Recycle Sint: Tentoonstelling w over Sint-Nicolaas Sinterklaas Puzzel nog een paar nachtjes slapen... Waar is Pietje nu? Sinterklaas in 't Loo dé manier om het sinterklaasfeest duurzaam en voordelig te vieren Theatervoorstelling voor kinderen Help Sinterklaas cadeautjes zoeken Hét feest voor Sinterklaas! HEILOO - Misschien heeft u het al gezien. In 't Loo is een gezellig Sinterklaashuis ingericht, waar de "i komende periode allerlei activiteiten worden georganiseerd.Bekijkt u voor een overzicht van de activiteiten de advertentie elders in deze krant. 0, kom er eens kijken in het Historisch Museum: Sinterklaasintocht Heiioo, HEiLOO - Het kanariepietje van Piet is zoek. Het vogeltje is gevlogen. Dus wordt het hele pietenhuis op z'n kop gezet en blijken er heel wat vreemde vogels rond te vliegen. Of zou Sinterklaas er iets meer van weten..? 'Waar is Pietje nu?' is een theater voorstelling voor kinderen in de bibliotheek. De voorstelling wordt gespeeld op zondag 24 november om 11.00 uur. Kaarten a 6,- (incl. limonade en koffie/thee) zijn te reserveren bij Stichting Potitco via www.potitco.nl. De voorstelling duurt ongeveer 40 minuten. 'Opstaptheater' Het jeugdtheater in de biblio theek is geïnspireerd op actuele, bekende prentenboeken. De bibliotheek wordt omgetoverd tot een intieme theatrale omgeving waardoor de opstap voor jonge kinderen (2 tot 6 jaar) naar theater zeer veilig aanvoelt. HEILOO - Sinterklaas is weer in het land gearriveerd, maar niet alles loopt even gesmeerd. De pieten hebben het nogal bont gemaakt, en zo zijn er heel veel cadeautjes zoekgeraakt. Sinterklaas weet niet meer waar hij moet zoeken, want Opmaakpiet verstopte cadeautjes in alle gaten en hoeken. Vind jij alle cadeautjes in deze krant? Laat het ons dan heel snel weten, want... er zijn hele leuke prijzen te winnen, dus als ik jou was zou ik maar snel beginnen! Mail jouw antwoord uiterlijk zondag 24 november naar verkoop@uitkijkpost.nl (o.v.v. naam, adres en leeftijd) en wie weet win jij een van deze prijzen: - 2 speculaaspoppen - Echte bakker Piet Kerssens - Visschotel voor 6 - 8 personen t.w.v. 65 - Vishandel Volendam Heiioo - 2 toegangskaartjes voor de voorstelling 'Het Mysterie' door het Sinterklaasfeest in Cultuurkoepel Heiioo - 2 kaartjes zwembad Hoornse Vaart - Alkmaar - voetbal - Alkmaar Sport - 3 x 2 entreekaartjes peuterochtend Monkey Town - Monkey Town Alkmaar (NB Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd.) HEILOO - In het pietenhuis is het een bende. Overal liggen proppen papier, pakjes, chocoladeletters en dozen. Tijd voor een grote schoonmaak voordat Sinterklaas straks komt! De pieten doen ont zettend hun best om het allemaal schoon te krijgen voordat de gro te verrassing voor de Sint begint. Helaas gaat het niet zoals het zou moeten en is er van alles mis! Kan het grote feest voor Sinterklaas wel doorgaan en wat moeten ze tegen Sinterklaas zeggen? De pieten hebben ook nog een bijzonder cadeau voor de Sint geregeld maar ook dat is weg! De Hoofdpiet, Toverpiet en Checkpiet zitten met hun handen in het haar. Wat moeten ze doen? In een show vol humor, zang, dans, magie en interactie gaan de pieten ertegen aan om een grandioos feest voor Sinterklaas te maken! "We hebben zelfs een special guest voor Sinter klaas geregeld!" vertelt Toverpiet verheugd! Zaterdag 30 november 2019 is 'Het Mysterie' te zien in de Cultuurkoepel te Heiioo. Aanvang: 12.00 uur en 16.00 uur Entree: 5,- Kaarten zijn te bestellen via: www.hetsinterklaasfeest.nl HEILOO - Nog een paar nachtjes slapen tot Sinterklaas en zijn pieten hun opwachting maken in Heiioo. Burgemeester Romeyn heeft gevraagd of zij traditiegetrouw komen logeren op het gemeentehuis. Het programma en de route zien er als volgt uit: Het Russisch reisicoon uit de 18de eeuw. Foto: aangeleverd HEILOO - De Recycle Sint heeft een manier gevonden om duur zaam en voordelig Sinterklaas te vieren. Van ruilen komt huilen? Nee hoor! Ons motto: ruilen is het nieuwe kopen. De Recycle Sint pakt het dit jaar weer duurzaam aan, samen met Bibliotheek Heiioo. Dus sprokkel alle spelletjes en speelgoed bij elkaar waar jouw kind niet meer naar omkijkt, maar waar een ander kind heel blij van kan worden. Breng dat naar de bibliotheek op onderstaande tijden, in ruil voor waar debonnen die je vervolgens zelf weer kunt besteden. Speelgoed dat overblijft, gaat naar kringloopwinkel XopX. Inbrengen van speelgoed: maandagmiddag 25 november tussen 15.00 en 17.00 uur; dinsdagochtend 26 november tussen 10.00 en 12.00 uur. Uitzoeken van speelgoed: dinsdagavond 26 november tussen 19.00 en 21.00 uur. Bibliotheek Heiioo, Westerweg 250, Heiioo. Recycle Sint, zo vier je duurzaam en voordelig het sinterklaasfeest. Foto: aangeleverd 11.00 uur Gemeentehuis: start op het bordes Raadhuisweg 11.15 uur - Looplein Heerenweg Stationsweg 12.00 uur Stationsplein: uitreiking prijzen van de ~o kleurwedstrijd Heerenweg Butterlaan Breedelaan Stationsweg Kennemerstraatweg 12.45 uur De Strandwal: feest van Sinterklaas o Foto: STiP Fotografie HEILOO - Vanaf zaterdag 23 november is de tentoonstelling over Sint-Nicolaas in Heiioo te bewonderen. Het belooft een bijzondere tentoonstelling te worden. Natuurlijk met oude foto's, mooie authentieke materialen, spannende verhalen, vele boeken en veel wetenswaardigheden over de sin terklaasintochten in Heiioo door de jaren heen. Het museum is bijzonder trots dat het u een Russisch reisicoon uit de 18de eeuw kan to nen. Het driedelig reisicoon toont op het middenpaneel de Heilige Nicolaas en het is ooit werkelijk gebruikt. Het His torisch Museum het Sterkenhuis te Bergen heeft het ons in bruikleen geschonken. Joop Tulp, samen steller van de tentoonstelling, zal op dinsdag 26 november om 19.30 een lezi ng over de Sint en zijn gebruiken houden. Hij zal dan meer over het icoon vertellen en bovendien zal hij uit de doeken doen waarom Heiioo destijds twee sinterklazen had en hoe dat dan ging met de intochten. Deze tentoonstelling is slechts te zien tot en met 8 decem ber. Wacht u niet te lang, wees allen welkom en - O, kom er eens kijken! De toegang is gratis. De lezing is ook geschikt voor kinderen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 13