Geslaagde actie voor de Voedselbank Laatste stemweek! 15 INGEZONDEN BRIEVEN Afvalstoffen plan (1) Afvalstoffen plan (2) Intocht Sint-Nicolaas Loslopende honden Onbegaanbaar voetpad Mooi nieuw fietspad Bomen in Plan Oost, veiligheid voor alles UITKIJKPOST 27 NOVEMBER 2019 HEILOO - In de Uitkijkpost van 20 november stond een uitgebreide verhandeling over het afvalstoffen- plan, dat ruim een halfjaar later in werking zal treden. Met het in werking treden hiervan worden de inwoners van Heiloo geconfronteerd met een opnieuw in te voeren diftarsysteem (gedif ferentieerde tarieven). Gelukkig is er destijds een campagne van de inwoners opgezet en is afgezien van diftar. Met het door de huidige wethouder gelanceerde afvalstof- fenplan worden de inwoners met hetzelfde euvel geconfronteerd. Het is ook nog kostenverhogend. Het wordt de inwoners van bovenaf zonder inspraak opgelegd onder het excuus dat het een landelijke maat regel is. De meeste inwoners van Heiloo zijn niet geraadpleegd over het invoeren van zo'n systeem door de gemeente. Slechts 686 inwoners hebben in 2018 aan een enquête meegedaan, en slechts 44% wil een derde container. Bovendien worden de containers voorzien van een chip zodat de vuilnisophaaldienst kan controleren van wie de container is. Een medewerker kan dan de frequentie van het aanbieden van de container die bij de woning en de bewoner hoort bijhouden. Als je bijvoorbeeld drie maanden lang de container niet aan de weg zet komt waarschijnlijk de milieupolitie vra gen hoe dat komt. In het kader van de Wet Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG) heb ik er ernstig bezwaar tegen dat de gemeente gaat contro leren hoe ik mijn huisvuil, groenaf val en prnd ga aanbieden. Ik denk dat de meeste inwoners een contai ner zonder chip willen. Ik hoop dat alle inwoners er ook zo over denken en de methode van verrekening van het huisvuil afwij zen. Onderneem actie en stuur een e-mail naar Gemeente Heiloo. H. Post HEILOO - In de Uitkijkpost van 20 november geeft wethouder Opdam uitleg over het afvalstoffenplan. Het is goed dat we met elkaar ons afval op een juiste manier scheiden en hierdoor een steentje bijdragen aan een beter leefklimaat voor ons en ons nageslacht. In zijn uitleg lees ik dat alle rolcontainers worden ver vangen door een nieuwe met chip. Allemaal mooi, maar dit betekent wel weer een rolcontainer erbij in je tuintje. Oké, het is niet anders en we moeten er gewoon aan gelo ven. Maar waarom kunnen we als inwoner niet kiezen voor een kleine of grote rolcontainer? Voor de groene bak is dit wel mogelijk. Bij de invoering in het verleden kon je ook een keus maken. Heiloo heeft veel tweepersoonshuishoudens die veel minder afval zullen hebben dan huishoudens met meerdere per sonen. Niet alle inwoners hebben zoveel buitenruimte als anderen. Geef de inwoners een eenmalige keus tussen een container van 140 of 240 liter, een die bij hun woning past, nu het nog kan. We hebben nog ruim een jaar te gaan. Moet luk ken toch? Ton Tervoort HEILOO - Hoe triomfantelijk heeft het Sinterklaascomité Heiloo Sint- Nicolaas met zijn pieten weer op traditionele wijze verwelkomd en dit opgeluisterd met een toespraak van de burgemeester. Veel zwarte pieten had de Sint voor de kinderen meegenomen; zelfs boven in het raamkozijn van de boekhandel zat er een! Waarschijnlijk snel naar bin nen geslopen. Vol egards gaven