Sfeervolle kerstshow bij Nelis Baltus Een stevige natuurwandeling Lamoraal van Egmont scoort op muziekconcours De Meisjes met de Wijsjes zingen in Limmen Anastasia organiseert inspirerende Winterfair REGIO 21 Boekpresentatie René Veldt UITKIJKPOST 27 NOVEMBER 2019 Kom in kerstsfeer bij de kerstshow van Bloembinderij- Tuincentrum Nelis Baltus. Aangeleverde foto EGMOND-BINNEN - Maak je klaar voor de kerst! Bij Bloembinderij-Tuincentrum Nelis Baltus wordt dit jaar weer flink uitgepakt met de kerst show. In de winkel van ruim vierhon derd vierkante meter wordt een uitgebreide collectie van kerstdeco raties, kerstobjecten en exclusieve kerstarrangementen getoond. Deze creaties komen uit de eigen binderij en zijn gemaakt met vakmanschap. Uiteraard zijn ook kerstbomen voorradig, in alle soorten en maten. Kom langs en dompel je onder in warme kerstsferen. In december worden diverse kerstworkshops gegeven. Informatie in de winkel of op de website: nehsbaltus.nl/ workshop Zondag 1 december van 12.00 uur tot 17.00 uur opent Bloembinderij- Tuincentrum Nelis Baltus zijn deu ren voor iedereen die in de kerst stemming wil komen, onder het genot van een glaasje glühwein. U bent van harte welkom aan de Herenweg 25 te Egmond-Binnen. EGMOND AAN DEN HOEF - Zoals elke eerste zondag van de maand wordt op zondag 1 december een IVN-wandeling in de Wimmenummerduinen gehouden. De start is om 11.00 uur bij het informatiebord aan het Nachtegalenpad, aan de noordkant van Egrnond aan den Hoef. We kij ken naar wat er dit seizoen in de natuur te beleven valt: frisgroene mossen, knoppen aan de bomen, nog wat late paddenstoelen, win tervogels misschien. De wandeling duurt een dikke twee uur. Stevig schoeisel wordt aanbevolen. Men dient zelf te zorgen voor een toe gangskaart voor het Noordhollands Duinreservaat van PWN. Een donatie (richtlijn 2,50) wordt op prijs gesteld. Opgeven vooraf is niet nodig. Voor nadere inlichtin gen kimt u mailen naar hanneke@ ivnnkl.nl of bellen: 072 - 5337601. Kijk ook eens op de website: www.ivn.nl/nkl EGMOND AAN DEN HOEF - Muziekvereniging Lamoraal van Egmont heeft zaterdag 23 november op het muziekcon cours in Enschede een prima prestatie geleverd. Het orkest o.l.v. dirigent Michael de Graaf speelde op het concours naast een inspeelwerk nog drie wer ken rondom het thema oorlog en vrede in de vorm van een minicon- cert. De uitvoering van Lamoraal van Egmont werd door de jmy beoordeeld met 83,3 punten en dat leverde de eerste prijs op. Daarmee consolideert de muziekvereniging zich in de eerste afdeling van de KNMO, de Koninklijke Nederlandse Muziek Organisatie. De succesvolle deelname aan het concours volgde op een inten sieve voorbereidingsperiode die al voor de zomer begon. Onderdeel van deze voorbereiding was een studieweekend eind september in Ursem, waarbij ook de componist Lou Fijten van het werk 'Fychana' aanwezig was om aanwijzingen te geven over de details van deze com- LIMMEN - Op vrijdag 13 decem ber om 20.00 uur heeft Limmen Cultuur weer een kerstcon cert op het programma staan in de protestantse kerk aan de Zuidkerkenlaan 25. Dit jaar zijn de Meisjes met de Wijsjes uitge nodigd. De vocale popgroep zingt a capel- la en zij hebben ondertussen de harten van het publiek verwarmd met heerlijke, op nostalgische wijze gezongen Nederlandstalige liederen. De klassiekers van toen en nu wor den op theatrale wijze gezongen en nieuw leven ingeblazen. Met de donkere dagen voor kerst hebben zij speciaal voor de bezoe kers van dit kerstconcert traditio nele kerstliederen omgetoverd tot hedendaagse liederen. De Meisjes met de Wijsjes zingen met vier ver schillende stemmen en zij klinken positie. Eveneens tot de voorberei ding behoorde een try-outconcert op 3 november in Zwaag, waarbij al diverse positieve reacties waren te horen. Daarnaast was het ook een logistieke uitdaging om de muzi kanten en het instrumentarium op één dag van Egrnond naar Enschede te krijgen en weer terug. Lamoraal van Egmont kan terugkijken op een succesvolle deelname aan het concours. als een sprankelend, fris en krachtig geheel. Limmen Cultuur is heel blij dat de groep in de mooie protestant se kerk komt zingen. Kijk voor meer informatie, prijzen, reserveringen en overige concerten op de website www.limmencultuur.nl. Komt u ook genieten? De Meisjes met de Wijsjes blazen klassieke kerstliederen nieuw leven in. Foto: Michael Habraken De leden van muziekvereniging Lamoraal van Egmont tijdens de voorbereiding op het muziekconcours. Foto: Nick Peetoom HEILOO - Zaterdag 23 november werd in de Witte Kerk stilge staan bij het 20-jarig bestaan van Stichting Veldwerk. De stich ting heeft in de afgelopen jaren al veel doelen behaald, maar natuurlijk zijn er ook mooie nieuwe doelen voor de toekomst opgezet. Onder belangstelling van de enthousiaste aanwezigen en burgemeester Romeyn die het woord tot René richtte, werd ook de autobiografie van René Veldt ten doop gehouden tijdens deze geslaagde middag. Foto: Anne Kaandorp LIMMEN - Al voor de zevende keer organiseert Anastasia een inspirerende Winterfair. Afgelopen weekend hebben al veel mensen genoten van de jaar lijkse sprookjesachtige Winterfair bij Anastasia in Limmen. In een ontspannen sfeer met de heerlijke geuren van glühwein en een gezel lig knetterende open haard werden bezoekers verrast en geïnspireerd door de lieve, leuke en creatieve cadeautjes met een persoonlijke touch. Voel je welkom, de Winterfair is de komende drie weekeinden nog geopend op vrijdag, zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Anastasia, Dusseldorperweg 97/99, Limmen. Bij Anastasia vind je volop cadeautjes met een persoonlijke touch. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 21