Welk PAt> kies 4 a 1* Scholieren bedenken beste circulaire idee stel swart Goes ff Plooy VAM ÓYMMASIOM TÓT VMS& zonneboilers en' ÓPEM PCC Specialist in zonnepanelen warmtepompen 'aadpalen Ontdekken wie je bent en watje wilt. Dat doe je op het Petrus Canisiuas College. Bij elke opleiding volg je je eigen weg en kies je uit diverse specials en keuzevakken. Zo stippel je op het PCC je eigen pad uit. Investeer in het verduurzamen van uw woning met Goes-Plooy en Stef Swart. Dat is beter voor het milieu én beter voor uw portemonnee! Bovendien maakt de overheid het nu nog makkelijker; er komt 60 miljoen extra subsidie op warmtepompen, zonnepanelen en zonneboilers. Goes-Plooy installatiebedrijf en Stef Swart elektrotechniek werken samen als duurzame totaalinstallateurs. Zo heeft u één adres voor het verduurzamen van uw woning. Vraag vrijblijvend naar ons advies om slim te investeren én mee te werken aan een beter milieu. Bel ons op 072 515 32 00 en we helpen u graag verder. Mailen mag natuurlijk ook: info@goes-plooy.nl of info@stefswart-alkmaar.nl Investeer duurzaam én slim met Goes-Plooy en Stef Swart! duurzame totaalinstallateurs HEILOO - ALKMAAR - HAARLEM www.stefswart-alkmaar.nlwww.goes-plooy.nl Ouderinformatieavond PCC Bergen - 13 november, 19.30 uur Leerlingmiddag PCC Heiloo - 20 november, 14.30 uur Meer weten? Kijk voor alle vestigingen op pcc.nu/opendagen HEILOO - Als het aan de leerlingen van klas le van het Petrus Canisius Col lege in Heiloo ligt, komt er een Happy Speelgoedfabriek. Deze fabriek gaat oud speelgoed verzamelen, observeren, scheiden en in elkaar zetten. Om er weer hartstikke mooi nieuw speelgoed van te maken. Met dit geweldige idee hebben zij een vlog-workshop voor de hele klas gewonnen tijdens de finale van de Scho- lierenbattle Circulaire Economie van de provincie Noord-Holland. Tweede werd klas la uit Bergen met etuis en toilettassen van oude knuffels en een prikbord van potloodslijpsel. Klas lc uit Ber gen ging aan de haal met de derde prijs met een plan om met een elektrische foodtruck overgebleven eten op te halen bij restau rants en supermarkten en dat op festivals te verkopen. Juryvoorzitter Edward Stigter, gedeputeerde Klimaat en Energie: "Wat een geweldige crea tieve oplossingen zijn hier voorbij gekomen! Heel inspirerend. Hier kan iedereen nog veel van leren. De provincie stimuleert innovatie ve ideeën op het gebied van duurzaamheid. De Happy Speelgoedfabriek en de andere ideeën passen perfect in dat plaatje." Negen brugklassen van het Petrus Canisius College Bergen en Heiloo streden tegen el kaar in de Scholierenbattle Circulaire Econo mie van de provincie Noord-Holland. Tijdens een projectweek op hun eigen school hebben de leerlingen in groepjes aan verschillende ideeën voor duurzame circulaire oplossin gen gewerkt. Elke klas heeft haar beste idee afgevaardigd voor de finale in de statenzaal van het provinciehuis. Allerlei interessante ideeën kwamen voorbij om duurzamer te leven. De leerlingen hebben hun ideeën ver werkt in zelfgemaakte posters en video's en presenteerden deze aan een jury. V.l.n.r. Maud, Rob Baltus (directeur PCC Heiloo), Iza Eva en Daan werken hun plan uit. Foto: aangeleverd Rob Baltus, directeur van PCC Heiloo, onderstreept het belang van het project: "Wij zien het als onze taak om ook onze leerlin gen bewust te maken van het feit dat allerlei grondstoffen opraken. Zij maken deel uit van de generatie die voor grote uitdagingen zal komen te staan als het gaat om methoden bedenken voor recyclen en hergebruik." Als onderdeel van het scholierenprogramma 'Baas van Noord-Holland' organiseert de provincie elk jaar een aantal scholierenbat- tles waarbij groepjes leerlingen van het voortgezet onderwijs tegen elkaar strijden om het beste idee. Wie zorgt er bijvoorbeeld voor de veiligste verkeerssituatie voor alle weggebruikers op een groot kruispunt? Of wie heeft het meest innovatieve idee voor het bouwen van een duurzame brug? En wie zorgt er voor een optimale door stroom van de fietsers op een drukke kruising? Meedoen? Meld je school aan via: baasvannoordholland@noord-holland.nL Duurzaam investeren laat spaargeld renderen! 6

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 16