Oratoriumkoor bouwt vergroot podium Woning isoleren nu extra interessant in Heiloo Hopman ERA Makelaars verlengt sponsorcontract TV Het Vennewater 13 Suprisemuseum Benedictusschool Ijsbaan loopt onder water UITKIJKPOST 4 DECEMBER 2019 HEILOO - De Messiah Koepel- scratch van het Oratoriumkoor Heiloo is doelgericht op weg een traditie te worden vooraf gaand aan de kerstdagen. Op 21 december vindt de derde editie plaats. De Messiah van Handel is zeer bekend bij veel liefhebbers van koormuziek en daardoor relatief laagdrempelig. Zelfs het publiek wordt uitgenodigd om het beroem de 'Halleluja' staand en luidkeels mee te zingen. Inmiddels hebben alweer ruim 150 personen zich aangemeld voor deelname aan de scratch en dus heeft de organisa tie van de Messiah Koepelscratch besloten het bestaande koorpo dium voor 85 zangers uit te breiden tot circa 170. Met inzet van vrijwil ligers werd voor het uitverkochte concert van Karin Bloemen de ver nieuwde opzet van het koorpodium opgebouwd als een soort tiy-out, zodat het gebruikt kon worden als tribune voor publiek. Dit heeft als voordeel dat ook de achterste rijen met publiek een verhoogde plaats en dus goed zicht wordt aangebo den op het concertpodium. Momenteel bereidt het koor zich voor op de aankomende Messiah Koepelscratch op zater dag 21 december. De Scratch-dag begint met een repetitie onder lei ding van dirigent Paul Waerts. Het Barokorkest Capella Maria Barbara begeleidt het koor en de solisten Marene Elgershuizen (sopraan Peter Vos (tenor), Ronald Dijkstra (bas) en altus Rob Meijers. Ook zul len de leden van het koor Tremenda uit Beverwijk als partnerkoor acte de présence geven. Inschrijven om mee te zingen of te luisteren naar het concert op zaterdag 21 december kan via www.oratorimnkoorheiloo.nl HEILOO - Medio november heb ben Hopman ERA Makelaars en TV Het Vennewater hun hand tekening gezet onder een nieuw sponsorcontract voor de komen de drie jaar. De sponsor wordt goed zichtbaar door middel van een sponsordoek langs een van de nieuwe banen, die aan het einde van het jaar fees telijk zullen worden geopend. De overeenkomst werd ondertekend tijdens de vrijwilligersbijeenkomst. Tijdens deze gezellige bijeenkomst werden de vrijwilligers van de ten nisvereniging hartelijk bedankt voor hun inzet voor de club. Een belangrijk onderdeel van de nieu we sponsorovereenkomst is het feit dat Hopman ERA Makelaars hoofdsponsor blijft van het Hopman Tannes toernooi, een gezellig en sportief toernooi dat al meer dan 30 jaar wordt georganiseerd. Met zijn vele deelnemers is het een van de meest succesvolle toernooien in de regio. HEILOO - Op de Benedictusschool werd een mooi museum ingericht met prachtige surprises die door de kinderen zijn gemaakt. Natuurlijk wil iedereen weten wie de surprise heeft gemaakt. Vanaf groep 5 helpen de leerlingen Sinterklaas en maken zij een surprise voor elkaar. Dinsdag 3 december moch ten de surprises worden uitgepakt en werd het sinterklaasfeest gevierd op school. Aangeleverde foto HEILOO - Gemeente Heiloo en Duurzaam Bouwloket zijn samen met regionale bedrij ven een inkoopactie voor wo ningisolatie gestart. Deze actie is voor alle woningeigenaren die hun huis energiezuinig en comfortabel willen maken. Van 11 november 2019 t/m 30 januari 2020 kunnen zij via www.duurzaambouwloket.nl/ heilooisoleert gebruikmaken van een scherp geprijsd aanbod voor het plaatsen van isole rend glas, spouwmuurisolatie of vloer- en bodemisolatie. Hoe meer maatregelen, hoe meer voordeel Naast een voordelige inkoopactie is er ook subsidie beschikbaar voor diegenen die meer dan één isola tiemaatregel toepassen: de 'subsi die energiebesparing eigen huis' voor eigenaar en bewoner (SEEH) van de Rijksuitvoeringsdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Met deze regeling kunnen woningei genaren ongeveer 20% van de kos ten terugvragen wanneer zij twee of meer isolatiemaatregelen toe passen. De maatregelen die onder deze regeling vallen zijn onder meer isolatie van dak, gevel, vloer en het plaatsen van isolerend glas. Wie zijn hele woning aanpakt, krijgt boven dien een bonus van 4.000 bovenop de subsidie. Waarom uw woning isoleren? Afhankelijk van het bouwjaar en het type woning, kunt u spouw muurisolatie, vloer- en bodemiso latie en isolerende beglazing laten aanbrengen. Spouwmuurisolatie levert de meeste energiebesparing op en dit verdient zich al binnen circa vier jaar terug. Vloerisolatie levert u naast energiebesparing ook een hoger wooncomfort en een warmere vloer op, en u ervaart minder tocht. Door isoleren te com bineren met deze inkoopactie en de beschikbare landelijke subsidie bent u extra voordelig uit. Meer informatie en inschrijven Via de website www.duurzaam- bouwloket.nl/heilooisoleert kunt u zich inschrijven voor de inkoopactie voor woningisolatie. U vindt daar ook meer informatie over de actie- voorwaarden en de subsidierege ling SEEH. Wilt u liever eerst advies over de mogelij kheden die er zijn om uw woning energiezuinig, com fortabel en duurzaam te maken? Dan kunt u terecht op www.duur- zaambouwloket.nl of u neemt direct contact op met een adviseur door te bellen (072 - 743 39 56) of te mailen (info@duurzaambouwloket. nl) HEILOO - Maandag 2 december zijn bij Ijsbaan Heiloo de waterpompen aangezet. Volgens de pomp meesters Rem (links) en Jos (rechts) zal de ijsbaan over ongeveer tien dagen blank staan. Nu maar hopen op een strenge winter en veel schaatsplezier. Foto: André Harkmans Met de inzet van deze leden van het Oratoriumkoor werd de nieuwe opzet van het koorpodium opgebouwd. Aangeleverde foto Links Mark Bonne van Hopman ERA Makelaars met dochter Febe en rechts voorzitter Gert Jan van Steenis. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 13