Lerarenstaking op 6 november cultunelë G-Bowlers Sports4All Heiloo succesvol! van Heiloo Oud-Standing: de kunst van het ouder worden Dementie: spreken over vergeten! Smitjes volbrengen marathon New York Basisonderwijs topprioriteit NOV Rondleiding Huize Nijen- burg, om 11.00 en 13.30 uur. Onder leiding van ervaren gidsen leert u de prachtige vertrekken van het huis kennen. NOV Naar het boek van Carry Slee. verkoop@uitkijkpost.nl Geen liontvangen? Bel donderdag tot 12.00 uur: 0226331020 (Rodi verspreiding bv) UITKIJKPOST 6 NOVEMBER 2019 Wat betekent ouder worden voor u? Aangeleverde foto HEILOO - U ziet een film over het proces van ouder worden. Daarna gaat u met elkaar in gesprek over wat ouder worden betekent en hoe dit voor iedereen weer anders is. Een inspirerende middag onder leiding van Zehra Gocke. Wanneer? Maandag 11 november van 11.00 - 14.00 uur. Kosten deelname: 7,50 per persoon inclusief koffie, thee en lunch. Aanmelden bij VW De Verhalenkamer: info@verhalenkamerwillibrordus.nl of 06-22795336. HEILOO - Alzheimer Noord-Kennemerland organiseert op woens dagavond 20 november een Alzheimer Café in Heiloo over het onderwerp 'Dementie: spreken over vergeten'. - Hoe zorgt u ervoor dat anderen weten wat u wilt wanneer u het zelf niet goed meer kunt vertellen? - Wat moeten anderen weten over wat u leuk vindt? - Wat is uw lievelingsmuziek? - Wat vindt u niet lekker? - Hoe deel ik wat ik wil achterlaten over wie ik was? - Een handig boekje voor mensen met geheugenproblemen of beginnende dementie. Pascalle De Graauw-Schmitz (werkzaam bij Geriant) verzorgt de inleiding en gaan in op al uw vragen. Het Alzheimer Café is bedoeld voor mensen met dementie, hun naasten, belangstellenden, hulpverleners, kinderen en ieder een die in het onderwerp is geïnteresseerd. U bent van harte welkom in het Trefpunt, Abraham du Bois-Hof 2 in Heiloo. Vanaf 19.00 uur staan koffie of thee voor u klaar. De inleiding begint om 19.30 uur. Om ongeveer 21.00 uur wordt de avond afgesloten. De toegang is gratis; aanmelden is niet nodig. Inlichtingen: Riet Steenhoek-Gravesteijn, 072-5337612. HEILOO - Al eerder bewezen Saskia en Thijs Smit dat zij sportief zijn. Met een goed team om zich heen volbrachten zij met accoun tantskantoor Smit Partners de Roparun in 2018 en meer dan tien keer deden zij mee aan de Dam tot Damloop. Afgelopen zon dag volbrachten Thijs en Saskia de marathon van New York. Een mooie sportieve prestatie! En de volgende uitdaging staat al op de planning: Roparun 2020. Aangeleverde foto AQ FUSE JOSÉ FERNANDEZ NO BARDESIO Zes virtuoze musici en de vaandel drager van de klassieke gitaarmuziek. CULTUURKOEPEL Kennemerstr.weg 464, www.cultuurkoepelheiloo.ni HISTORISCHE VERENIGING HEILOO HV HEILOO Info 06-51718363, Huize Nij- enburg, Kennemerstraatweg 278 Heiloo, 7,50 incl. koffie/thee en een attentie 4 A MUSICAL: PIJNSTILLERS CULTUURKOEPEL Kennemerstr.weg 464, www.cultuurkoepelheiloo.nl ÉL Stichting Vrienden van de Beun - Cabaret. LEBBIS- N0V DE ERVARING: BOVENGRENS II Aanvang 20.15 uur. THEATER DE BEUN Willibrordusweg 2 Heiloo. Kaarten reserveren; www.vriendenvandebeun.nl Wilt u uw vermelding ook in de Culturele agenda van Heiloo terugzien? Dat kan voor een bescheiden tarief. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Uitkijkpost via het e-mailadres HEILOO - De man op het bank je naast me sprak opeens: "Ze gaan staken". Ik dacht: wie gaan er staken? De boeren, de bou wers, de leerkrachten, de zorg? Hij ging verder. "Laatst was het opa- en omadag in de klas van mijn kleindochter. Mijn kleindoch ter had loopen geschreven. De juf ging haar rustig het regeltje uitleg gen en ik zag ze samen twee keer in hun handen, klappen. In de hoek van het lokaal stond een herfsttafel en een opa stond met zijn klein zoon alle kastanjes en beukennoot jes bij het juiste woordje te leggen. Wat ivas het hier gezellig, wat hing er een fijne sfeer en wat waren de kinderen cd zelfstandig, terwijl ze pas 6 en 7 jaar waren. Hoe anders was het 58 jaar gele den in de eerste klas van juffrouw De Vries. Ik had moeite met. lezen en i.p.v. extra aandacht moest ik achterin de klas zitten. Juf vroeg mijn kleindochter Lisa