Jubilaris Anneke in huisartsenpraktijk V Birgitte Kooren Haptotherapeut i Kinderopvang duur? COLUMN Q M BEDRIJF BELICHT Het lichaam heeft alle wijsheid in zich Weet j'e het nog? Michiel Ullers UITKIJKPOST 13 NOVEMBER 2019 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Birgitte Kooren. Foto: STiP Fotografie Adres: Sluijsweijdt 9, 1851 EM Heiloo; telefoon: 06-20530539; e-mail: info@birgittekooren.nl; website: www.birgittekooren.nl Haptotherapeut en coach Birgitte Kooren was 20 jaar werkzaam in het bedrijfsleven, als leidinggevende en als organisatieadvi seur. Ook werkte zij in de gehandicaptenzorg. Tien jaar gele den startte zij haar praktijk als haptotherapeut in Den Haag en sinds kort houdt zij ook praktijk in Heiloo. Rond haar 40ste was Birgitte het contact met haar lichaam kwijtgeraakt en in het rationele aan het overleven. Zij kwam toen in aanraking met haptotherapie en ondervond aan den lijve hoe heilzaam haptotherapie is wanneer je niet lekker in je vel zit. Na enige tijd besloot ze dan ook om zelf de opleiding voor haptotherapeut te gaan volgen. Birgitte's spe cialisme is om mensen te helpen bij het in balans brengen van hun voe len en denken. Zij leert cliënten weer contact maken met de behoeften en de signalen van hun lichaam. Zij werkt met volwassenen, pubers en tieners. Ook heeft Birgitte de specialisatie kinderhaptotherapie gevolgd (vanaf 4 jaar). Kinderen Door gebeurtenissen in het leven, bijvoorbeeld op school of in het gezin, kunnen kinderen niet lekker in hun vel komen te zitten. Ze uiten hun klachten soms lichamelijk in de vorm van buik- of hoofdpijn, maar- soms ook door boosheid, verdriet of angst. Door middel van spelletjes, bewegingsoefeningen, aanraken op de behandelbank en gesprekjes gaat Birgitte met de kinderen de behandeling in. Ze betrekt de ouders daar graag actief bij. Dit houdt in dat (een van) de ouders bij de behan delingen aanwezig zijn (is) en vaak ook actief meedoen (doet). Kaatje Birgitte heeft een hondje, Kaatje, die altijd bij haai' is in de praktijk. Een vrolijke, speelse en nieuwsgierige jackrussellterriër. Kaatje kan goed aanvoelen hoe iemand zich van binnen voelt en komt soms vanuit zich zelf uit haar mandje om de cliënt te helpen. "In het contact met Kaatje worden cliënten zich bewust van hun eigen gedrag en van hun, vaak onbewuste, kwaliteiten," legt Birgitte uit. "Kaatje daagt ze bijvoorbeeld uit om gek en speels te doen, iets wat ze met Kaatje wel leuk vinden om te doen, maar waarvan ze zich tegelijk realiseren dat ze dat in het nor male, dagelijkse leven eigenlijk véél te weinig doen." Birgitte laat Kaatje alleen 'meewerken' als de cliënt dat zelf ook wil. Samenwerking Birgitte werkt graag samen met andere therapeuten, wanneer dat het herstelproces van de cliënt ten goede komt of bespoedigen kan. Zo werkt zij graag samen met huisartsen, psychologen en psychotherapeu ten, osteopaten, natuurgeneeskundig therapeuten en bedrijfsartsen. HEILOO - Op 18 november is doktersassistente Anneke Huijzer 45 jaar in dienst van onze praktijk. Als 18-jarige begon ze in 1974 in de praktijk van dokter Gransbergen. Ze heeft altijd in Heiloo gewoond en is sinds 2006 assistente bij dokter Gianotten. Ze heeft in deze periode, waarin de huisartsenzorg flink is veranderd, talloze Heilooërs voorbij zien komen en geboortes en sterf gevallen meegemaakt. Ze is een vertrouwd gezicht voor patiënten die zich per telefoon of aan de balie melden met vragen en problemen. Een deel lost ze zelf op, een deel verwijst ze door naar het spreekuur. Ze is in ieder geval een luisterend oor, ook in moeilijke tijden. Voor de andere