I Gedeputeerde Esther Rommel brengt bezoek aan gemeente Heiloo KI Spelletjes liedjes Rugstreeppad terug van weggeweest in Zuiderloo Werken met de digitale overheid i Cv w» 9 Oud-Standing presenteert Bijna Vergeten Verhalen: 5 Samenspel® in Bibliotheek Heiloo Beginnerscursus Het programma van de komende maand UITKIJKPOST 20 NOVEMBER 2019 Welke spelletjes deden jullie vroeger? Aangeleverde foto HEILOO - Pim pam pet, mens- erger-je-niet of liever knikke ren? En met wie? Sjoelen op zaterdagavond of zingen in de huiskamer? Bij de harmonie of de majorettes? Hoe belangrijk was muziek in je gezin? Deed het hele gezin mee aan spelle tjes? En welke spelletjes deed je buiten? Er is veel te vertellen over het dagelijks leven van vroeger en hoe dit in een mensenleven is veranderd. Het vertelproject Bijna Vergeten Verhalen van Oud- Standing Heiloo (St. De Buitenkans) is op zoek naar mensen die zin heb ben om daarover te vertellen en/of te luisteren naar verhalen en herin neringen daarover. Maandag 25 november, 13.30 tot 15.30 uur, Villa Westervenne, Westerweg 360 in Heiloo. Deel name: 7,50 per persoon inclu sief koffie en thee. Aanmelden bij VW De Verhalenkamer. info@ verhalenkamerwillibrordus.nl of bel 06 - 22795336. HEILOO - Ruim 170 beschermde rugstreeppadden zijn in oktober verplaatst van een bouwlocatie in Zuiderloo naar een speciaal gecreëerde paddenpoel in de wijk. Daarna is de bouwlocatie vrijgegeven voor werkzaamhe den. De padden hebben nu een blij vend nieuw onderkomen in de wijk. Sinds de koude nachten in oktober hebben de rugstreeppadden zich ingegraven in hun nieuwe leefge bied. Komend voorjaar zullen zij weer tevoorschijn komen. Sinds 2014 kwamen in Zuiderloo geen rugstreeppadden meer voor. In 2018 is er, na archeologische opgravingen, spontaan een ideaal biotoop ontstaan op de plek waar woningen gerealiseerd worden. Rugstreeppadden kunnen enkele kilometers afleggen op zoek naar geschikt leefgebied. Na deze ont dekking zijn ze afgeschermd van de bouwlocatie door middel van een paddenscherm. De rugstreep padden zijn zich binnen dit scherm gaan voortplanten en het aantal padden is daardoor sterk toegeno men. Overplaatsing Om de beschermde paddensoort te behouden in het gebied is aan de Krommelaan een nieuw leefge bied gemaakt. Op deze locatie is een paddenpoel nagemaakt, die als winterhabitat voor de rugstreeppad den kan functioneren. Sinds de rug streeppadden (maar ook gewone padden en kikkers) zijn verplaatst, is het bouwterrein door de bege leidende ecoloog vrijgegeven en zijn de bouwwerkzaamheden weer opgepakt. In Zuiderloo komen ongeveer 650 woningen. De inrichting is duur zaam en er is veel aandacht voor het dorpse en groene karakter. De werkzaamheden duren naar ver wachting tot eind 2021. HEILOO - Op donderdag 14 november bracht gedeputeerde Esther Rommel een bezoek aan de gemeente Heiloo. Zij sprak met het college van burgemees ter en wethouders over onder andere de afslag A9 en de ont wikkeling van Zandzoonr. Gedeputeerde Rommel heeft natuur en landschap, grond, bodem daling en het Programma Aanpak Stikstof (PAS) in haar portefeuille. Zoals bekend ligt door de uitspraak van de Raad van State onder meer de aanleg van de afslag A9 stil. De gemeente heeft inmiddels verzet aangetekend tegen het nietig verkla ren van het bestemmingsplan door de Raad van State. De provincie is hard bezig om in navolging van de rijksoverheid oplossingsrichtingen te formuleren om zo de problemen rondom stikstof op te lossen. Groenprojecten Verder passeerden de groenpro jecten van wethouder Rob Opdam de revue, zoals Groenspoor en de nieuw aan te leggen bioborders in de nieuwe woonwijk op het Melcoterrein. De provincie subsi dieert deze projecten. Met name Groenspoor is een goed voorbeeld, waarbij thema's als klimaatbesten