een rij tje woorden voor te lezen. Hardop voorlezen in de klas was verschrik kelijk, zo herinnerde ik me. De meewarige blikken of het gelach van mijn medeleerlingen als ik. een woord niet kon lezen.Lisa las m-a-r-k-t en h-e-r-f-s-t. Oei, met dat laatste woordje had ze moeite. Ik hoorde het juffrouw De Vries al zeggen: "Jantje Dekker, wat moet er van jou worden als je het woord je herfst nog niet. eens kunt. lezen?" Maar deze juf zei: "Herfst is een woord met. veel medeklinkers aan het eind, dat gaan we even samen hakken." En automatisch deden alle kinderen hun handen bij elkaar en hakten op tafel, h-e-r-f-s- t. Mijn kleindochter keek trots ach terom om te zien of ik had gehoord hoe goed ze al kon lezen. Ik stak mijn duim trots omhoog. Ineens klonk er een vrolijk muziekje en liepende kinderen met een boekje door het. lokaal. Als de muziek stopte mocht je een rij tje woorden aan elkaar voorlezen en daarna huppelde je weer ver der. Ik zag huppelende kinderen en grootouders, die aan elkaar woord jes voorlazende een hakkelend, de ander vlot, maar dat, maakte niet uit. Ietwat, ongemakkelijk huppelde ik mee. Later tijdens de rekenles sprongen de kinderen door de klas de tafel van 2. Zo leuk kon leren dus ook zijn! Op het bord kon ik precies zien wat de klas vandaag allemaal ging doen; een druk programma voor 6-jarigen. In een les waarin de kinderen in tweetallen moesten samenwerken, zei de juf: "Zoek iemand die ongeveer dezelfde kleur shirt als jou draagt". En binnen een minuut waren de tweetallen gevormd en begonnen ze aan hun opdracht. Niet gekozen worden kwam hier niet voor. Hoe anders was dat in 1967 toen hij bijna altijd als laatste gekozen werd en deed of het hem niets kon schelen. Ineens werd de man zich ervan bewust, dat hij naast mij op een bankje zat in het park. "Sorry, ik zal u wel verveeld hebben met mijn verhaal." Allerminst, het bewijst maar weer dat de leerkracht het verschil maakt. De man liep met een vriendelijk knikje weg. Deze grootvader kon niet weten dat hij naast een leerkracht had gezeten, die prima weet wat belangrijk is in het huidige basisonderwijs: - Bevoegde leerkrachten voor de groep; - Stagiaires mogen leren, proberen, afkijken en staan niet alleen in een groep; - Salaris is vergelijkbaar met ande ren die een hbo-opleiding hebben gevolgd; - De verhouding tussen mannen en vrouwen is een afspiegeling van de maatschappij; - De opleiding speelt in op de hui dige student en sluit aan bij actu ele ontwikkelingen; - Voor kinderen met extra zorg (passend onderwijs) en extra hulp (onderwijsassistenten) in de klas. Basisonderwijs topprioriteit! Tekst: Carla Schuijtemaker, leerkracht groep 3 basisschool Binnenmeer, Uitgeest Noot van de redactie: Ondanks het feit dat deze juf niet op een school in Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen of Egmond aan den Hoef werkzaam is, vond de redactie het toch actu eel om dit stuk te plaatsen op de dag van de landelijke staking van leraren in het basis- en voortgezet onderwijs. HEILOO - Sports4All Bowling Heiloo streed afgelopen zater dag met een afvaardiging van 17 deelnemers om het Noord-Hollands kampioen schap individueel bowlen bij De Waerd Bowling Events in Heerhugowaar d Er hadden zich in totaal 50 deel nemers aangemeld die in vier cate gorieën met elkaar de strijd aanbon den. Ondanks de lange dag waarin door de deelnemers veel concen tratie en geduld opgebracht moest worden, gingen vier deelnemers van Sports4All uiteindelijk dolenthousi ast met een prijs terug naar Heiloo. In de D-categorie (met bumpers) behaalde Finn Hoetjes een derde plaats; Chris vd Kuijt werd eerste. In de B-categorie (zonder bumpers) behaalden Ingrid Groen en Paul Heijnis respectievelijk de tweede en eerste plaats. Al met al een mooi resultaat voor deze bowlers. Als u deze kanjers samen met een 30-tal andere deelnemers eens in het echt wilt bewonderen, dan bent u van harte welkom om op zaterdag 9 november eens langs te komen bij Bowling en Partycenter Heiloo aan de Kennemerstraatweg in Heiloo, waar zij bowlen van 12.00 - 13.00 uur. Deelnemers van Sports4All zijn in de prijzen gevallen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 7