Activiteiten over duurzaamheid in Bibliotheek Heiloo i Huiseigenaren laten zien dat het zonder aardgas kan Doe mee met de musical JON A Hoe woon je zo comfortabel én duurzaam mogelijk? m Nationale Du 'Woorom de aorde niet noor de knoppen goot' 6 NOVEMBER 2019 HEILOO - Het informatiepunt over duurzaam leven, het Huis van Duurzaamheid, is gevestigd in Bibliotheek Heiloo. Op het gebied van levensstijl, wonen, mobiliteit en afval/recycling zal in november wekelijks door de verschillende partners een thema worden geïntrodu ceerd*. Een greep uit de activiteiten: Programma zaterdag 9 november: 'Wonen' 10.00 uur: Duurzame huizenroute, start omgeving 't Loo; tijdens de route wordt o.a. bij de bibliotheek gestopt. U kunt huizen bezoeken die opengesteld zijn door de bewoners. Aanmelden via de website van duurzame- huizenroute.nl/gemeente/heiloo. In de bibliotheek is een presentatie van Eugène Rozing over duurzaam wonen. Programma zaterdag 16 november: 'Mobiliteit' 10.00 - 14.00 uur: Demonstraties en informatie over elektrische auto's in en rond de bibliotheek door Van der Steen Autobedrijf Heiloo. Informatie gemeente Heiloo over laadpalen. Programma donderdag 21 november: 'Afval/Recycling' 14.00 uur: Rondleiding bij GP Groot. Opgave via www. bibliotheekheiloo.nl Zaterdag 23 november 11.00 uur: Informatie over kringloopgoederen 11.00 uur: Workshop tasjes maken 11.00 uur: FabLab-caravan met activiteiten 13.00 uur: infonnatie Repair Café *Wijzigingen van het programma en tijden voorbehouden. Zie www.bibliotheekheiloo.nl voor de actuele programmering. Directeur van de bibliotheek, Jeanette Braam, met door bezoekers ingevulde kaarten met duurzame tips. Foto: aangeleverd HEILOO - Als het gaat om aardgasvrij maken van woningen en woonwijken is voor veel mensen de grote vraag: Hoe doe je dat? De Nationale Duurzame Huizen Route biedt woningbezitters de unieke gelegenheid om zich daarop te oriënteren. Op 2 en 9 november stellen honderden huiseigenaren met plezier hun duurzame woning open voor bezoek. Zij vertellen wat zij aan hun woning heb ben gedaan en helpen geïnteresseerden op weg. Naast de informatie over wat goed is gegaan, wordt er ook besproken wat achteraf wellicht beter was geweest. De bewoners die hun huis openstellen weten als geen ander dat er veel bij komt kijken om tot een goed plan van aan pak te komen. Voor mensen die nog aan het begin staan is dit waardevolle informatie. Het bezoeken van een woning werkt aanste kelijk, blijkt uit het jaarlijkse onderzoek van de Duurzame Huizen Route. Zo'n 86 procent van de bezoekers wil de opgedane kennis toepassen in hun eigen woning. Tips Huiseigenaar Jenneke (Goeree-Overflakkee) geeft aan dat de basis goed moet zijn. "Eerst isoleren. Pas tegen het einde komen de warmtepomp en andere installaties in beeld. De tip van Andries uit Skingen (Friesland luidt: "Ga op bezoek bij een woning via de Duurzame Huizen Route en vraag de bewo ners de oren van hun hoofd. Goede leermees ters zijn goud waard. Daarnaast schrikken de kosten veel mensen af, maar mijn ervaring is dat er meer subsidies en regelingen zijn dan je denkt." Het bezoeken van een woning Geïnteresseerden die op zaterdag 2 en 9 no vember een woning willen bezoeken kunnen kiezen uit een grote variatie aan woningtypen en duurzame toepassingen. Inschrijven voor een bezoek is een vereiste en kan via www.duurzamehuizenroute.nl. HEILOO - De musical JONA gaat over een bevlogen tv-presentator met de indringende boodschap dat we anders moeten omgaan met de aarde. Het verhaal gaat over duurzaamheid, klimaatproblematiek, C02- emissie, water en luchtver vuiling. Een dramatisch, spannend, leerzaam en tegelijk humorvol verhaal. Het is een productie onder leiding van Rudi Oranje in samenwerking met Peter Wagenaar (componist en di rigent van koor en orkest), Yntske Zijlstra (voor het instuderen van de songs), Cecile van den Idsert en Rob Karsten (choreogra fie). Ben je tussen de 12 en 99 jaar? En heb je altijd al eens mee willen doen aan een musicalproduc tie onder leiding van een professioneel team op een prachtige en inspirerende locatie? Dan is ditje kans! Houd je van zingen, dansen en/of toneelspelen en wil je je talenten op dat gebied verder ontwikkelen of ontdekken? Schrijf je dan in via de website www. oranjeproducties.nl (ook voor meer informatie). Datum voor auditie en kennismaking: Maandag 6 januari 2020 van 19.30 - 22.00 uur in de Cultuurkoepel in Heiloo. Repeteren op maandag avonden in de Cultuurkoe pel vanaf 11 januari tot 1 juni 2020. Uitvoering op 4, 5, 6 en 7 juni 2020 in de Cultuurkoe pel van Heiloo. Duurzaamheid gaat om de samenhang tussen wonen en techniek. Foto: aangeleverd Hoe maak je je woning aardgasvrij? Foto: aangeleverd HEILOO - Je hoort het overal. Te pas en te onpas wordt de term 'duurzaamheid' gebruikt om positief over te komen. Maar waar gaat het nu eigenlijk écht over bij de term duurzaamheid? Volgens Goes-Plooy installatiebedrijf en Stef Swart elektrotechniek is duurzaamheid een houding. Een aanpak, die veel verder gaat dan energiebesparende installaties plaatsen. Het gaat bijvoorbeeld om de samenhang tussen wonen en techniek. Hoe woon je zo comforta bel én duurzaam mogelijk? Het gaat ook over de houding van Goes-Plooy en Stef Swart als bedrijven. Inkoop, materiaal gebruik, personeelsbeleid... alles moet bewust en zo duurzaam mogelijk zijn. En niet even, maar op de lange termijn. Vandaar dat Goes-Plooy en Stef Swart zich duurzaam totaalinstallateur noemen. Daarmee zijn zij dé aangewezen bedrijven die u kunnen helpen om op een verantwoorde wijze uw woning te verduurzamen zonder wooncomfort uit het oog te verliezen. De extreem lage rentestand en subsidiemoge lijkheden van de overheid geven wellicht het laatste zetje om tot een duurzame investering over te gaan. Dat is goed voor het milieu én goed voor de portemonnee. Wilt u advies, meer informatie of een prijsopgave? Bel ons op 072-512 32 00. Een mail sturen mag ook: info@goes-plooy of info@stefswart-alkmaar.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 15