Herbert Willems en Erica Kraan exposeren Tekens aan de wand bij De Buitenkans Galerie de Buitenkans organiseert expositie in de Trog Expositie in het Trefpunt van Martin Leek en Marianne Hoffman Samen zingen brengt geluk! UITKIJKPOST 20 NOVEMBER 2019 EGMOND-BINNEN - In het Woensdagochtendcafé van 27 november gaan we onder leiding van Maartje de Lint samen zingen! Zingen vitaliseert, brengt lichaam en geest weer in balans en maakt gelukshormonen aan. U bent van harte welkom van 10.30 tot 12.00 uur in Dorpshuis De Schulp, Visweg 45 in Egmond-Binnen. Koffre/thee: 1 euro; de workshop is gratis! Een schilderij van Herbert Willems. Aangeleverde foto HEILOO - Tot 14 december exposeren Herbert Willems en Erica Kraan in Bibliotheek Heiloo. Herbert Willems "Mijn stijl van schilderen noem ik 'romantisch-realistisch'. Het zijn realistische werken met een opval lend en kenmerkend kleurgebruik en een ultramarijnblauwe imprima- tuur. Het centrale thema van mijn werk is de door mij zo genoemde 'heem- ding': een gevoel van thuiskomen, van terugkeren naar een plek waar balans, heelheid en harmonie over heersen en waar verdeeldheid, con flict en verlatenheid uitgebannen zijn. Plekken waar we allemaal naar verlangen en zouden willen zijn en waar we allemaal op een of andere manier ook 'verborgen herinnerin gen' aan hebben! Mijn werk wordt geschilderd in olieverf en op panelen. De impri- matuur wordt op de gesso in acryl opgebracht. Opschildering en afschildering gebeurt doorgaans met olieverf van Tal ens, kwaliteit Rembrandt. Door de gelaagdheid van het geschilderde werk wordt als laatste laag een retouche-vernis gebruikt. Werk van mij is te zien op art fairs en andere kunstbeurzen. Bovendien hangt werk in een aantal galeries in het land. Voor volledige info zie mijn site: www.herbertwillems. webs.com" Erica Kraan "Ik ben beeldend kunstenaar Erica Kraan (1965) en ik woon, samen met mijn partner, in het mooie, gezellige Schagen. Ik maak vooral figuratieve beel den van klei en ook wel in brons. In de Ondernemerscentrale in Tuitjenhorn, waar mijn atelier gevestigd is, zijn deze te zien, indien ze niet elders in expositie staan. Sinds eind 2012 ben ik gaan wer ken met klei, en ik volg nog regel matig workshops. Het scheppen van een mooi of leuk beeld geeft mij veel voldoe ning. Mijn fascinatie ligt bij de ana tomie; menselijke figuren, die ik graag op allerlei manieren verbeeld in klei en soms in brons. Daarbij spelen houding en emotie een rol. De ene keer zeer gedetailleerd, de andere keer zegt beweging genoeg. Steeds ben ik op zoek naar een nieuwe uitdaging om mijn grenzen te verleggen en nieuwe technieken te leren. Die uitdaging ga ik ook aan met mijn cursisten. Ik laat ze ver steld staan van hun eigen kunnen in een ontspannen sfeer." De expositie is te bezichtigen tot 14 december in Bibliotheek Heiloo, tijdens de openingsuren. HEILOO - Nog een paar dagen is het werk van Jan Willem Bregman te zien bij Theeschenkerij De Buitenkans. Tot en met zondag 24 november kunnen op vrijdag, zaterdag en zondag van 12.00 - 17.00 uur de schilderijen worden bekeken. Jan Willem Bregman (1982) uit Limmen groeide op met graffiti. Tegenwoordig werkt hij graag over bestaande schilderijen heen, die hij recyclet tot een nieuw doek. Wat begint met beschikbaar mate riaal uit de kringloopwinkel, krijgt een tweede leven door aan de slag te gaan met verf, stiften en credit cards. De werken volgen elkaar op. Het vorige werk is de inspiratie voor het volgende. Met zijn abstracte en eigenzinnige kunst hoopt hij de ver beelding bij anderen te stimuleren. Want het zijn tekens van gedach ten, beelden en stemming. Ieder werk is een momentopname en een avontuur. Jan Willem wil hiermee inspireren. Zijn