sommige pieten ook een handvol kruidnoten aan de ouderen, die nostalgisch de sinter klaasliedjes meezongen. De feest- weg was luisterrijk gepavoiseerd met vlaggen maar ook in andere straten waren veel ramen met cre atieve sintwerkstukjes versierd om aan te geven dat dit huis graag op 5 december een bezoek van Sint en Piet ontvangt. Al met al een heerlijk feestelijke intocht met koets, muziek en ver scheidene hulpdiensten om het geheel compleet te maken. Zo kan het dus ook. T. v. Doorn HEILOO - Met afgrijzen las ik het verhaal van Kees Blijleven in Uitkijkpost van 20 november. Zelf ben ik bang van (vreemde) honden, niet in het minst doordat enkele jaren geleden de man van een col lega (nog niet eens met pensioen) op de fiets is verongelukt door een loslopende hond. Zelfde soort ver haal dus, om nooit te vergeten. Fietspaden zijn geen losloopgebied, zoals de betreffende wouw meende te moeten opmerken. Ik gun elke liefhebber een hond, maar neem voor zijn gedrag dan ook de verant woordelijkheid en zorg dat iedere verkeersdeelnemer veilig kan zijn. Dikwijls waag ik mij nog af hoe het met de hondeneigenaar van destijds gaat; wilt u ook zo'n drama op uw geweten hebben? Naam bekend bij de redactie HEILOO - Hebt u het ooit zo zout gegeten? Een voetpad in Heiloo langs de drukke Kennemerstraatweg, vanaf de Kuillaan richting Alkmaar. Het is bijna niet eens meer te zien. Het is niet alleen slecht, het is onbegaan baar. Volslagen overwoekerd en vol kuilen en kapotte tegels. Een voetpad langs een van de drukste fietspaden waar al sinds mensen heugenis niets aan is gedaan. En dus ook nu niet! Zet er maar een bord bij en voetgangers, rollators en rolstoelers, stort u zich vanaf hier maar op het drukke fietspad. En had de gemeente meer fietsen en lopen niet als speerpunt (2017)? En dit beslist de beheerder civiel van Heiloo. Een schande! Een belanghebbende bewoner van de Kennemerstraatweg HEILOO - Wat heerlijk, een berijd baar fietspad langs de Noorderneg. Zo zijn er meerdere fietspaden die zeker zo'n opknapbeurt nodig heb ben. Noodgedwongen verplaats ik mij op een scootmobiel omdat ik aardig op leeftijd ben. Op de meeste paden word ik bijna gelanceerd door de vele boomstronken, heu vels en kuilen die om de haverklap voor mij opdoemen. Genieten van de mooie natuur is er niet veel bij! Wat weselijk jammer! Ik hoop dat de gemeente Heiloo nog meer fietspaden gaat aanpakken. In ieder geval is er een begin gemaakt en daar ben ik echt dankbaar voor. Vriendelijke groet, Suus van Heijningen De boominspecteurs aan het werk. Foto: www.heiloo.nl HEILOO - In september zijn de boominspecteurs begonnen met een megaklus. Om de bomen van Plan Oost zo gezond en veilig mogelijk te houden, hebben zij maar liefst 6800 bomen beoor deeld. De boominspecteurs hebben in kaait gebracht welke bomen gezond, en welke niet zo gezond zijn. De gemeente is nu een actieplan aan het maken. Minder gezonde bomen worden verder onderzocht: zijn ze nog te redden of is er echt geen andere optie dan ze te verwijderen? Snoeien De gezonde bomen worden in ieder geval al gesnoeid waar nodig. Dood hout wordt verwij derd. U bent de bomenploeg van de gemeente Heiloo mis schien al tegengekomen in het Blockhovepark! Vanaf januari zijn de bomen in Plan Oost aan de beurt. De bomenploeg start in Heiloo zuidoost, daarna zijn ze in Heiloo noordoost aan het werk. Trekproef Twaalf bomen