Herstel voor Isabelle De schooltuin van meester Wim Astrid Ketzer presenteert haar boek 'De Adelaar' Klaverjasdrive bij De Vriendschap t- j NIEUWS UIT DE REGIO Sfeervolle kerstshow bij Bloembinderij-Tuincentrum Nelis Baltus regio 21 torna 27 NOVEMBER 2019 Aangeleverde toto Meester Wim en de leerlingen aan het werk in de schooltuin, LIMMEN - Isabelle Gokke uit Limmen werd in 2013 aangere den; hierbij liep zij traumatisch hersenletsel op. Een lange weg van revalideren volgde. Verder uitzicht op herstel kwam er toen Isabelle hoorde van een behan deling in Amerika, maar deze wordt niet vergoed. Er werden benefietconcer ten georganiseerd in Heiloo en Castricum om de reis naar Amerika mogelijk te maken. Eind oktober vertrok Isabelle naar Utah: "Op 28 oktober was het zover, dankzij vele donaties, vertrok ik samen met mijn man naar Amerika, waar ik mij, bij Cognitive FX, zou laten behande len voor mijn hersenletsel. Samen met zes andere Nederlanders en drie Amerikanen begon ik aan deze week. Het was een emotionele week, vele doelen werden behaald", aldus Isabelle. "Het was hard werken, wat een topteam staat er voor je klaar. Mijn eerste doel is behaald, na zes jaar kan ik mijn hele linkerkant weer gebruiken, lopen zonder hulpmid del, geen rolstoel meer nodig, mijn hersenen doen het weer! Binnenkort start ik met een visu ele revalidatie in Overveen, dit in samenspraak met de oogspecialist in Amerika. Ik ga verder cognitief revalideren, zodat mijn ruimtelijke inzicht, geheugen, concentratie, taalgebied beter wordt. Mijn nek moet nog behandeld worden naai' aanleiding van de MRI van mijn nek. Ongelofelijk dat ik na zes jaar nekpijn eindelijk weet wat er aan de hand is. Ongelofelijk dat ik daar voor naar Amerika moet om daar achter te komen. Ik bedank ieder een voor alle donaties en steun", vertelt Isabelle emotioneel. Haar hele verhaal is lezen op www.doneeractie.nl/help-mijn- vrouw-onze-moeder-naar-ameri- ka/-37384 en op de Facebookpagina Hersenletsel Isabelle. Doneren kan nog steeds. EGMOND AAN DEN HOEF - Vanaf de eerste schooldag in groep 6 hangt de spanning in de lucht... Dit jaar gaat het gebeu ren, al moeten de leerlingen nog wachten tot maart of april, net waar de weergoden zin in heb ben. En dan is het zover, de voorbe reidingen gaan van start. We gaan beginnen met de schooltuin! Eerst de naambordjes uitzagen en schilderen, iedereen wil natuurlijk de allermooiste. De naambordjes zijn klaar, de groep hulpouders is compleet en de eerste datum staat vast. Elke week zijn de kinderen van groep 6/7 tot het najaar onder schooltijd een uur in de schooltuin bezig, en na schooltijd is de tuin ook een aantal middagen open voor de kinderen. Dit alles gebeurt al vele jaren, weer of geen weer, onder begelei ding van meester Wim Noteboom. Met veel liefde, inzet en verstand van natuur en kind, werkt meester Wim met de kinderen elk jaar een programma af: spitten en schoffe len, planten en oogsten, verzorgen, leren en samenwerken. En in het najaar staat de schooltuin volle dig in bloei, een prachtig gezicht. Veel ouders worden dan verrast met prachtige bossen bloemen uit eigen tuin. De schooltuin wordt elk jaar afgesloten met het boerenkool- feest in de Slotkapel. Dit jaar vond het boerenkoolfeest plaats op vrij dag 22 november. De hulpouders koken dan een heerlijke stamppot van boerenkool en aardappelen uit eigen tuin, en samen genieten we nog even na van een prachtig tuin- seizoen. Voor deze groep leerlingen stopt nu dit avontuur, maar de vol gende groep staat al in de startblok ken, net als meester Wim! "Meester Wim, hartelijk bedankt voor uw goede zorgen en begelei ding, we hebben genoten!" Hartelijke groet, Groep 6/7 Jozef Kindcentrum EGMOND AAN ZEE - Astrid Ketzer vertelt in haar boek 'De Adelaar' een waargebeurd ver haal over vluchten uit een land waar angst regeert. Al eerder vond haar boekpresentatie plaats in Hoeve Overslot; dit keer doet zij haar verhaal bij Postaanzee. Het verhaal speelt zich af in de jaren 80 in het toen hennetisch afge sloten Albanië. Het is 1986. Dritan is zeventien jaar en woont in het communistische Albanië onder het strenge regime van de dicta tor Enver Hoxha. Al op zeer jonge leeftijd weet hij dat zijn toekomst daar niet ligt. Hij kan zich niet neer leggen bij het afschrikwekkende systeem. De onrechtvaardigheid die hij in zijn land ziet en hem persoon lijk treft, sterkt hem om op zoek te gaan naar een uitweg. Hij weet dat er een andere, vrije wereld moet zijn waar hij kan leven om zijn dromen waar te maken. Om hem heen hoort en ziet hij mensen verdwijnen die een poging wagen om te vluchten. Als hij wordt opgeroepen voor de dienstplicht doet er zich ineens een kans voor. Maar neemt hij die ingrij pende beslissing? Het bijzondere van het verhaal is het feit dat het een verhaal is dat gaat over Blendi, de man van Astrid. Astrid wil haar toehoorders mee nemen in het verhaal en het pro ces van de totstandkoming van het boek. Het is een verhaal van moed en doorzetten met een happy end. De presentatie is donderdag 12 decem ber om 14.30 uur bij Postaanzee, inloop vanaf 14.00 uur. Reserveren is niet nodig, voor koffie/thee en het bijwonen van de presentatie vraagt Postaanzee een vrijwillige bijdrage. Postaanzee vindt u aan de Voorstraat 82a in Egmond aan Zee tegenover het busstation. U bent van harte welkom. Aangeleverde foto Isabelle bedankt iedereen voor alle donaties en steun. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Zaterdag 30 november is de maandelijk se klaverjasdrive in Café De Vriendschap te Akersloot. De aanvang is 20.00 uur. In De Vriendschap staat deze avond een mooie prijzentafel gereed voor de winnaars. En mocht je met het kaarten geen geluk hebben, dan kun je je geluk bij de superloterij proberen, want daar zijn ook hele mooie prijzen te winnen. Er zijn schitterende prijzen te winnen zoals smoothieapparatuur, weerstations, pannensets, fruitmanden, paling, besteksets, koffers en levensmid delen. De hoofdprijs is een super bladzuiger of een Senseo koffiezet apparaat. Men kan zich telefonisch opgeven via 0251 - 312866, via WhatsApp 06 - 51387333, of een mail sturen naar info@ vriendschapakersloot, nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 19