Alle teams van GTH door naar NK Najaarscompetitie Het Vennewater succesvol Schaatsfederatie Alkmaar Cup van start HSV start met Walking Football SPORT 21 F* flQE MEEHT UITKIJKPOST 20 NOVEMBER 2019 Op de foto v.l.n.r. achter: Silke, Dieke, Brechtje, Emma, Elise en Mila. Midden: EUemieke, Nicole, Leanne, Sheila en Floortje. Voor: Sjoerdje, Maartje en Lieke. Aangeleverde foto HEILOO - Zaterdag 9 novem ber sprongen drie teams van Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo (GTH) in Velserbroek de tweede plaatsingswedstrijd voor teams; daarnaast werd er ook individueel gesprongen. Alle oefeningen zijn goed geweest voor drie mooie teamresultaten: team GTH1 bestaande uit Lieke, Leanne, Floortje, Silke en Mila Op dinsdag 5 november ondertekenden liefst 16 organisa ties de intentieverklaring voor het Lokaal Sportakkoord. Wethouder Rob Opdam tekende namens de gemeente, waar verder de Sportraad, 13 sportaanbieders en Holland Sport (Buurtsportcoach) zich bij aansloten. Met deze intentieverklaring maakt de Gemeente Heiloo aan spraak op een budget voor een sportformateur, dat beschik baar wordt gesteld door het Rijk. Deze sportformateur heeft de taak om diverse partijen aan tafel te krijgen en het gesprek over de invulling van een sport akkoord en de afspraken daar binnen te faciliteren. De invulling van het sportak koord is dus in alle gemeenten anders en komt bij de verenigin gen en andere sportaanbieders vandaan. Als het sportakkoord gesloten is, kan de gemeente aanspraak maken op een uit voeringsbudget om de opgestel de plannen vorm te geven. Als buurtsportcoach ben ik blij om te zien dat zoveel partijen de intentie hebben uitgespro ken om een bijdrage te leveren aan het sportakkoord. Dit pro ject heeft namelijk alleen kans van slagen als de gemeente, de Sportraad en de sportaanbie ders hun handen ineenslaan. De eerste stap is gezet, mede dankzij de inzet van de Sport raad en Frans Endel, die het be lang van het akkoord heeft aan gekaart bij de verenigingen. Ook de faciliterende rol van de Ge meente Heiloo mag hierin niet onderbelicht blijven. Ik kijk ernaar uit om samen met al deze partijen te brainstor men, plannen te maken en ze ook daadwerkelijk uit te voeren. Alles om sport en bewegen in Heiloo naar een nóg hoger plan te tillen. Mocht u vragen hebben over sporten en bewegen in Heiloo, of juist een goed idee willen de len, dan ben ik te bereiken via 06-28493955, of via b.ploeger@ alkmaarsport.nl. U kunt ook al tijd even langskomen op mijn Sportspreekuur, op dinsdagoch tend van 09.00 tot 12.00 uur in Herbergjan. werd zesde, team GTH3 bestaan de Emma, Dieke, Dominique en Nicole werd derde en team GTH2 bestaande uit Elise, Brechtje, Sjoerdje en Sheila werd eerste! Met deze mooie teamresultaten hebben alle drie de teams zich geplaatst voor het NK Teams op 18 januari in Oss. GTH is er klaar voor! Voor een uitgebreid verslag zie www. uitkijkpost.nl, voor meer informatie www.gthgymnastics.com HEILOO - De najaarscompetitie is succesvol verlopen voor de teams van TV Het Vennewater. Maar liefst negen jeugdteams en 18 seniorenteams schreven zich in voor de najaarscompetitie 2019. Waar het ene team net kennis had gemaakt met de tennissport, bestond het andere team uit ervaren spelers. Alle teams gingen uiteraard voor een sportieve, leerzame en gezellige competitie. De volgende teams mochten zich na afloop van de competitie kampioen noemen: - damesteam 17+ zaterdag, aanvoer ster Rosalie Kaandorp; - gemengd dubbel 17+, aanvoerder Daan Tesselaar; - gemengd dubbel 35+, aanvoerster Joke Godwaldt; - gemengd dubbel