Droomdenkers Talentcentrum Nieuwe en bekende activiteiten van de Historische Vereniging Heiloo COLUMN s BEDRIJF BELICHT J 5 Helpt bij ontspannen leren Uitkijkpost rondom de feestdagen Klimaat Dick de Scally UITKIJKPOST 27 NOVEMBER 2019 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Schipperslaan 13, 1906 BG LIMMEN (op de Kennemerstraatweg rechtsaf na Fletcher Hotel) 06 - 38510345, kantoor@suzannebuis.nl LIMMEN - Leren ontspannen en ontspannen leren: daarbij helpt het Droomdenkers Talentcentrum. Kinderen met extra uitdagin gen, hun ouders en leerkrachten kunnen er terecht voor informatie en begeleiding. Het Talentcentrum is er specifiek voor begeleiding bij ontwikkelingsvoorsprong, creatieve begaafdheid, hoogsensiti- viteit, beelddenken en hoogbegaafdheid. Alle coaches hebben hier zelf ervaring mee, ook als moeder. Herkenning ervaren en begrepen worden biedt opluchting aan de bezoekers van het centrum. Speels De ruime locatie aan de Schipperslaan 13 in Limmen, op de rand van Heiloo, heeft boven een speelruimte met pooltafel, sjoelbak, schaakspel, tafelvoet bal. Hier worden ook presentaties gehouden. Beneden is een 'woonkamer' voor workshops, trainingen en persoonlijke gesprekken. De speelse gezel ligheid maakt een bezoek aan het centrum ontspannend. Gezellig thuis Oprichter van het centrum is Suzanne Buis, tot vier jaar geleden woon achtig in Heiloo en nu in Limmen. Ze geeft al jaren landelijk presentaties over het begeleiden van hoogbegaafde kinderen, bij ouderverenigingen en schoolbesturen. Suzanne heeft drie jonge dochters en vindt het fijn om nu meer lokaal te werken. "Het Droomdenkers Talentcentrum groeit in hoog tempo. Ik houd van snel denken en werken. Daarom ben ik dol op deze doelgroep. Prachtig om te zien dat kinderen 'aan' gaan, als ze hier dingen mogen leren zoals bij hen past. Als ouders naar hun eigen rol durven kijken, zie je in korte tijd grote vooruitgang. Dan gaat het op school vrijwel meteen beter en wordt het thuis weer gezellig." Intenties De coaches hebben dezelfde intenties bij hun werk in het Droomdenkers Talentcentrum: - liever het kind versterken dan focussen op problemen - hoe wél is interessanter dan waarom niet - leren ontspannen helpt bij ontspannen leren Studievaardigheden Suzanne Buis werkt met kinderen vanaf 8 jaar, jongeren en volwassenen. Ze gebruikt onder meer het Wereldspel, een non-verbale testmethode. Elke maand geeft Suzanne een Studiedag Leren Leren, voor psycho-educatie en studievaardigheden voor scholieren in het voortgezet onderwijs. Komende Studiedagen zijn op 29 november, 3 januari, 24 januari en 29 februari. Meer informatie op www.BeelddenkersLerenLeren.nl Schrijf jouw boek! Als Gedachtenschenker coacht Suzanne volwassen droomdenkers. Ondernemende schrijvers kunnen Suzanne's jarenlange ervaring en kennis inzetten bij het afronden van manuscripten en het vinden van een uitgever. Regio-onderwijsspecialist Een van de andere coaches is Mareille Kaandorp van 072BLOEI coaching en Kamp aan Zee. Mareille adviseert over hoogbegaafdheidsbeleid op scho len en gemeentes van BUCH, regio Alkmaar' en Llmond. Voor leerkrachten geeft ze presentaties en workshops.Ook geeft Mareille specifieke onder steuning bij thuiszittersituaties. Ont-moeten In 2020 komen nationaal en internationaal bekende specialisten naar het Talentcentrum. Bezoek een presentatie of kom naar een ont-moeting, voor ontspannen ontmoeten van peers, ouders en de coaches. Bijvoorbeeld op 30 november: van 13.00 tot 15.00 uur is er knutselen voor de Sint en surprises, van 15.00 tot 17.00 uur speelmiddag! Voor informatie en aanmelden: www.DroomdenkersTalentcentrum.nl Tekst: Suzanne Buis HEILOO - Na het grote succes van de tentoonstelling 'Kunst in Herinnering en de werken van dokter Naessens' is nu de nieuwe tentoonstelling 'Heilo-O, kom er eens kijken' samenge steld. Er is van alles te bewonderen over het verleden en de gebruiken van de Sint. De samensteller van deze tentoonstelling, Joop Tulp, houdt op zaterdag 30 november om 15.00 uur een lezing. De lezing is geschikt voor kinderen. De toegang is gratis. De expositie duurt tot en met 8 december. Dus wacht u voor al niet te lang met uw bezoek. Rondleiding Nijenburg Op zondag 1 december is de laat ste rondleiding in Huize Nijenburg van dit jaar! Met ervaren gidsen van de Historische Vereniging bezoekt u de prachtige vertrekken, hoort u verhalen bij het antieke poppenhuis en heel bijzonder, u drinkt koffie in de oude keuken. 