Heiloo Vitaal Het afvalstoffenplan, ruim een halfjaar later COLUMN BEDRIJF BELICHT Laten we samen aan de slag gaan! Vervolg von de voorpagina: Pieken UITKIJKPOST 20 NOVEMBER 2019 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Rolcontainers De uitrol van de nieuwe contai ners zal naar alle waarschijnlijkheid plaatsvinden in de maanden juni en juli 2020. Er komt niet alleen een nieuwe container voor prnd (plas tic-, metaal en drankverpakkingen). Ook de rolcontainer voor restafval en de rolcontainer voor gft-afval zul len vervangen worden. De rolcon tainers krijgen een chip waardoor duidelijk is bij welk huis de rolcon tainer hoort en waar de rekening voor het legen naartoe moet. Dat ook de groene rolcontainer wordt vervangen heeft te maken met het feit dat er erg veel oude bakken zijn en er veel bedrijfsafval in de rolcon tainer belandt. Door ook een goed kenmerk op deze rolcontainer te plaatsen wordt het voor de mensen die de rolcontainers legen duidelijk waar de rolcontainer thuishoort. Voor de groene rolcontainer blijft de mogelijkheid bestaan te kiezen voor een inhoud van 240 liter of 140 liter. De rolcontainer wordt net als de andere containers eens in de drie weken geleegd. In het voor- en naseizoen komt er een extra leeg- beurt, in verband met het snoeisei- zoen. Er zal tevens uitleg komen hoe in de zomer maden en ander ongedier te in de groene rolcontainer tegen gegaan kan worden. Het ooit door de gemeente aangedragen advies om in de zomer etensresten in een plastic zakje te verpakken en in de grijze rolcontainer te gooien om zo ongedierte in de groene rolcontai ner tegen te gaan, komt hiermee dan ook te vervallen. Grofvuil Afval naar het afvalbrengstation brengen blijft voor de inwoners van Heiloo gratis. Voor ophalen aan huis zal vanaf 2020 betaald moeten worden. Voor grote hoeveelheden of grofvuil van groot formaat kun nen inwoners gratis een aanhanger lenen bij het afvalstation. De wet houder benadrukt dat leveranciers van bijvoorbeeld witgoed de plicht hebben het oude apparaat mee te nemen. en niet bij het afval? Chipszakken mogen niet bij het pmd-afval want ze hebben een zilveren binnenkant. Maar ook de petfles is een moeilijk object. Veel petflessen hebben een sleeve om de fles. Dit is ander mate riaal dan de fles zelf. Ook de verpak king van voorverpakte kaas, vlees of vleeswaren is een probleem. Plastic, een vervuild schaaltje en de sticker op de verpakking. Drie elemen ten waardoor de verpakking niet zomaar bij het pmd-afval gegooid mag worden. De wethouder geeft aan dat ook hij weieens met afval in zijn handen staat waarvan hij niet exact weet hoe die te scheiden. Eigenlijk zou dit probleem vanuit de overheid bij de bron aangepakt moeten worden. Bedrijven moeten ervan doordrongen raken dat er ander verpakkingsmateriaal moet komen. Ook het invoeren van sta tiegeld op petflessen en blikjes zou veel afval schelen voor de burgers. Ja/ja-sticker Er wordt in het afvalstoffenplan ook gesproken over de ja/ja-sticker. Dit plan houdt in dat inwoners een sticker moeten plakken om zowel huis-aan-huisbladen als reclame te kunnen ontvangen. Met deze sticker zouden de huidige ja/nee-sticker en nee/nee-sticker komen te vervallen. De ja/ja-sticker zal in 2020 NIET ingevoerd worden. Eerst wordt gekeken of het scheiden van papier van het restafval beter gaat nu er een ander beleid komt ten aanzien van de grijze rolcontainer. De ver wachting is dat als inwoners meer gaan betalen naarmate de grijze rol container vaker geleegd moet wor den, zij meer bereid zullen zijn het papier apart te leggen. Eind 2020 zal bekeken worden of de ja/ja-sticker helemaal uit beeld verdwijnt of dat deze alsnog inge voerd wordt. Afvalstoffenheffing Tijdens het interview in april 2019 is gezegd dat het vaste bedrag van de afvalstoffenheffing omlaag zal gaan. Dit blijkt voor 2020 toch een totaal andere wending te krijgen. Doordat Heiloo nog veel restafval heeft en er dus veel verbrand moet worden liggen de prijzen hoog. De tarieven van de belasting op ver branden van afval gaan omhoog en daarom zal de afvalstoffenhef fing het komende jaar in plaats van te dalen omhooggaan met 8% voor meerpersoonshuishoudens en 13% voor eenpersoonshuishou dens. Volgens de gemeente gaat de afvalstoffenheffing vanaf 2021 bestaan uit een vast en een varia bel deel. Dat vaste deel gaat omlaag en inwoners kunnen zelf invloed uitoefenen op de hoogte van hun variabele deel. Hoe vaker restafval aangeboden wordt, hoe hoger de rekening. Tekst: Yvonne van Stiphout Op de voorgrond René met daarachter v.l.n.r. Sandra, Jolein en Marjon. (Yogadocent Esther ontbreekt op de foto). vvFoto: STiP Fotografie Overtoom 7B, 1851 VR Heiloo; telefoon: 06-51277944; e-mail: contact@heiloovitaal.nl; website: www.heiloovitaal.nl April 2018 opende Heiloo Vitaal de deuren van een prachtige loca tie op Landgoed Willibrordus. In deze prettige ruimte wordt er vol