Cheque Monuta voor WereldLichtjesDag m Teddybeer- en dolfijndiploma's bij zwembad Loos BI V 15 'Jt- J INGEZONDEN BRIEVEN - Losloopgebied Stikstof en vuurwerk Heiloo ziet (en hoort) ze vliegen Schiphol Opbrengst college voor het Gehandicapte Kind UITKIJKPOST 20 NOVEMBER 2019 WereldLichtjesDag Heiloo vindt 18.00 uur, de herdenking begmt om plaats op zondag 8 december in 18.45 uur. de Witte Kerk. De kerk is open om Tekst: Yvonne van Stiphout MlJiiriiii iijj jjj, t i !V Iedereen is trots op zijn/haar diploma! Aangeleverde foto's HEILOO - Onlangs fietste ik over het fietspad van Het Maalwater. Parellel aan het fietspad ligt het wandelpad en daar stonden een stuk of vier, vijf hondenliefhebbers een praatje te maken terwijl hun honden lekker aan het rondrennen waren. De afstand tussen fietspad en wandelpad is een meter of dertig. Terwijl ik in een redelijk tempo voorbijfietste, rende een grote brui ne hond opeens in mijn richting. Luid blaffend. Hij was in een paar seconden bij me en rende achter me aan. Zijn bek met grote tanden kwam snel dichterbij. Ik zwaaide mijn been opzij, in de hoop dat dit hem zou afschrikken. Niet dus. Hij ging wel naar mijn andere kant en kwam weer, luid blaffend, dichter bij. Vanuit het groepje hondenbezit ters werd "kom, kom" geroepen, maar dat had geen effect op de hond. Ik zwaaide mijn been weer opzij, maar ook nu tevergeefs. Toen klonk er vanuit de hondenbezitters een fluitje. Daar reageerde de hond gelukkig wel op en hij ging terug naar zijn bazin. Ik stopte en riep naar de mevrouw: "Waarom laat u dat allemaal toe?" "Het is hier losloopgebied," riep ze terug. Ik riep: "Maar het is geen aan- vlieggebied." "Je moet niet zo moei lijk doen," riep mevrouw terug. Dit zou een discussie worden die niets zou opleveren, dus ik mompelde een woord dat ik hier niet wil her halen en stapte weer op mijn fiets. Een andere mevrouw die mij met haar hondje op het fietspad voor bij liep had de woordenwisseling gehoord en meende ook te moeten reageren: ik moest een beetje soe pel zijn. Het is gelukkig goed afgelopen. Ik zit vrij stevig op de fiets en schrik niet zo snel. Maar ik kan me voor stellen dat leeftijdgenoten (ik ben 73) van zoiets wel schrikken en met hun fiets komen te vallen. Met welke gevolgen? Of wat te denken van moeders met een klein kind achterop of voorop of allebei? Zo'n woest blaffende hond achter je aan! Ik ben geen hondenliefhebber, maar ik heb ook geen hekel aan deze dieren. Waar ik wel een hekel aan heb zijn mensen die hun hond in het losloopgebied los laten lopen en er dan nog maar heel weinig controle over hebben. En die dan ook nog eens vinden dat andere mensen niet moeilijk moeten doe als ze door die hond achterna worden gezeten. Kees Blijleven HEILOO - Het voorstel om Heiloo vuurwerkvrij te maken en daarvoor in de plaats een gezellig gemeente vuurwerkje te organiseren, is helaas door het gemeentebestuur afgesla gen. Heel spijtig zullen we dus dit jaar alle ellende van het vuurwerk- geweld weer moeten meemaken. Onnodig leed voor alle dieren, onnodig leed voor de natuur, onno dige vervuiling en stikstof, onno dige vernielingen met de daarmee gepaard gaande kosten. Oftewel: onnodige schade aan mens, dier en milieu. Wanneer gaat het gemeentebestuur van Heiloo zijn koers verande ren? En, zoals een aantal andere gemeenten in Nederland ook al hebben gedaan, hiermee stoppen? Met daarvoor in de plaats: een mooi gemeentevuurwerkje. Meijer, Heiloo HEILOO - In Uitkijkpost van 6 november kwamen de heren W.M.Swart en Berend Izaks met een goed onderbouwd verhaal over de geluidsoverlast die Schiphol o.a. onze gemeente bezorgt. Het doet dan kolderiek aan dat er ook men sen zijn die deze geluidsoverlast verdedigen aan de hand van de vol gende standpunten: "Ik heb vroeger ook veel gevlogen, dus ik erger me er niet aan. Het hoort nu eenmaal bij deze tijd". Ja, ik heb vroeger ook gerookt, maar daar begin je als weldenkend mens toch ook niet weer aan. "Ik geniet dagelijks van de vliegtui gen die overkomen, Ik, ik, ik heb geen last van het lawaai maar kijk vol bewondering naar de overko mende toestellen". Maar wij, wij, wij hebben daar wel last van. Het moge duidelijk zijn dat sommige Heilooërs ze inderdaad zien vliegen. Maar er is goed nieuws. Weliswaar wil de minister na 2020 het aantal vluchten verhogen naar 540.000, daar