Ook Sinterklaas gaat naar de kapper Kerstconcert swing in Witte Kerk Heiloo 10 VKAGEN AAN... MARTIJN DE VISSER u 3 1 Prijswinnaars sinterklaaspuzzel bekend UITKIJKPOST 27 NOVEMBER 2019 HEILOO - Ieder mens gaat van tijd tot tijd naar de kapper, zo ook Sinterklaas. Alleen gaat de Sint niet naar een gewone kapper, nee, hij gaat naar 'de kapper van Sinterklaas'. Deze kapper is gespecialiseerd in het onduleren van het haar, de baard en de snor van de goed heiligman. Heilooër Mark Aaij is de kap per van Sinterklaas. Dat doet hij nu zo'n 12 jaar. Met een speci ale techniek, die onduleren wordt genoemd, krult hij haarwerken voor onder andere de Sint van Heiloo en Castricum. Maar ook verzorgt Mark de haarwerken voor de Club van Sinterklaas. Kort gezegd: hij verzorgt in totaal voor meer dan 100 sinterklazen in Nederland de haarwerken. Met een speciale tang brengt hij de welbekende golfvor- men aan in de haarwerken. Het begin Achttien jaar geleden organi seerde Mark op zijn werk een sin terklaasfeest. Eigenlijk vond hij dat de Sint die daar zou komen op Bram van der Vlugt moest lijken, want dat is en was de echte Sint in de ogen van Mark. De haarwerken waren besteld maar de bezorging liet het afweten. Op dat moment wist hij: "Dat laat ik me niet nog een keer gebeuren." Op een zeker moment weet hij het geheim 'hoe krul je de baard van Sinterklaas' te ontrafelen. En na anderhalf jaar één keer per Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. di. wo. do. vr. 09.00 - 17.00 uur 09.00 -17.00 uur GESLOTEN 09.00 -12.00 09.00 -14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy week geoefend te hebben lukte het Mark een baard te onduleren. De baard, het haar, de wenkbrauwen en de snor maakt Mark voor de vele hulpsinterklazen in Nederland. De haarwerken worden met de hand vervaardigd van het haar van de staart van een jak (rundersoort). Van staf naar haarwerk Ik tref Mark in zijn atelier achter zijn huis. De inrichting doet denken aan een barbierszaak. Aan de wand hangt een foto van Mark zijn eigen stoomboot en boven de spiegel ligt de staf die jaren gebruikt is door Bram van der Vlugt. "Die heb ik van Bram gekregen. Zelf heb ik jaren geleden ook voor vele sinterklazen een staf gemaakt," aldus een trotse Mark. Begin mei begint hij al met het maken of bijwerken vein de eerste haarwerken. De toekomstige dra ger ontvangt hij altijd in zijn atelier want elk haarwerk wordt op maat gemaakt. "Ik kijk altijd naar de vorm en de omvang van het gezicht. Een baard moet niet te lang zijn. Maar ook het haai' moet goed vallen. Wenkbrauwen moeten niet te groot of te klein zijn. Ik kijk altijd naar de vorm van iemands eigen wenkbrau wen." Mark maakt de haarwerken naast zijn werkzaamheden bij de stoom tram. "Ik werk vijf dagen per week en dit doe ik in de avonduren. Soms zit ik met een scheef oog naar de televisie te kijken terwijl ik een haarwerk zit te knopen." Tot slot wil Mark nog zijn buur tjes bedanken voor het aannemen van alle dozen die per post komen. "Dit zijn er echt veel en ik ben ieder een heel dankbaar voor het aanne men daarvan." Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Zaterdag 14 decem ber geeft koor sWing twee kerstconcerten onder leiding van Olaf van Rijn. sWing zingt Engelstalige kerstliederen en liederen die verwijzen naar het thema 'Geborgenheid'. Denk aan This World en Earth Song. 