digheid, gezondheid, biodiversiteit, recreatie, sociale cohesie en burger participatie gecombineerd worden. Ook sprak de gedeputeerde met het college over de ontwikkeling van Zandzoom. Vooruitlopend op de omgevingswet wordt deze woon wijk samen met bewoners van het gebied en projectontwikkelaars vormgegeven. "De zogeheten 'Tafels van Zandzoom' zijn daarbij landelijk gezien een voorbeeld voor ande re gemeenten," aldus wethouder Dellemijn. Beschermd wonen Wethouder Elly Beens gaf aan dat beschermd wonen een taak wordt van de gemeente. In het overleg van de Regio Alkmaar wordt op dit gebied goed samengewerkt. De gedeputeerde gaf aan dat zij het prettig vond om nu ook eens op werkbezoek te kunnen gaan in haar eigen woonplaats. Tekst: Yvonne van Stiphout Wethouders EUy Beens, Rob Opdam, gedeputeerde Esther Rommel, burgemeester Hans Romeyn, wethouder Fred DeUemijn en gemeentesecretaris Guy Heemskerk voor de Witte Kerk. Foto: STiP Fotografie HEILOO - Samenspel® is een leerzaam, creatief, vrolijk en ont spannend spel voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar. Het spel wordt mét elkaar gespeeld en niet tegen elkaar. Door middel van creatieve en spelmatige opdrachten wordt nieuw gedrag aangereikt en worden vaardigheden geoefend. De kinderen verwerven inzicht in interactie en ze ervaren dat ze invloed hebben op de wereld om hen heen en de processen die zich daarin afspelen. Daardoor groeit hun zelfvertrouwen. Woensdag 27 november van 15.00 -16.00 uur kun je meedoen. Neem je vriendjes en vriendin netjes mee, en reserveer je gratis kaartjes op www.ziezo-samen.nl. De toegang is vrij. Opgave vooraf via www.bibliotheekheiloo.nl of bij de servicebalie. HEILOO - Een verhuizing doorgeven aan de gemeen te. Huurtoeslag aanvragen. Allemaal zaken die tegenwoor dig digitaal gaan. Vaak is hier voor ook een DigiD nodig. Wilt u leren hoe u dit zelf kunt doen? Volg dan de cursus 'Werken met de digitale overheid' bij Bibliotheek Heiloo. U leert hoe u zaken met de overheid via internet snel en makkelijk kunt regelen. Deze cursus bestaat uit drie bij eenkomsten. Tijdens deze bijeen komsten leert u een DigiD aan te vragen en gebruiken. Bovendien leert u handig informatie opzoeken op websites van de overheid zoals de Belastingdienst en het UWV. Met veel tips en trucs en ruimte voor vragen. Bibliotheek Heiloo stelt computers beschikbaar waarop gewerkt kan worden. Bovendien ontvangt u een werkboek waarmee u oefeningen kunt maken en alles nog eens rustig na kunt lezen. Data Bij voldoende aanmeldingen orga niseren wij de cursus op vrijdag 29 november en 13 en 20 december, van 14.00 - 16.00 uur. Er zijn geen kosten aan deze cursus verbonden. Opgave Bij de servicebalie, telefo nisch 072-5330670 of via www. bibliotheekheiloo.nl Deelnemers moeten al wat bekend zijn met het gebruik van computer en internet. Als u dat eerst wilt leren, verwijzen wij u naar onze basiscursus 'Computer en tablet voor beginners'. Paddenpoel Zuiderloo. Aangeleverde foto HEILOO - Het programma van Rond de Waterput ziet er de komende maand als volgt uit: Zondag 24 november: Bachcantate 'Mache Dich, mein Geist, bereit', 16.00 uur, de Witte Kerk, Raadhuisweg 32, Heiloo Donderdag 28 november: lezing Religie en de Vakbeweging door Gerben van der Meulen, 20.00 uur, Ter Coulsterkerk, Holleweg 111, Heiloo Maandag 9 december: muzikale lezing Bach's Engelen o.l.v. dr. Jan Bruin, 20.00 uur, Willibrordushuis, Westerweg 267, Heiloo Donderdag 12 december: Zin in Film o.l.v. ds. Edward Kooiman, 19.30 uur; Ter Coulsterkerk, Holleweg 111, Heiloo Zondag 15 december: een Christmas Carol: Van Hier tot Huffoort door Eveline Masetti en Irene van de Heuvel, 15.00 uur, Willibrorduskerk, Spiritualiteit en (geloofsverdieping Westerweg 267, Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 9