enthousiasme gewerkt. Individueel of in kleine groepen kun je er trainen onder begeleiding van een gediplomeerd trainer, coach en/of therapeut. Er is keuze uit diverse programma's. Compleet plaatje De vitaliteitscoaches Jolein Oliemans en René van der Flier begeleiden de cliënten van Heiloo Vitaal bij het complete plaatje: mindset en voe ding en bewegen, met als doel een langdurig resultaat. René is tevens Vitaliteitstherapeut en Strategisch Vitaliteitsmanager. Als therapeut traint en coacht René niet alleen gezonde mensen maar ook mensen die ziek zijn of mensen met een chronische aandoening. Hierbij kan je denken aan mensen met bijvoorbeeld een hernia, diabetes (type 1 en 2), kanker, hart en vaatziekte, burn-out, depressie of andere niet-overdraagbare ziektes. Vitaliteit staat in dit geval los van gezondheid en staat voor 'meer uit het leven halen'. Als Strategisch Vitaliteitsmanager helpt René bedrijven een vitale organisatie te worden met duurzame inzetbaarheid van het personeel. "Naast onze vitaliteitscoaches zijn er twee yogadocenten actief, zij verzor gen de stoelyoga voor senioren en andere vormen van yoga. En natuurlijk niet te vergeten mijn vrouw Sandra van der Flier, zij verzorgt de jeugdfit- lessen. Met haar jarenlange ervaring in de topsport en Olympische status coacht en traint zij met name onze jeugdige leden," aldus René. Wat is er bij Heiloo Vitaal anders dan bij andere sportscholen? René: "Wat we vooral veel horen van onze leden is de ongedwongen sfeer en professionele persoonlijke begeleiding. Het trainen in kleine groepjes vindt men bijzonder prettig en dat iedereen mee kan doen, ongeacht fysieke klacht of leeftijd. De oefeningen worden aangepast aan de mogelijkheden van de persoon. Mensen voelen zich veilig en gehoord bij Heiloo Vitaal. Na afloop is er in onze gezellige huiskamer altijd tijd voor een kopje koffie of thee. Er zijn al heel wat vriendschappen ontstaan tijdens en na onze lessen." Wat vindt Heiloo Vitaal belangrijk? René: "We maken tijd voor iedere klant, er is rust in het gebouw, iedereen kan verantwoord bewegen, we maken lol met elkaar, je kunt je af en toe weer kind voelen, we creëren een veilige omgeving en belangrijk is vooral datje jezelf mag en kan zijn." Spreekt dit alles u ook aan? Maak dan vrijblijvend een afspraak of vraag een gratis proefweek aan om te trainen en bewegen via www.heiloovitaal.nl of bel of app 06-51277944. "Naast onze sportactiviteiten bieden wij onze klanten ook andere activitei ten aan," zegt René. "Zo wandelen we met de boswachter, kickbiken (step pen) we door Heiloo, gaan we in een ijsbad, leren we roeien tijdens een leuke clinic en hebben we lol tijdens een gekke kerstwork-out, vergelijk baar met 'Spel zonder grenzen'. Dus bent u op zoek naar een leuk uitje voor familie, kennissen, uw bedrijf of een kinderfeestjes, informeer dan naar de mogelijkheden via www.heiloovitaal.nl." Tekst: Yvonne van Stiphout Pmd-afval Het scheiden van pmd-afval blijft een moeilijk punt. Wat hoort nu wel Deze verpakkingen kunnen niet zomaar bij het pmd-afval. Het papier op de verpakking moet gescheiden worden. Dat geldt ook voor de stickers. Foto: STiP Fotografie "Mam?" "Hmm?" Ik blader de folders door voor wat vijf december inspiratie. "Ik ben aan de beurt voor de piek dit jaar. Vorig jaar was Hero en daar voor Yrsa. Ik ben nu," zegt zoon Sil en kijkt op van zijn tablet. Soms denk je een leuk idee te heb ben. Een kleine familietraditie begin nen in de vorm van ritueel de piek op de boom plaatsen, lijkt een goed voorbeeld toch? Helaas ontaarden sommige goedbedoelde, gezellige tradities in een complete oorlog. Mijn zoon heeft die piek nog amper aangehaald of de herinneringen flitsen alweer als pijnlijke beelden voorbij: huilen, schoppen, slaan, deuren dichtsmijten, de hele kerst vervloeken en ik die uiteindelijk zelf die piek er maar op zet. Alleen. Want iedereen denkt na een jaar zelf aan de beurt te zijn. Of vond de piek vorig jaar niet mooi. Of had te wei nig ballen erin gehangen. Vrede op aarde is met het optuigen altijd ver te zoeken. Ik geef niet de grootste schreeuwer gelijk. Ook trap ik niet de hele kerstboom de tuin in en steek hem alvast in de brand. Een boom met vier pieken, voor elk kind een? Gaat ook te ver, net als ieder kind een eigen boom. Het moet wel authentiek blijven en speciaal. Traditie is tenslotte traditie. Kerst zonder boom is als Sint zonder Piet. Dus ga ik straks de kerstversiering zoeken, schrijf een klein briefje en plak dit aan de piek. Met mijn zoon tjes naam erop. Dat heb ik 'natuur lijk' vorig jaar al gedaan. Zeg ik. Of het helemaal klopt weet ik niet zeker maar wat is geweest dat is geweest. Als de ruimte voor discussie weg is, komt er weer nieuwe ruimte voor gezelligheid. Hoop ik. En een klein beetje extra vrede op aarde. In ieder geval in mijn huis. ËXTftA OUD

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 5