zondag, aanvoer der Edwin Zandstra; - jeugd groen 2, aanvoerder Irnme de Geus; - jeugd 10 - 14 jaar, aanvoerder Ivo Herman; - jeugd 11 - 17 jaar, aanvoerster Tatum van Leijden. De enkele inhaalwedstrijd die door een enkel team nog gespeeld moet worden, heeft geen invloed meer op de uitslag. Alle teams van harte gefeliciteerd. Binnenkort start de inschrij ving voor de voorjaarscom petitie. Hopelijk doen er dan weer net zoveel enthousiaste teams mee. Kim Tesselaar, Winke Scharringa, Martise Leemhuis, Rosalie Kaandorp, Bibi Volger, Elsemieke Hackenitz, Stefanie WÜtrich. Aangeleverde foto REGIO - Op zaterdag 16 novem ber jongstleden is voor de eer ste keer de Schaatsfederatie Alkmaar (SFA) Cup van start gegaan. De SFA Cup is een nieuwe com petitie waarin schaatspupillen die met hun ijsvereniging trainen op Ijsbaan de Meent, het in zes wed strijden tegen elkaar opnemen. Aan het eind van de wedstrijdcy clus wordt er een eindklassement opgemaakt en worden de winnaars bekendgemaakt. Na de eerste wedstrijdavond stonden er vier meiden uit Heiloo en Limmen op het podium, die trai nen bij de Limmer IJsclub. Quinty Bloedjes eindigde als eerste bij de dames pupillen B en Tamara Ditmars, Nadine Bliekendaal en Doris Klaase van de dames pupil len A (DPA) eindigden op res pectievelijk de eerste, tweede en derde plaats. De junioren jongens uit Heiloo, Lars de Wolf en Sam Nijbacker, ook van de Limmer IJsclub, reden een prachtige wed strijd en haalden een flinke hap uit hun persoonlijk record. Een goede start dus voor deze pupillen. LÜ «ajuin": «O V.l.n.r. Nadine Bliekendaal, Tamara Ditmars en Doris Klaase. Aangeleverde foto HEILOO - Vijfenvijftig jaar of ouder en toch lekker blij ven voetballen? Dat kan met OldStars walking football, een initiatief van de Eredivisie, KNVB en het Nationaal Ouderenfonds. HSV is onlangs gestart met kennismakingstrai ningen. OldStars walking football is een variant op het reguliere voetbal en is afkomstig uit Engeland. Bij dit speltype mag er alleen (sneljgewari- deld worden en dus niet gerend. Dit om blessures te voorkomen en iedereen de mogelijkheid te bieden mee te doen. Er wordt zes tegen zes gespeeld, zonder keepers. Ook mogen er geen slidings worden gemaakt en is lichamelijk contact verboden. Hierdoor ligt de nadruk op het positiespel en is het de per fecte variant voor mensen die lang niet meer hebben gevoetbald of pas op late leeftijd willen beginnen met voetbal. Plezier en sociale contac ten staan voorop. Uitnodiging nieuwe deelnemers Om geïnteresseerden kennis te laten maken met OldStars walking football organiseert HSV een serie kennismakingstrainingen. De uit voering van het programma staat onder professionele begeleiding van trainer Hans Ursem. Na afloop van de activiteiten is er een gezel lige 'derde helft', uiteraard onder het genot van een warm of koud drank je. HSV nodigt iedereen uit die wil bewegen en tegen een balletje trap pen. Dit gaat echter op een rustige manier met plezier als belangrijke graadmeter. De bedoeling is dat er eerst een halfuurtje wordt getraind op eigen niveau om weer te wennen aan een bal aan je voeten, en daarna wordt ouderwets een partijtje gespeeld met inachtneming van de spelre gels van het walking football. Ben je geïnteresseerd en wil je eens pro beren wat walking football inhoudt dan kun je meedoen op donderdag om 14.30 uur op het HSV kunstgras veld; er wordt geprobeerd om een groep bij elkaar te krijgen die met elkaar plezier maakt. Je bent van harte welkom op het terrein aan Het Maalwater 4.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 21