medewerkers in de praktijk op De Strandwal is ze een hele fijne, zeer betrouwbare collega die uiter mate toegewijd is aan haar werk. Wij spreken op deze manier ook onze dankbaarheid naar haar uit en hopen dat ze ons nog jaren kan hel pen met de patiëntenzorg. Medewerkers praktijk Gianotten P.S. Als u een persoonlijk woord je tot haar wilt richten kunt u natuurlijk een kaartje sturen naar het praktijkadres. Ook kunt u op onze website een berichtje achterla ten in het gastenboek. Anneke is al 45 jaar doktersassistente. Aangeleverde foto HEILOO - Dat valt eigenlijk best mee! In januari worden de uurtarieven van de meeste kin deropvangorganisaties weer verhoogd, bij Kits Oonlie is dit niet anders. Ondanks de nieuws berichten over het duurder wor den van opvang, bent u bij de kinderdagverblijven van Kits Ooiüie soms zelfs goedkoper uit in het nieuwe jaar. Voor alle ouders gaat de kinder- opvangtoeslag omhoog per 1 janu ari 2020. Dit betekent dat de opvang voor ouders met een gezamenlijk bruto jaarinkomen van 36.000, voor één hele dag opvang per week, slechts 39,09 per maand kost. Bent u benieuwd wat uw maan delijkse opvangkosten in 2020 zul len zijn? Neem gerust contact op met Kinderopvang Kits Oonlie en de medewerker-s van de Centrale administratie berekenen uw nieu we maandelijkse opvangkosten. Ook voor het plannen van een rondleiding op een van de kinder dagverblijven kunt u terecht bij de Centrale administratie van Kits Oonlie. De Centrale administratie is te bereiken op 072 - 5323576 of via info@kits-oonlie.nl Dertien grote knullen van 15 a 16 jaar zitten als kleine jongetjes in de kleedkamer te bibberen van de kou tijdens de rust van een wedstrijd. "Doe snel iets warms aan, een trui onder je shirt, heb je handschoenen, droog je haar even afHet lijkt wel of ze weer even terug in de tijd zijn toen ze 9 of 10 jaar waren. In plaats van hockeycoach ben ik weer t i even hockeyvader. Ach, toch ook wel weer even leuk. Weetje het nog? Veters strikken, boterhammetjes smeren en mee lopen naar school. Deze periode is helemaal leuk. Lampionnetjes maken voor 11 november. Vol ver wachting kijken naar de aankomst van Sinterklaas en uiteraard het Sinterklaasjournaal. Wat is er dit jaar weer kwijt? Het boek? Leuke herinneringen. Als ik nu kijk zie ik thuis twee jon gens hangend op de bank met een koptelefoon op (de grootste die je ooit hebt gezien). Af en toe komt er een snauwend geluid uit, ten teken dat ze je wel gehoord hebben. Toch is het ook leuk om van deze tijd te genieten. Op het veld zie ik dertien slungelige jongens die niet goed weten wat te doen met die lange armen en benen. Meisjes worden interessant en samen met elkaar voelen ze zich heel stoer. Ik moet er erg om lachen en laat het lekker gaan tijdens de training. Er wat van zeggen heeft toch geen zin. Maar af en toe zie je dat de grote jongens soms toch nog even kleine jongetjes zijn. Kleine opmerkingen, vraagjes en vaak op zoek naar een blik van goedkeuring. Thuis op de bank even tegen je aanhangen en zich lekker laten verwennen als je toch nog het boterhammetje voor ze maakt. Ook deze periode weer.De jongste piept er tussenuit om toch nog op 11 november een rondje te lopen met een lampion, en Sinterklaas vieren bij je kleine neefjes is strontvervelend. Maar aan gezien er cadeautjes zijn, is het toch wel leuk. Laat ze nog maar even 'kleine grote jongens' zijn, dat vind hockeyvader ook wel zo leuk. Neem gerust contact op met Kits Oonlie als u wilt weten wat de opvangkosten in 2020 zullen zijn. Aangeleverde foto Tekst: Yvonne van Stiphout

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 5