werk is te zien samen met houtdraaiwerk van Niek Morsch en schilderijen van Adriaan Berkhout. Een unieke setting op een herin gericht GGZ NHN-terrein. In een oude varkensstal is het mogelijk een bezoek te brengen aan Galerie/ Theeschenkerij De Buitenkans. Wat maakt De Buitenkans bijzonder? Dat professionele kunstenaars en zogeheten outsider artists samen exposeren. Professionele kunste naars proberen maar al te vaak de werkelijkheid te vervormen. Outsider artists nemen de werke lijkheid soms minder snel als ver trekpunt en laten dat in hun creaties zien. En ook hun werk is vaak zeer professioneel. Stichting De Buitenkans heeft als doelstelling de beeldvorming over de geestelijke gezondheid positief te beïnvloeden. Nieuwsgierig gewor den? U vindt De Buitenkans in De Trog aan de Bullaan 4 te Heiloo. Kijk ook op www.debuitenkans. org HEILOO - Vanaf vrijdag 29 november 2019 tot en met zon dag 1 maart 2020 wordt door Galerie de Buitenkans een expo sitie georganiseerd in de Trog in Heiloo. Op de expositie wor den werken tentoongesteld van Marco Peereboom, Lot Schreurs en Geertje Harms. Geertje Harms Geertje Harms (1951) woont in Julianadorp en maakt al jaren beel den. Zij volgde lessen bij Triade in Den Helder. Sinds vijf jaar werkt Geertje met keramiek. Zij maakt schalen en maakt daar tekenin gen op, of beschildert ze. Sinds 5 jaar is zij vrijwilliger bij Stichting Bronsgieterij de Hooischuur in Alkmaar aan de Herenweg. Daar heeft zij het vak van bronsgieten geleerd en werkt Geertje haar beel den af. Keramiek, draaien en glazu ren leerde zij op de Kleiacademie in Amsterdam. Lot Scheurs Lot Schreurs (1943) is geboren en getogen in Amsterdam. Sinds 1990 woont zij in Heiloo en in 1993 is zij lid geworden van schildervereniging Tintoretto. Daar leert zij veel van de kunstenaars. Haar passie voor schilderen komt tot bloei en ze kan haar vaardigheden met de kwast ontwikkelen. Zo schildert zij al 26 jaar en sprokkelt haar inspiratie bij elkaar door samen te schilderen met anderen. Natuurlijk laat zij zich ook inspireren door de grote schil ders uit het irn- en expressionisme en door het verzamelen van beelden uit o.a. kranten, tijdschriften en het leven zelf. HEILOO - Er is weer een nieu we expositie in het Trefpunt. Martin Leek en Marianne Hoffman stellen hun werk ten toon tot 4 januari 2020. Martin Leek is afgestudeerd aan de Kunstacademie in Amsterdam. Hij kon zijn creativiteit goed kwijt als etaleur bij grote modezaken, en ondertussen bleef hij heel veel schil deren en exposeren. Zijn werk is kleurrijk, objecten zijn herkenbaar, veelal bloemen, maai- ook naakten en enigszins mystieke voorstellin gen vragen om aandacht. Marianne Hofman is keramiste en houdt van huizen en thuiskomen. Haar specialisme bestaat uit het gla zuren van voorwerpen die hiermee te maken hebben. In de vitrine van het Trefpunt kun je haar kleurrijke werk vinden. Een van de schilderijen van Martin Leek. Aangeleverde foto Marco Peereboom Marco Peereboom (1968) is opge groeid in Alkmaar, waar hij nog steeds woont. De leraar die hem het fijnschilderen leerde was heel ver baasd dat Marco bij z'n eerste schil derij al liet zien dat hij veel talent had voor deze techniek. Intussen geeft hij zelf les in fijnschilderen. Hij experimenteert met impres sionisme, maar zoals hij zelf zegt: "Ik denk dat ik in het fijnschilde ren - al dan niet met de grove toets a la Rembrandt - toch wel iets heb gevonden dat helemaal m'n ding is." De Trog, Bullaan 4, Heiloo. De Trog is geopend op vrijdag en zaterdag van 12.00 tot en met 17.00 uur en op zondag van 10.30 tot en met 17.00 uur. Zie ook www. de-buitenkans, org Een werk van Mare Peereboom. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 17