Stichting Veldwerk heeft haar doelen (bijna) behaald! Sint komt naar 'de Schulp' Calefax Reed Quintet speelt 'Het orgel de kerk uit!' HET GING EEN LEIEN DAKJE REGIO 19 Easyslim.nu al 2 jaar een begrip in Limmen! UITKIJKPOST 20 NOVEMBER 2019 LIMMEN - Veel mensen willen afslanken, maar dat valt vaak niet mee in het drukke leven van alledag. Werk, thuis, kinderen, sport, hobby's en soci ale verplichtingen bepalen vaak ook wat we eten. Even een snelle hap of gemaksvoeding; goed eten en drinken schiet er dan vaak al snel bij in. Veel afslankmethodes bieden vaak maar een zeer tijdelijke oplossing en houden het jojo-effect in stand. Dat het anders kan bewijzen de afslankstudio's van Easyslim.nu, Al meer dan 5 jaar een begrip in Nederland, en al 2 jaar in Limmen. De studio's van Easyslim.nu werken met een geavanceerd apparaat dat werkt met ultrasound en elektrostimulatie. De ultrasound techniek zorgt ervoor dat vet uit de vetcel gaat en via het lymfestelsel het lichaam ver laat. Tegelijkertijd worden, met elektrostimulatie, de spieren getraind. Dit gebeurt terwijl de klant ontspannen en comfortabel op een behandeltafel ligt. Een behandeling duurt ongeveer een uurtje en is geheel pijnloos en veilig. Zien wat wij voor u kunnen betekenen? Vanwege de opening van het nieuwe pand zijn er speciale aanbiedingen. Interesse? Bel of app 06 - 85852603 voor een intake en proefbehandeling, nu van 89,- voor 39,- of mail naar limmen@easyslim.nu Het Palet la 1906 CJ te Limmen. Ook kunt u via www.easyslim.nu online een afspraak voor een intake en proefbehandeling inboeken. EGMOND-BINNEN - Stichting Veldwerk Nepal heeft na 20 jaar hard werken en ploeteren haar beoogde doelen behaald. De Nepalese overheid gaat het werk, eerder door Veldwerk opgezet, nu zelf overnemen. Dat betekent ook dat zij de daarmee gepaard gaande kosten voor hun rekening nemen, dus daar zijn wij als Stichting Veldwerk heel blij mee. Goed voorbeeld doet goed vol gen, ook de medische posten hoog in de bergdorpjes van Dhading en de schooltjes voor de kinderen van arme ouders worden overgedragen aan de overheid of lokale stich tingen. Deze ouders mogen van de lokale scholen gebmik blijven maken; Veldwerk heeft haar eer der gebouwde, en na de aardbeving herbouwde, schooltjes en medische posten aan de lokale overheid over gedragen. Met behulp van de medi sche posten is in het verleden tien tallen keren eerste hulp verleend, zijn honderden vrouwen medisch geholpen, en hebben we geholpen met zwangerschapspreventie. Maar ook hebben we honderden mensen met gebitsproblemen en mensen met staar kunnen helpen. Tevens heeft Stichting Veldwerk honder den kinderen toegang tot onderwijs gegeven in de hoge berggebieden. Kortom: Stichting Veldwerk heeft in de afgelopen jaren veel mooie resul taten behaald! 2019 en verder Momenteel legt Stichting Veldwerk de nadruk op toegang verlenen tot onderwijs via het stu diefonds van EFF, haar partner Educational First Foundation. Op dit moment maken 150 kinderen uit moeilijke en anne leefomstandig heden er gebruik van. Een deel van deze kinderen is lichamelijk beperkt maar via ons EFF studiefonds kun nen ook zij toch naar school en hun diploma behalen. Ook ondersteunen wij twee pro jecten voor mensen met beperkin gen, het Kagendra new live centrum en het BIA project. Mooie projecten, vergelijkbaar met een Nederlands gezinsvervangend tehuis en een sociale werkplaats voor anders getalenteerde mensen. Deze pro jecten zijn in de stad Kathmandu gesitueerd nabij de grote Stupa van Bhoudhanath. In een rolstoel is het leven in de stad iets gemakkelijker dan boven in een bergdorpje zonder wegen. Dus waar mogelijk staan wij hen ook bij. En u kunt ons daar ook bij helpen! Samengevat heeft Stichting Veldwerk veel doelen behaald en mooie nieuwe doelen voor de toe komst opgezet. Daarom is het tijd hierbij stil te staan op 23 november tussen 14.00 - 17.00 uur in de Witte Kerk in Heiloo, tevens zal hier de autobiografie van René Veldt ten doop worden gehouden. Aanmelden kan door een mail te sturen naar secretaris@stichtingveldwerk.nl. U kunt ons helpen deze doelen te