waar het minder goed mee gaat, krijgen bin nenkort een trekproef. Met een trekproef wordt snel duidelijk of een boom nog stabiel genoeg is of niet. Zo niet, dan moet hij worden verwijderd. Over de trekproef volgt in december meer informa tie. Vragen? Mocht u vragen hebben over het boomonderhoud, dan kunt u dit melden via www.heiloo.nl/aan- vragen-en-regelen/melding-maken HEILOO - Na eerdere geslaag de acties in Heiloo voor de Voedselbank bij de Vomar en in de Ter Coulsterkerk, was het zaterdag 23 november de beurt aan Albert Heijn in 't Loo. Dankzij de (extra) aankopen van het winkelende publiek, kon den aan het eind van de middag 40 kratten met houdbare levensmid delen worden vervoerd naar de Pettemerstraat in Alkmaar. Volgende week start de jaarlijkse inzameling van D.E. waardepunten voor koffie voor de Voedselbank. HEILOO - Ondernemersver eniging Ondernemend Hei loo (OHO) organiseert voor de achtste keer de Ondernemingsverkiezing. Alle ondernemingen in Heiloo maken kans op de Rabobank Publieksprijs. Een prachtige prijs en erken ning voor ondernemers. Naar wie gaan de meeste, unieke en gemoti veerde voorkeursstemmen? Iedere Heilooër mag een stem uitbrengen op zijn of haar favoriete onderne ming via de online stemcompu ter. Het thema dit jaar is 'Lokaal Betrokken'! Welke ondernemer is volgens u de allerbeste en past in het verkie zingsthema 'Lokaal Betrokken'? Heel Heiloo stemt mee! Breng vóór 1 december een voorkeursstem uit voor de Rabobank Publieksprijs via de stemcomputer https://onderne- mendheiloo.nl/rabobankpublieks- prijs. De prijsuitreiking vindt plaats op zaterdag 14 december. Op de Facebookpagina van de ondernemersvereniging is de afge lopen periode regelmatig een top Inzamelzuilen of dozen zijn te vin den in Heiloo (Uw Slager 't Loo, Bnma 't Loo, Vomar, Albert Heijn Het Hoekstuk en Rosendaal, de bibliotheek en het Trefpunt), Limmen (drogisterij Aker), Akersloot (Deen), Egmond-Binnen (DekaMarkt), Egmond aan den Hoef (Uw Slager) en Egmond aan Zee (Jumbo en Prins Hendrikstichting). Vorig jaar bracht deze actie, die al jaren wordt georganiseerd door de Lions Club Alkmaar Phoenix, ruim 1,5 miljoen waardepunten op. Door Douwe Egberts werd dit aantal pun ten omgezet in 3.200 pakken koffie voor de Voedselbank Alkmaar e.o. 10 gepresenteerd. Op 13 november zag de voorlopige tussenstand er als volgt uit. Top 10 in alfabetische volgorde: AristoZorg Bakkerij Hoetjes Dare2Help De Browniehemel Dierenartspraktijk Any Animal Installatiebedrijf De Noord Keuken met Karakter Pauze Mediation Puur Geluk Catering The Best of Me Fotografie Bent u ook ondernemer? Schakel gerust uw netwerk in om kans te maken op de Rabobank Publieksprijs! Binnen Ondernemend Heiloo worden er op 14 december nog twee prijzen uit gereikt: de Ondernemingsprijs en de Ondernemersprijs. Om kans te maken op deze prijzen dient u lid te zijn van de actieve ondernemersver eniging - we zijn er voor, door en mét ondernemers - in Heiloo. Wilt u meer weten over Ondernemend Heiloo, dan kunt u verder lezen op www.ondernemendheiloo.nl. Tekst: Marije Smit Inge Kracht won in 2018 de Publieksprijs. Aan (inmiddels oud-) voorzitter Henk Morsch de eer om deze te overhandigen. Foto: Iwan Bronkhorst Het winkelende publiek leverde zaterdag massaal houdbare levensmiddelen in voor de Voedselbank. Foto: Kees Scharringa

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 15