7,50 (inclusief koffie/thee). Info: 06 - 51718363. ToneelvoorsteUingen Toneelvoorstellingen 2020 van Toneelgroep Context van Martine Faber: 'In het verborgene, een daad van verzet'. De toegangskaarten a 10,- zijn gedrukt, de repetities zijn in volle gang en het belooft weder- HEILOO - Het eind van het jaar komt langzaam maar zeker dichterbij, dus het is goed om vast even stil te staan bij de komende feestdagen. De laatste Uitkijkpost van dit jaar komt op woensdag 18 december uit. Eerste Kerstdag valt op woensdag 25 december en een week later is het nieuwjaarsdag op woens dag 1 januari. Er vallen dus twee kranten uit. De eerste krant van 2020 verschijnt op woensdag 8 januari.Voor het aanleve ren van kopij, advertenties en redactionele stukken gelden de normale deadlines, maar houd dus rekening met het niet verschijnen van de krant op bovengenoemde data. Uiteraard gaat de berichtgeving op onze online kanalen wel door gedurende deze periode. steigers staan. Met bewondering zie ik hoe het gezin duurzaam aan het buffelen is. De kinderen natuurlijk niet dagelijks, want leerplicht hè. Soms boort iemand een gat in een muur, wat me eraan helpt herin neren dat ik binnenkort naai' de tandarts moet. Ik denk dat de eerste fase van het heidense karwei erop zit. Meelevend wacht ik op alle volgende heidense karweien. Met bewondering kijk ik het aan, vooral als ze na acht arbeidsuren op de steigers de rug rechten om uit te blazen. Dan kijken ze vanaf grote hoogte in het rond, als triomfators, verheven boven alle gewone niet-geïsoleerde sukkels. Als de hele klus geklaard is, zijn van de winter twee waxinelichtjes genoeg om hun hele huis warm te krijgen. Denk ik. De beeldengroep die in vroeger jaren dienst deed in de eta lage van boekhandel Deutekom is nu te zien in het Historisch Museum. Foto: Josta de Graaf-Gieltjes Er zijn dagen dat de ouders met htm kinderen 's morgens vroeg al op de om een prachtige voorstelling te worden, dus u kunt reserveren! Dit kan per mail: gieltjes@kpnmail.nl Middagvoorstellingen: 26 april en 3 en 4 mei 2020 om 14.30 uur; inloop om 14.00 uur. Avondvoorstellingen op 23, 24 en 30 april en 1 en 2 mei 2020 om 20.00 uur; inloop om 19.30 uur. Plaats: film/theaterzaal van het Historisch Museum Heiloo, inclusief koffie en thee. Openingstijden Historisch Museum Heiloo Dinsdag 19.00 - 21.00 uur. Zaterdag en zondag 14.00 - 17.00 uur. De toegang is gratis. Buren van mij zijn binnen gehoors- afstand aan de slag gegaan om te doen wat iedereen van goeden wille van plan is, maar er niet toe komt: z'n huis toekomstbestendig maken. Voorbeeldige mensen zijn het, geschikt voor de folder 'duurzaam wonen hoe doe je dat?' Om te begin nen hebben ze overal driedubbele isolatie aangebracht. Verder is het hele dak bedekt met zonnepanelen en er komt een warmtepomp en nog veel meer toekomstig nut. De heer des huizes is vooraf zo loy aal geweest ons tot in detail op de hoogte te brengen van al het gedoe. Daarmee heeft hij ons met een enorm schuldgevoel opgezadeld: hij wel, ik niet. Zijn uitleg alleen al duurde bijna een uur en na afloop was ik er moe van. Misschien geeft het een beetje overlast, zei hij nog. Regelmatig stapt hij binnen om te informeren hoe het met ons en met de overlast gaat. De hele operatie gebeurt weliswaar vrijwillig, maar die sombere voorspellingen over het klimaat zijn toch behoorlijk bedrei gend.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 5