Rugstreeppad verdwijnt uit Zuiderloo Tandartspraktijk Ekkers Douwe Egberts punten COLUMN Jl BEDRIJF BELICHT "f/lAAft)' 5 Je krijgt bijna zin om naar de tandarts te gaan nü NGEZONDEN BRIEF Blad korven Rijm onder de riem UITKIJKPOST 4 DECEMBER 2019 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Het fantastische team van tandartspraktijk Ekkers. Aangeleverde foto Tandartspraktijk Ekkers, Schelfhoutlaan 25, 1816 LG Alkmaar, 072- 511 94 01 www.tandartspraktijk-ekkers.nl info@tandartspraktij k-ekkers.nl In 1986 voltooide Heilooër Gijsbert Ekkers zijn studie tandheel kunde en nam hij een tandartspraktijk over aan de Mesdaglaan in Alkmaar. Het was niet zomaar een tandartspraktijk: de prak tijk was helemaal gericht op kinderen. "Mijn vader straalt een soort rust uit, kinderen voelen zichzelf bij hem op hun gemak," vertelt Marianne, de dochter van Gijsbert. De praktijk werd een groot succes, de kinderen werden groot en kwamen terug met hun eigen kinderen met als gevolg dat de praktijk al snel uit zijn jasje groeide. Daarom kocht de tandartsfamilie een stuk grond aan de Schelfhoutlaan in Alkmaar. Daar bouwden ze hun eigen droompraktijk, een prachtige lichte ruimte met vier behandelkamers en twee wachtkamers. Vanaf toen breidde tandarts Ekkers ook zijn personeelsbestand uit: momen teel werken er drie tandartsen en in maart komt tandarts Martijn het team versterken. Ook werken er een mondhygiëniste en een preventie assistente. Dochter Marianne is praktijkmanager, zij zorgt voor het rei len en zeilen binnen de organisatie. Gespecialiseerd in kinderen en angstpatiënten "Wij zijn een toegankelijke en laagdrempelige praktijk voor iedereen en we zijn daarnaast gespecialiseerd in tandheelkunde voor kinderen, angstpatiënten en lichamelijk en geestelijk gehandicapten," vertelt Marianne. Voor deze doelgroepen neemt tandarts Ekkers extra de tijd. "Angstpatiënten hebben vaak iets meegemaakt in het verleden wat wij bespreekbaar maken. Zowel bij kinderen als bij volwassenen proberen wij stapsgewijs hun vertrouwen te winnen door bijvoorbeeld eerst te wennen aan de stoel, dan laten we ze kennismaken met de instrumen ten die ze zelf ook mogen voelen en uiteindelijk merk je dat patiënten minder angstig zijn omdat ze een gevoel van controle krijgen over wat er gaat gebeuren," legt Marianne uit. Nieuwe patiënten welkom Het is niet voor niets dat patiënten uit alle contreien de tandartsprak tijk in Alkmaar weten te vinden. Mensen uit Friesland en uit Maastricht gaan graag een rondje om zodat ze zichzelf kunnen laten behandelen door tandarts Ekkers. "Een gezin dat verhuisd is naar Frankrijk komt nog altijd bij ons als ze naar de tandarts moeten," glimlacht Marianne. "Je bouwt een band met de patiënten op en je bereikt ook echt iets met ze," vult Marianne aan. Omdat tandarts Martijn het team binnenkort komt versterken zijn nieuwe patiënten van harte welkom. Het nieuwe werken Naast tandheelkunde houdt tandarts Ekkers zich ook bezig met ortho dontie. Iedereen die een beugel krijgt moet 'happen', u kent dit gevoel vast nog wel van vroeger. Er wordt een lepel smurrie diep in je mond geduwd die moet uitharden, een naar gevoel tot kokhalzen aan toe. De vooruitstrevende tandartspraktijk heeft recentelijk geïnvesteerd in een scanner die foto's maakt van de tanden en zo het vieze 'happen' ver vangt. "We willen de patiënt niet onderwerpen aan onnodige en verve lende acties. Bij ons staat de patiënt echt op nummer één en we maken de behandeling voor u zo comfortabel mogelijk, daarbij denken we ook nog mee over uw budget," vertelt Marianne. De wettelijk vastge stelde tandartstarieven vindt u terug op de website van tandartspraktijk Ekkers. Tekst: Margreeth Anema HEILOO - 'Rugstreeppad te rug van weggeweest' koppen Uitkijkpost (20.11.19) en web site van de gemeente Heiloo. Daaronder staan minstens vijf onjuistheden. - De rugstreeppad is nooit wegge weest, maar zit er al jar en in de zandige bollengrond; - De rugstreeppad koos niet de loca tie van de bouw; de bouw koos hun locatie; - Er zijn 170 rugstreeppadden weg gevangen om de bouwactiviteiten niet te verstoren, daarvan zijn er 100 in de 'rugstreeppaddenpoel' in Zuiderloo uitgezet en 70 elders; - Rugstreeppadden overwinteren niét in een poel, maar graven zich in of kruipen onder stenen