CBS de Duif overtuigend winnaar Groot Dictee Heiloo voor Elkaar over basisscholen Vrienden van JOEB vieren feest Schooljudo op Meander i 8 i.i'i.i.iuj.i Livera Heiloo, 't Loo 6 en Livera Heemskerk, Kerkweg 27 actief S3 'M Kersttocht Landgoed Ter Coulster Li vera Heiloo en Heemskerk live life love livera nieuwe 3+1 gratis 1:5 november t/m 15] december 201 UITKIJKPOST 4 DECEMBER 2019 HEILOO - Woensdag 27 novem ber vond in de aula van PCC Heiloo de vierde editie van het Groot Dictee van Heiloo - junior plaats. Rob van Veen, afdelingsleider en leraar Nederlands van het PCC, heette de leerlingen van de verschil lende Heilooër basisscholen wel kom. Auteur Robin Raven las het dictee voor, en de deskundige jury beoordeelde de schrijfsels. CBS de Duif heeft niet alleen de teamprijs als school gewonnen, maar ook de eerste, tweede en derde prijs indivi dueel. Féline ontving de eerste prijs met vier fouten, Louise werd twee de met zeven fouten, Wieke behaal de de derde prijs met acht fouten en Sil kwam daar vlak achteraan. Een geweldig team! De school heeft een mooi boe kenpakket van auteur Robin Raven gewonnen en een boekenbon om een nieuw boek uit te kiezen voor in de schoolbibliotheek. En de wis selbeker natuurlijk! Alle leerkrach ten van de Duif zijn bijzonder trots op de leerlingen van groep 8 die de prijzen in de wacht hebben gesleept bij het Groot Dictee van Heiloo! HEILOO - Maandag 25 novem ber organiseerde Heiloo voor Elkaar een voorlichtingsavond over basisscholen. Mevrouw Annemieke de Boer van Humanitas leidde deze avond voor statushouders. Dat zijn vluchtelingen met een verblijfs vergunning. Na een speelse inleiding was het ijs snel gebroken. De aanwezige vaders en vooral moeders vertelden over hun eigen schoolgeschiedenis. Daarna kwam de basisschool van hun kinderen in ons dorp ter spra ke. In de geboortelanden van de ouders ging het er vroeger net als bij ons strenger aan toe. Ook daar werden wel lijfstraffen toegepast. De sfeer op scholen in Heiloo wordt positief beoordeeld, de kinderen gaan er met plezier naartoe. De meeste ouders waarderen het grote aantal brieven en appjes ech ter minder. Er ontspon zich een dis cussie over de jaarlijkse ouderbij drage. Basisscholen noemen deze vrijwillig. Als men deze echter niet kan betalen, wordt een kind soms uitgesloten van deelname aan leuke activiteiten. Hiervoor kon weinig begrip worden opgebracht. Aan het einde bood Annemieke namens Humanitas het project Schoolwijs aan. Schoolwijs onder steunt ouders met een niet-Neder- landse afkomst met basisschool kinderen. Een vrijwilliger komt als maatje twintig keer bij het gezin langs om vragen rondom school te beantwoorden en te helpen. De groep Heiloo voor Elkaar bestaat uit een aantal vrijwilligers uit ons dorp. Deze ondersteunt statushou ders. De bibliotheek biedt Heiloo voor Elkaar- daartoe faciliteiten. Sponsoren zorgen voor de financie ring van dit zinvolle werk. HEILOO - De kersttocht op Landgoed Ter Coulster wordt dit jaar georganiseerd op 14 december. Tijdens een wandeling door het sfeervol verlichte bos van Landgoed Ter Coulster ontdek je het kerstverhaal! Soldaten, engelen, wijzen en herders: je komt ze tegen tijdens de wandeling die je maakt om het kind van Bethlehem te vinden! Iedereen is van harte uitgenodigd om mee te wande len! De toegang is vrij; aan het einde van de wandeling is er wel een giftenpot. Na de wandeling is er heerlijke warme chocolademelk en samenzang. Vanaf 4 december kan men zich inschrijven via WWW.kersttOChtheiloo.jouWWeb.nl Aangeleverde foto Deze toppers sleepten de prijzen in de wacht voor de Duif. Foto: Yvette Dibbets EGMOND-BINNEN - Op zondag 8 december komt de Club van 100 van de Vrienden van JOEB bij elkaar om het 5-jarig bestaan te vieren. Vanaf 16.00 uur zijn de leden welkom in het JOEB-gebouw om tijdens een drankje en een hapje, met om 18.00 uur een buffet, gezel lig samen te zijn om het wel en wee van Jeugd Organisatie Egmond- Binnen te bespreken. De leden van de Club van 100 betalen jaarlijks 100, waarmee het jongerenwerk wordt gesteund. Er is veel bijgedragen aan de inrichting van het nieuwe jeugd honk; momenteel is het survival weekend voor jongeren van 12 en 13 jaar het hoofddoel. Er zijn momenteel 59 leden dus er kun nen zich nog 41 leden aansluiten. Geïnteresseerden zijn ook van harte welkom op het feest. HEILOO - Basisschool Meander is dit jaar gestart met school judo. Dit is een programma waarbij een judoleraar, 'enter trainer' genoemd, de basis van deze vechtsport uitlegt. Doel is niet alleen om meer te sporten, maar vooral om door middel van judo belangrijke begrippen als respect en vertrouwen bij te brengen. Onder leiding van entertrainer Thijmen nemen alle kinderen van Meander vier weken lang deel aan deze lessen. Gehesen in judopak leren ze op de mat op een speelse manier verschillende judotechnie ken aan. In omliggende plaatsen als Castricum en Alkmaar wordt schooljudo deels of geheel gefinan- cieerd vanuit de gemeente. Marieke, directeur van Meander, zag op ande re scholen hoeveel plezier kinderen hadden in deze lessen en besloot zelf actie te ondernemen. Naast het plezier, wat ook een 'waarde' van schooljudo is, leren kinderen hoe je goed met elkaar omgaat aan de hand van zes waar den: vertrouwen, samenwerken, respect, weerbaarheid, plezier en discipline. Schooljudo sluit hierdoor perfect aan bij het motto van de school: 'Vol trots en vertrouwen in beweging'. livera

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 8