blijven verwezenlijken door een stu dent voor zijn opleiding financieel te ondersteunen of vanaf 24 november de mooie autobiografie van René Veldt te bestellen. Meer informa tie is te vinden op onze website, www.stichtingveldwerk.nl Het boek van René Veldt. Aangeleverde foto EGMOND - BINNEN - Ook dit jaar heeft Sinterklaas laten weten naar Egmond-Binnen te willen komen met 8 pieten en wel op zondag 24 november. Dit jaar neemt hij ook een paar roetveegpieten mee voor de veran dering. Hij vond dat het tijd werd om hen Egmond-Binnen te laten zien, maar zal daar geen ophef van maken. De intocht begint weer aan de Vennewatersweg, bij de poort van de Abdij. Hij zal op de cabrio achter de fanfare aan rijden, terwijl de tamboers en het fanfareorkest bekende sinterklaasliedjes spelen. Om 11.00 uur vertrekt de stoet lopend door het dorp. Dit duurt ongeveer een half uur. Aan het eind van de optocht arriveert Sinterklaas bij dorpshuis 'de Schulp". De zaal wordt vrolijk en feestelijk versierd om de goedheiligman en zijn pie ten te ontvangen. Er is genoeg plek in de zaal voor jong en oud. Er zijn optredens van kinderen, maar ook pieten voeren iets op. Natuurlijk kan je ook met Sint op de foto. Een nieuwe band zorgt voor de muziek, dus het wordt vast een gezellig feest. Rond 12.15 uur is het tijd om andere kinderen in de omgeving te bezoeken. De ondernemersvereniging Jong Egmond-Binnen duimt voor mooi weer, zodat het een mooie tocht wordt door het dorp. Anders wordt het een mooi feest in de zaal. De pepernoten worden rijkelijk uitge deeld en na afloop is er voor ieder een die de zaal verlaat nog iets lek kers. Ondernemersvereniging Jong Egmond-Binnen wenst u gezellige decemberdagen toe. 'Bij slecht weer kan het zijn dat de optocht niet doorgaat. Dit wordt via de Facebookpagina van Ondernemersvereniging Jong Egmond-Binnen gecommuniceerd. ALKMAAR - Op dinsdagavond 26 november speelt het Calefax Reed Quintet 'Het orgel de kerk uit!' in de grote zaal van TAQA Theater De Vest. Het concert maakt deel uit van de concert serie van Stichting Alkmaarse Kamermuziek. Aanvang: 20.15 uur. Kaarten aan de zaal kosten €20. Het Calefax Reed Quintet brengt klassieke orgelwerken in eigen arrangementen voor rietblazers, waarbij de nabijheid en transpa rantie van klank een aansprekende intieme luisterervaring oplevert. Calefax is een hechte formatie van vijf rietblazers die een grote passie delen. Al meer dan drie decennia houden ze in binnen- en buitenland een reputatie hoog op basis van virtuoos spel, briljante arrangemen ten en een frisse podiumpresenta tie. Ze gelden als de uitvinders van een nieuw genre: het rietkwintet. Daarmee inspireren zij jonge blazers die overal in de wereld in hun voet sporen treden. Calefax, dat is een klassiek ensemble met een popmentaliteit. Het Calefax Reed Quintet bestaat uit Ivar Berix (klarinet), Oliver Boekhoorn (hobo), Raaf Hekkema (saxofoon), Jelte Althuis (baskla rinet) en Alban Wesly (fagot). Het repertoire van Calefax bestaat uit eigen arrangementen en nieuwe composities. Kamermuziek uit vele eeuwen, van 1100 tot nu, wordt door hen zelf bewerkt voor de bezetting van hobo, klarinet, saxo foon, basklarinet en fagot. Het programma is rijk aan kleur en afwisseling en omvat werken van Bach, Mendelssohn en Duruflé. Bach's fuga is groots en spannings vol, Mendelssohn's andante rustig en beschouwelijk. Prelude et fugue van Duruflé klinkt raadselachtig en etherisch. Tijdens het concert kunt u genieten van de inventieve artistieke benadering van Calefax. Stichting Alkmaarse Kamer-muziek kiest voor kwaliteit en avontuur lijke programmering om zoveel mogelijk muziekliefhebbers aan te spreken. Een abonnementhouder betaalt 100 voor 6 concerten en is daarmee tevens donateur van Stichting Alkmaarse Kamermuziek. Zie ook: alkmaarsekamernruziek.nl. Inlichtingen en bestellen van losse kaarten via lel.nr. 0251 - 655 211 (bij voorkeur tussen 19.00 - 21.00 uur). Tekst: Felix Hogeboom Het Calefax Reed Quintet is een klassiek ensemble met een popmentaliteit. Foto: Marco Borggreve

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 19