's Middags leveren kinderen van het schoolorkest en -koor van de Benedictusschool een bijdrage met eigen repertoire, 's Avonds verzorgt het sextet Men Only een gastoptre den met meerstemmige nummers uit de jaren 30-50. Hendrik-Jan Bosma, tevens pianist van sWing, begeleidt hen op de piano. Bij open stelling van de zaal speelt Hans van der Laan op zijn dwarsfluit. In de geborgenheid van de Witte Kerk zullen de zang en muziek u onge twijfeld in een fijne kerststemming brengen. Aanvang: middagconcert 14.30 urn', avondconcert 20.15 uur. Kaartverkoop: online via www. koorswing.nl, of bij Boekhandel Bruna ('t Loo) en Primera (Het Hoekstuk). Kaarten aan de zaal vanaf een halfuur voor aanvang. Entree: volwassenen 12,50. Kinderen tot 14 jaar 5,-. Al jarenlang verschijnt in Uitkijkpost de rubriek 'Tien vragen aan...' De redactie vindt het nu de hoogste tijd om deze populaire rubriek in een iets ander jasje te steken. De 'Tien vragen aan...' nieuwe stijl dus. Waar het in de rubriek om gaat, blijft onveranderd: iemand een beetje beter leren kennen, want iedereen heeft een persoonlijk verhaal te vertellen. Vanaf nu kunnen de 'deelnemers' kiezen uit zo'n twintig vragen, waar door niet steeds dezelfde vragen beantwoord hoeven worden. Daarnaast verschijnen vanaf nu nog vijf vragen in de krant, de rest van de vragen staat op onze website www.uitkijkpost.nl. 1. Waar ben je geboren en getogen? Bijna 21 jaar geleden, ergens in het centrum van Heiloo, werd ik geboren. Een leuk, typisch huis uit de jaren 30 met originele glas- in-loodraampjes. En daar woon ik nog steeds met veel plezier. 2. Van welke kleine dingen word je blij? Ik merk dat ik blij word als ik iemand kan helpen, ook is het met iets kleins. Iemand helpen met een wiskundesom, misschien wil een vriendin even bellen terwijl ze naar huis fietst of de deur open houden als iemand zijn handen vol heeft... Het zijn kleine dingen die mij voldoening geven. It ain't much, but it's honest work. 3. Wat is jouw zwakte? Ik kan slecht nee zeggen. Soms wil ik te veel mensen helpen en gaat dat ten koste van mezelf. Gelukkig begin ik het steeds meer te leren. Een periode van vermoeidheid en hoofdpijn hebben me daar heel goed bij geholpen. Uiteindelijk moet je jezelf toch op de eerste plaats zetten voordat je andere mensen helpt. 4. Wat is voor jou geluk? Het ene moment is het in de zon en een muziekje in mijn oren over straat lopen na een productieve dag. Het andere moment is dat het besef dat mijn wieg in Heiloo heeft gestaan en dat ik leuke ouders heb, kan sporten, studeren en van heerlijk eten kan gemeten. Geluk is heel vaag om te verwoorden maar heel helder als je het ervaart. 5. De persoonlijke vraag van Joke Bart: "Martijn, ik maak me druk om huisvesting voor jongeren in Heiloo. Maar ben jij daar ook mee bezig? Hoe zie jij jouw toekomst?" Heel eerlijk? Totaal niet. Ik ben er net achter dat ik later docent wil worden. Ik heb het thuis goed en met de trein naar Amsterdam reizen is prima te doen. Wel ben ik onlangs op de hoogte gesteld over de woningen in Heiloo, een dorp met veel koopwoningen. Je zou verwachten dat met de nog beschikbare grond, meer woon gelegenheid wordt gecreëerd voor ouderen en jongeren in de vorm van sociale huurwoningen. In Heiloo gebeurt het tegenover gestelde. Ik zou zeker wel in Heiloo willen wonen, maar de dure koopwoningen en het leenstelsel van de overheid maken dat niet gemakkelijk... Ik geef de tien vragen door aan Tanja Witteveen. Mijn vraag aan haar is: "Jij speelt al jaren bij Stichting Jeugdtheater Heiloo en bent dus betrokken bij culturele activiteiten hier. Vind je dat er in Heiloo genoeg met cultuur wordt gedaan? Zo nee, wat zou je graag nog willen zien?" Bent u benieuwd naar de rest van deze 'Tien vragen aan...'? Lees dan verder op www.uitkijkpost.nl onder het kopje 'Rubrieken'. Volg de Uitkijkpost ook op De geborgenheid van de Witte Kerk brengt u alvast in kerststemming. Aangeleverde foto Mark in een baard. atelier aan het werk met het onduleren van Foto: STiP Fotografie HEILOO - In de krant van woensdag 20 november stond een sinterklaas puzzel. De Opmaakpiet had erg zijn best gedaan, want het bleek geen gemakkelijke opgaaf om alle cadeautjes te vinden. In totaal waren er 32 cadeautjes verstopt, heb jij ze allemaal gevonden? Uit de vele inzendin gen en de goede antwoorden zijn de prijswinnaars getrokken. Zij hebben inmiddels persoonlijk bericht ontvangen. (NB Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 3