Guus Kuijer en Kamerorkest van het Noorden in de Witte Kerk 10 VEAGIEN AAN... ROB VAN 'T WOUD 3 Al jarenlang verschijnt in Uitkijkpost de rubriek 'Tien vragen aan...' De redactie vindt het nu de hoogste tijd om deze populaire rubriek in een iets ander jasje te steken. De 'Tien vragen aan...' nieuwe stijl dus. Waar het in de rubriek om gaat, blijft onveranderd: iemand een beetje beter leren kennen, want iedereen heeft een persoonlijk verhaal te vertellen. Vanaf nu kunnen de 'deelnemers' kiezen uit zo'n twintig vragen, waar door niet steeds dezelfde vragen beantwoord hoeven worden. Daarnaast verschijnen vanaf nu nog vijf vragen in de krant, de rest van de vragen staat op onze website www.uitkijkpost.nl. Bent u benieuwd naar de rest van deze 'Tien vragen aan...'? Lees dan verder op www.uitkijkpost.nl onder het kopje 'Rubrieken'. Rode Kruis verkoopt in 't Loo Sint Maarten, de koeien hebben staarten UITKIJKPOST 13 NOVEMBER 2019 HEILOO - In de Witte Kerk te Heiloo vindt op donderdag 21 november om 20.00 uur een bij zonder concert plaats. Schrijver Guus Kuijer en het Kamerorkest van het Noorden bundelen de krachten voor 'Genesis - a new beginning'. Guus Kuijer vertelt het eerste ver haal uit zijn Bijbel voor Ongelovigen en het Kamerorkest van het Noorden speelt muziek van Martin Georgiev en Gya Kancheli. De tekst van Guus Kuijer vormt de verhalen de basislijn van dit bijzondere con cert. Het scheppingsverhaal en de evolutieleer gaan in de vertellingen zonder problemen hand in hand. Het Kamerorkest van het Noorden is een relatief nieuw, pro fessioneel, jong en dynamisch strijk orkest uit Groningen. Hun missie is om muziek dichter bij de men sen te brengen, en dan vooral bij jonge mensen. Zoals ze zelf zeggen: 'Klassieke muziek is verre van saai!' Om dat te bewijzen spelen ze con certen op hoog niveau en organise ren ze workshops en activiteiten op het gebied van jongereneducatie, waardoor jongeren in aanraking komen met deze kunstvorm. De jonge musici van het Kamerorkest van het Noorden zijn een samen werking aangegaan met de interna tionaal vermaarde marimbaspeler Tatiana Koleva. Zij voert in het eer- Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek ste deel het door Martin Georgiev speciaal voor haar gecomponeerd stuk Genesis uit. In het tweede deel soleert violist Eduardo Canto tij dens het betoverende Chiaroscuro van Gya Kancheli. Met muziek, tekst, licht en vi- deovormgeving word je in de Witte Kerk meegenomen naar een beto verende wereld. Terug naar het allereerste begin... Uit de recensie in NRC: 'Ernstig, vrolijk en steeds meeslepend laat Guus Kuijer moderne stemmen klinken in het bijbelboek Genesis. De intense men selijkheid van deze versie is een weldadig tegenwicht voor wie het op vromigheid niet heeft begrepen.' De entree bedraagt 15,- (jon geren 7,-), inclusief consumptie. Er is geen pauze. Raadpleeg voor verdere informatie de website www. concertenwittekerk. nl Tickets bestellen kan telefo nisch (06 - 45184525), per e-mail: info@concertenwittekerk.nl of via de website. Het te betalen bedrag kan worden overgemaakt naar rekeningnum mer NL 42 TRIO 0254712843 t.n.v. Stichting Cultuur Witte Kerk Heiloo. Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 -17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 -12.00 vr. 09.00 -14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 ofvia verkoop@uitkijkpost.nl Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 ofvia administratie@uitkijkpost.nl Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Ernstig, vrolijk en steeds meeslepend laat Guus Kuijer moderne stemmen klinken in het bijbelboek Genesis. Aangeleverde foto Volg de Uitkijkpost ook op 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren en getogen in Amsterdam-Oost. Daar heb ik tot mijn veertiende gewoond. Na allerlei omzwervingen ben ik achttien jaar geleden verhuisd naar Heiloo voor de rust, de ruimte en de zee. 2. Wat is voor jou geluk? Wat ik ontdekt heb, is dat mijn geluksgevoel bepaald wordt door omstandigheden. Omdat ik beperkt ben geworden in mijn fysieke mogelijkheden en daardoor afhankelijk van anderen, zijn sommige zaken heel belangrijk geworden. Dat kunnen kleine dingen zijn als een appje of kaart, maar ook grote dingen: een avondje koken voor me, samen een wandelingetje maken of mij ergens mee naartoe nemen. Heel bijzonder in dat verband vind ik in Heiloo de Buurtbus. Die zag ik vroeger nooit rijden tot ik er zelf gebruik van moest maken. Zes dagen lang rijden vrijwilligers belangeloos mensen rond. Dat zijn bijzondere dingen die ertoe doen en die naar mijn idee vaak niet gezien en niet genoeg gewaardeerd worden. 3. Wat is jouw belangrijkste eigenschap? Ik kan goed luisteren. Oh ja, en mijn humor. Die heb ik vast uit Amster dam meegenomen. 4. Hoe werk je mee aan een betere wereld? Dat deed ik door als natuurgids rondleidingen te geven en doe ik nu nog steeds door lezingen te verzorgen. Daarbij leg ik de nadruk niet op namen, maar meer op hoe de natuur werkt en samenwerkt. Dat inzicht is veel belangrijker dan weten wat de naam is van het plantje datje ziet of het vogeltje dat je hoort. Overigens vind ik het zelf wel heel leuk om al die namen te kennen. Een uitdaging. 5. De persoonlijke vraag van Simone Ouwendijk: "Je weet enorm, veel van paddenstoelen en geeft die kennis ook door. Hoe is de interesse in paddenstoelen ontstaan en wat is jouw drijf veer hierbij?" Mijn belangstelling voor paddenstoelen is ontstaan na mijn natuurgid- senopleiding. Het is een fascinerend organisme en zó belangrijk voor de natuur. De kleurenpracht en de diversiteit in vormen, de prachtige namen die ze soms hebben, de medische toepassingen, dat alles maakt paddenstoelen zo bijzonder. Een paar jaar geleden heb ik nog een ver haaltje in Uitkijkpost kunnen plaatsen over een bijzonder eekhoorn tjesbrood. Midden in Heiloo gevonden. Het bleek uiteindelijk zelfs een nog niet beschreven soort te zijn. En in het Heilooërbos is onlangs nog een paddenstoel gevonden die alleen nog maar in verwarmde kassen werd aangetroffen. Zou dat een teken kunnen zijn van de klimaatop- warming? Ik geef de tien vragen door aan Joke Bart. Mijn vraag aan Joke is: "Je hebt je indertijd ingezet voo r behoud van Het Baafje. Zijn er nu nieuwe of andere zaken waarvoor je je graag hard wilt, maken in Heiloo?" HEILOO - Het Rode Kruis staat op 15 en 16 november met mooie zelfge maakte artikelen in Winkelhof 't Loo. Behalve mutsen, sjaals en wanten zijn er ook mooie cadeautjes voor de decembermaand. Wist u dat het Rode Kruis iedere dinsdagmiddag in het Trefpunt en iedere donderdagmiddag in De Loet om 14.00 uur bijeenkomt om samen te breien of voor een praatje? Op de woensdagochtend, van 10.00 tot 12.00 uur, is het Rode Kruis aanwezig in het gebouw van de Vogelvereniging aan Het Zevenhuizen 50 in Heiloo. Heeft u trek in een kopje koffie of wilt u informatie over de activiteiten van het Rode Kruis? Of wilt u vrijwilliger worden? Het kan allemaal. Graag tot ziens! HEILOO - 11 november was het eindelijk zover: Sint Maarten. Ondanks de weersomstandigheden lieten de kinderen zich er niet van weerhouden om met hun lampion op pad te gaan. De bewo ners in Plan Oost werden in ieder geval getrakteerd op de prach tige zangkunsten van Noah, Vos, Loek en Noel! Foto: Tanja Verwer

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 3