijden zijn te vinden op onze website www. postaanzee.nl of kom even een agenda ophalen tijdens de openings tijden van 9.30 -16.30 uur. Op zaterdag 16 november is er van 10.00 - 15.00 uur een kleinscha lige creatieve markt. Onze eigen vrijwilligers en bezoekers tonen en verkopen er hun zelfgemaakte kaar ten, sieraden en andere maaksels. Daarnaast zijn er nog een aantal hobbyisten die hun spulletjes, zoals spekstenen beeldjes, haakwerk en schilderijen tonen en verkopen. Minder mobiel? Geen reden om niet te komen want laatje dan rijden naar Postaanzee. De MAXmobiel is een sociale service voor de Egmonden. Reserveren kan via telefoon 06-83329632 of mail naar maxmobielegmond@gmail.com. EGMOND-BINNEN - In het Woensdagochtend Café van 6 november komt Marieke Kraakman haai' kruidenkennis doorgeven. Benieuwd? Van harte welkom op woensdag 6 novem ber van 10.30 tot 12.00 uur in Dorpshuis De Schulp, Visweg 45 in Egmond-Binnen. Koffie/thee: 1 euro; de workshop is gratis! Wat betekent ouder worden voor u? Foto: Pixabay Overal zijn mensen met bijzondere verhalen. Foto: Pixabay

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 9