of in schuurtjes. In de ontheffing Natuurbeschermingswet staat dat de rugstreeppadden in Zuiderloo overwinteren in het spoortalud; - Het rubber paddenscherm schermt nu de rugstreeppad af van de bouw en ook van hun overwinteringsge- bied in het spoortalud; de vraag is of ze de winter overleven. Het gebied functioneert nu als een postzegel zonder migratierou tes en ecologische verbindingen. Dit is kwalijk omdat de gemeente de plicht heeft te zorgen voor een gimstige staat van instandhouding van deze zeer beschermde soort. De soort vraagt een open, droog terrein met zandige bodem en alléén voor de voortplanting in mei/juni een poel die ondiep, helder en vrij van vegetatie moet blijven. Of deze poel daaraan zal voldoen is de vraag. Dat de gemeente het met de zorg plicht niet zo nauw neemt, blijkt ook uit haar plannen voor deze postzegel. Namelijk, dat ineens hier een replica 'grafheuvel' is versche nen. Verder moet er een toegangs pad komen en wellicht een speel- tuintje. Al met al geven de inrichting en het voornemen aan dat dit een multifunctioneel gebied moet wor den met in de laatste plaats de com pensatie voor de rugstreeppad. Voor de buurthonden is de poel nu al een spetterplek op warme dagen. Van een gunstige staat van instandhouding van de rugstreep pad kan op deze locatie zo dus absoluut geen sprake zijn. Opnieuw blijkt dat natuurcompensatie een wassen neus is. Els Meurs, Paddenwerkgroep Heiloo De rugstreeppad kan nauwelijks overleven op deze locatie. Aangeleverde foto LIMMEN - Lionsclub Alkmaar Phoenix zamelt ook dit jaar in december Douwe Egberts pun ten in voor de Voedselbank Alkmaar. In de vijfjaar dat deze actie wordt gehouden zijn al meer dan 11.000 pakken koffie gegeven. Deze actie is een onderdeel van een lande lijke activiteit van Lions.nl, die alle steun krijgt van Douwe Egberts. Dit jaar staat de doos opnieuw bij Drogisterij Aker, Kerkweg 16 in Limmen. Haal de Douwe Egberts punten uit de la of waar u die ook heeft opgeborgen en steun het goede doel door ze in de doos te deponeren. Hartelijk dank namens de Voedselbank Alkmaar en Lionsclub Alkmaar Phoenix. Aangeleverde foto HEILOO - Een paar maanden gele den was er sprake van dat er blad- korven geplaatst zouden worden, zoals die in veel plaatsen om ons heen te zien zijn. Heiloo is een van de groenste gemeente in de zomer, en in de herfst een van de kleurrijkste. Maar bomen verliezen hun blad! Waar moet we met zoveel bladeren heen? Met twee grote groencontai- ners en kruiwagens vol, probeer ik al het blad te ruimen. Zou het voor ons en voor de gemeente niet handig zijn om op veel plekken bladkorven te plaatsen? Een paar jaar geleden is geadvi seerd om grote hopen van de bla deren te maken. Bel de gemeente, dan wordt het opgehaald! Na tien dagen! Platgereden of weer ver waaid! Dus dat was geen optie. Ik wacht af! Maar desalniettemin is Heiloo een heerlijke plek om te wonen! Coby Wesseling van Cromvoirt Nog even volhouden, dan is het weer voorbij, dus even een 'rijm onder de riem' van mij. Want wie zit er deze week niet te zuchten, te rijmen en te plakken en daarna nog achthonderd (voor het gevoel) cadeaus in te pakken? Al dagen aaneen rennen we rond, zwaaiend met onze pinpassen en sluipen ongemerkt naai' binnen met geheime presentjes onder onze jassen. Want o wee, de kleintjes mogen niets merken, de kinders moeten gemeten, van de Sint, zijn knol met die gekke nieuwe naam en de zwarte pieten. Wij daarentegen zijn aan het eind van ons Latijn, en dromen dat het alvast 6 december zou zijn. Nog even volhouden, ik weet datje het kan, al zijn de koters in deze tijd niet te harden en plak je ze het liefst achter het behang. Denk aan dé avond, die blije snoet jes, het vrolijke gelach dan trekje het nog net deze laatste dag. Vergeet het cadeau niet dat nog achter in de auto ligt, schrijf snel een einde aan dat slechte gedicht. Slaat het eindresultaat van de sur prise de plank net mis? Dan schrijf je er gewoon maar op wat het is! Stop maar met kopen, het is meer dan genoeg, vaak zelfs teveel, Straks breek je je nek weer over al dat speelgoed en erger je je groen en geel. Na het weekend is hij weer weg en nog voordatje hartslag kan dalen... vragen de kinderen wanneer je de kerstboom gaat halen!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 5