Restaurant Hasekura stopt Het is weer delcbeddenweer! Nog 3 dagen Bossinade Oogzorgweken voordeel Kunstwerk van gejut zwerfafval Kerstviering bij de Zonnebloem Limmen met zangeres Joke Oud REGIO 15 Nieuwe generatie maakt doorstart met Okawari UITKIJKPOST 4 DECEMBER 2019 Koud weer vraagt om een warm dekbed... Aangeleverde foto LIMMEN - Wij vinden het heer lijk! Gezellig in huis en die lek kere lange nachten onder een fijn dekbed. Maar wat is een fijn dekbed? Dat is nogal persoonlijk. Er zijn veel verschillen in vulmaterialen en in tijken (de stof welke om de vul ling heen zit). De kwaliteit van uw dekbed is afhankelijk van de vul ling, de vulkracht, de soepelheid van de tijk en het warmte- en vocht- regulerend vermogen. De meest gebruikte vulmaterialen zijn dons, wol, synthetisch en kameelhaar. Ieder materiaal heeft zo zijn eigen voordelen. Onze adviseurs kunnen li deze verschillen duidelijk uitleg gen zodat u het dekbed kiest welke het beste bjj uw slaapbehoeften past. Een van onze dekbedden is als beste uit de test gekomen in de dekbeddentest van de Consumentenbond (november 2019). Dit dekbed, de VanDyck Excellent duo blinkt vooral uit in kwaliteit en comfort. Om het test resultaat te vieren is dit dekbed nu extra voordelig te verkrijgen in onze winkel. Zie onze advertentie elders in deze krant voor de aanbieding. Graag tot ziens in onze winkel! Slaapkenner Lute, Rijksweg 108 Limmen. www.slaapkennerlute.nl CASTRICUM - Bij Bossinade optometrie is de laatste week ingegaan van de succesvolle Oogzorgweken. Tot en met zaterdag 7 december is het nog mogelijk om een afspraak in te laten plannen voor een gratis netvliescontrole ter waarde van 37,50 of een onderzoek naar droge ogen met 50 procent kor ting. Het netvlies zorgt ervoor dat we kunnen zien. De gezondheid ervan is dus van groot belang. Met een geavanceerde funduscamera kan de optometrist van Bossinade de conditie van het netvlies tot in het kleinste detail bepalen. Voor mensen die last hebben van droge ogen, dat zich vreemd genoeg vaak uit in tranende ogen, geldt nog drie dagen een korting van 50 pro cent op een bezoek aan het spreek uur'. Het zogeheten traanfrlm en de klieren in de oogleden worden geanalyseerd. Er wordt onderzocht wat de oorzaak is en wat eraan te doen is. Bel 0251 - 652238 voor een afspraak of kijk op www.bossinade. nl. Het kunstwerk is gemaakt van gejut plastic zwerfafval. Foto: Siem Zwaan - persfotografie EGMOND AAN ZEE - Bij de hoofdstrandopgang van Egmond aan Zee is op 29 november een uniek kunstwerk onthuld: een 14 meter lang scherm gemaakt van gejut zwerfafval. Het kunstwerk is onder deel van 'Terug naar de Kust' (www.ikwiltenrgnaardekust.com), een project van educatief/creatief centrum Gejut in Egmond. Maar liefst 350 kinderen van 13 basis scholen hebben deelgenomen aan het project. Het kunstwerk met de tekst 'Iloveschoonstrand' bestaat uit 13 letters en een hart, elk lxl meter groot, gemaakt van gejut plastic zwerfafval. Het zal een week lang op het strand staan. Wethouder Jan Houtenbos mocht na de onthulling het 'Grootboek der plastic soep' in ontvangst nemen. Het is een bundel van brieven die de 350 leerlingen schreven aan de 'burgemeester van het strand'. Sommigen lieten daarin hun ver ontwaardiging over de plastic soep spreken. Anderen kwamen met unieke vondsten, tips en uitvin dingen om dit wereldwijde pro bleem op te lossen. Het project is een samenwerking van atelier Gejut en de gemeente Bergen. De komende jaren zal het cen trum Terug naar de Kust zijn acti viteiten uitbreiden; scholen en andere geïnteresseerden binnen Nederland kunnen zich aanmel den voor dit leerzame maar vooral creatieve programma. LIMMEN - De Zonnebloem Limmen nodigt haar gasten uit voor een gezellige, muzi kale kerstmiddag op vrijdag 20 december. De mezzosopraan Joke Oud, bekend en geliefd in de regio, zal deze middag opluisteren. Zij zingt niet alleen kerstliederen maar ook liedjes met levenswijsheden, liefde, realiteit en droom als onderwerp, die heel goed in de kersttijd passen. De muziek wordt afgewisseld met gedichtjes. Gezelligheid en sfeer voeren de boventoon in dit prach tige programma zodat ieder met een warm kerstgevoel weer naar huis gaat. De kerstviering wordt gehou den in de sfeervol versierde 'Heeren van Limmen' op vrijdag 20 decem ber, aanvang 14.00 uur. De zaal is open om 13.30 uur. Wie vervoer nodig heeft kan bellen met Ria Hooijboer, tel.: 072 - 5052235. CASTRICUM - Ruim twintig jaar was restaurant Hasekura een begrip in Bakkum, maar nu is het tijd voor de volgende generatie. Yirning Hu staat te trappelen om het roer over te nemen, maar wel op zijn eigen manier. "Wij openen volgend jaar restaurant Okawari in de Dorpsstraat." Yiming Hu volgde een universi taire studie en had in die periode geen ambitie het levenswerk van zijn familie voort te zetten, maar heeft altijd in het werk van zijn ouders bijgestaan. "Ik ben er echt ingerold. Na mijn studie heb ik een kans gekregen in Alkmaar en die heb ik gegrepen. Men kent dat nu als Hasekura Alkmaar. Ik zit vol in de horecabusiness waar ik heb ontdekt dat ik oprecht geniet als ik gasten blij kan maken met heerlijke gerechten. In Bakkum zou Hasekura helemaal stoppen, maar kregen we hartverwarmende reacties van gas ten dat ze het erg zullen missen. Dat vond ik een erg groot compliment. Het gaf me energie om het levens werk van mijn ouders verder op te bouwen. Toen het pand van THUIS te koop kwam, hebben we de knoop doorgehakt." Voor Yiming Hu voelt het als een mooie kans voor zqn nieuwe gene ratie om te starten. "We kiezen wel voor vernieuwing, maai' in de basis blijft Okawari hetzelfde. Wat de naam betekent? Datje nog een keer wilt opscheppen als je iets heel lek ker vindt." De menukaart wordt iets beknop ter, verklapt Yiming Hu. "We leggen de focus op de favoriete gerech ten van de gasten en introduceren nieuwe gerechten. Ook hebben we ervoor gekozen geen bakplaten in de dinerzaal te plaatsen. Dat gebeurt straks achter de schermen. Zo kun nen meer gasten van onze gerechten gemeten." Als alles volgens plan ning loopt, gaat Okawari in januari open. "Er moet nog wel verbouwd worden." Voor de vaste gasten van Hasekura heeft Yiming Hu een ver rassing. "De sauzen van Hasekura gaan mee naar ons nieuwe restau rant," zegt hij lachend. "Iedereen vraagt ons altijd om de recepten. Daar kan iedereen gewoon van blij ven genieten." Tekst: Mardou van Kuilenburg De nieuwe generatie staat klaar om het stokje over te nemen. Aangeleverde foto Nog drie dagen Bossinade Oogzorgweken voordeel. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 15