staat tegenover dat ze over weegt niet alleen de maximum snelheid op de snelwegen terug te brengen tot 100 kilometer per uur, maar denkt deze maatregel ook te gaan toepassen voor de luchtvaart. Alleen boven de Afsluitdijk mag nog 130km per uur worden gevlogen. Dit alles om de inwoners van Heiloo tegemoet te komen. Veel mensen hebben in het verleden genoten van de serie 'Toen was geluk heel gewoon'. Hopelijk kun nen burgers in de nabije toekomst genieten van 'Nu is (nacht)rust heel gewoon'. Pim Bronkhorst Bert Westrus HEILOO - Tijdens de gemeente raadsvergadering van 11 november jl. (UKP dd. 13.11.19), diende de Partij van de Arbeid een motie in met een verzoek aan de wethou der. Namelijk om pogingen bij de bevoegde instanties te doen de vlieghoogte van overkomende vliegtuigen te laten verhogen en tevens het vliegen boven Heiloo te doen verminderen. Helaas werd de motie met 13 stemmen tegen en 5 voor weggestemd. Eenzelfde goed gedocumenteerde motie van Gemeentebelangen Heiloo in de raadsvergadering dd. 08.08.19 werd eveneens weggestemd. Wat moet er nog gebeuren wil een motie wel aangenomen worden als de GGD ook al aangeeft dat door het toenemend vliegverkeer boven de regio Heiloo 76% van de bewo ners geluidshinder ondervindt, 35% dit als ernstig ervaart, het bij 4100 burgers in Heiloo leidt tot ernstige slaapverstoring, en er gezond heidsrisico's als stress, verhoogde bloeddruk en hart-en vaatziekten ontstaan. Mevrouw Verbeek (Heiloo-2000) deelde de raadsleden vervolgens mee dat haar partij, in de toekomst, zelf met een motie komt waarin de oplossing voor het probleem wordt aangedragen, nl. het isoleren van je woning met geluidsisolatie. Ik vrees echter dat met deze motie de vraagstukken omtrent de ver vuiling, de lawaaioverlast en de gezondheidsproblemen betreffende het vliegverkeer volstrekt niet zijn opgelost. Els Meurs, Heiloo HEILOO - Dinsdag 19 novem ber reikte Dorien Veerman van Monuta Veerman als ambas sadeur van het Monuta Helpt Fonds een cheque ter waarde van 1.000,00 uit aan Anne Smaal. Anne is nauw betrok ken bij de organisatie van WereldLichtjesDag Heiloo. De cheque is een bijdrage in de kos ten die WereldLichtjesDag met zich meebrengt. Monuta heeft als missie 'voor iedereen een afscheid met een goed gevoel'. Monuta Helpt sluit hierop aan door lokale initiatieven en pro jecten te steunen die een positieve bijdrage leveren aan de fase voor, tijdens en na het afscheid van een dierbare. Per kwartaal worden tussen de 15 en 20 projecten gesponsord door Monuta Helpt. Dit kan finan ciële ondersteuning zijn maar ook praktische zorg. Medewerkers van Monuta verruilen namelijk één dag per jaar hun werkplek om zich bui ten Monuta in te zetten voor een lokaal initiatief. HEILOO - Zaterdagochtend 9 november jl. stonden er drie kanjers klaar om hun teddy beerdiploma te gaan halen. Nadat ze al hun zwemkunsten hadden laten zien mochten ze onder groot applaus van papa's, mama's, broertjes en zusjes hun diploma in ontvangst nemen. De geslaagden zijn: Timo Mogge, Noor Lenderink en Otis Lenderink. Ook stonden op zaterdag 16 no vember de kinderen klaar voor hun hogere dolfijndiploma. Kaplaarzen, truien of een winterjas, het kwam allemaal voorbij. Op een rubber boot klimmen, drijven op kaplaar zen of in de Huddle-houding. De leerlingen lieten het keurig zien. Onder luid applaus mochten de volgende leerlingen hun diploma ophalen: Dolfijn Brons: Renske Bitter Dolfijn Zilver: Bart Oort en Rocco de Graaf Dolfijn Goud: Sebas van der Poel en Elise Stam Dolfijn Diamant: Rianna Venema Allemaal van harte gefeliciteerd, heel erg goed gedaan! HEILOO - De collecte voor het Gehandicapte Kind heeft half november in Heiloo 2.883 opgebracht. Het Gehandicapte Kind bedankt alle 29 lopers en alle gevers hartelijk voor hun geweldige bijdrage. Met het geld kunnen projecten op het gebied van spelen, leren, wonen, werken en voorlichten gerealiseerd worden. Zij stellen zich ten doel dat kinderen en jongeren met een handicap kunnen meedoen in de samenleving, samen met hun leeftijdsgenoten zonder handicap. Wilt u volgend jaar ook collecteren, dan kunt u contact opnemen met Leonie Weering, 06 - 31919860 of lweering@nsgk.nl ft Evi Velders, Aad de Wit en Anne Smaal nemen de cheque in ontvangst van Dorien Veerman. Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 15