Nieuwe regels voor huurtoeslag in 2020 Luisteren naar klassieke muziek Fjoertoer 2019 spectaculair en sfeervol 9 Diploma's Zwembad Loos 'Paddenstoelenboom UITKIJKPOST 4 DECEMBER 2019 leen ontvangen? Bel donderdag tot 12.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) HEILOO - Toeslagen zijn tege moetkomingen in de kosten van uw huur, zorgverzekering, kind, of kosten van kinderopvang. Toeslagen worden toegekend en als voorschot uitbetaald door de Belastingdienst. Het kan om aardig wat geld gaan. Of u hier voor in aanmerking komt, hangt onder meer af van uw inkom sten, vermogen en woonsituatie. Er zijn vier toeslagen: huurtoe slag, zorgtoeslag, kindgebonden budget en kinderopvangtoeslag. In 2020 hebben meer mensen recht op huurtoeslag! Door een wijziging in de Wet op de huurtoeslag krijgen in 2020 115.000 extra huishoudens recht op huurtoeslag. Dit komt door het wegvallen van de har de inkomens grenzen. Nu is het nog zo dat u vanaf een bepaald inkomen elk recht op huur toeslag verüest. Voor eenpersoons huishoudens ligt die grens in 2019 bijvoorbeeld op 22.700,-. Verdient u een euro meer? Dan heeft u hele maal geen recht meer op huurtoe slag. Vanaf 1 januari 2020 loopt de huurtoeslag geleidelijk terug bij een hoger inkomen. Nog geen toeslag aangevraagd? De sociaal juridisch dienstverle ners van MEE de Wering zijn door de Belastingdienst aangewezen als toeslagenservicepunt, en zijn goed thuis in de toeslagen. Zij kunnen samen met u bekijken of u voor één of meerdere toeslagen in aanmer king komt. Ook kunnen zij u eventu eel ondersteunen bij de aanvraag, of een toeslagenbeschikking controle ren aan de hand van uw inkomens- gegevens. U kunt de meeste toeslagen over 2019 nog aanvragen tot 1 septem ber 2020. Afspraak maken of meer informatie? Voor informatie, advies of het maken van een afspraak kimt u van maandag t/m vrijdag tussen 09.00 en 12.00 uur telefonisch con tact met ons opnemen, op telefoon nummer 088 - 0075000. E-mailen kan ook, op info@meewering.nl. Zie ook www.meewering.nl voor meer informatie. HEILOO - In de buurt van de Kattenberg staat een dode boom bedekt met tientallen paddenstoelen. Piet Postma vond het zo'n bijzonder gezicht dat hij er deze mooie foto van maakte. Foto: Piet Postma EGMOND-BINNEN - In het Woensdagochtendcafé van 11 december helpt oud-muziek- bibliothecaris Gert Floor ons toegang te krijgen tot klassieke muziek. Wat is dat eigenlijk, klassieke muziek? Is dat niet 'zwaar'? Moet je daar niet veel vanaf weten om het te kunnen waarderen? Deze ochtend wordt een ontdekkingsreis met veel muziekvoorbeelden! Benieuwd? U bent van harte wel kom op woensdag 11 december van 10.30 uur tot 12.00 uur in Dorpshuis De Schulp, Visweg 45 in Egmond- Binnen. Koffie/thee: 1 euro; de workshop is gratis! HEILOO - Zaterdagochtend 30 november stonden de leerlingen van Zwembad Loos al vroeg in de och tend klaar voor het afzwemmen. Alles werd getoetst en gekeurd. Met vlag en wimpel zijn de volgen de kinderen geslaagd: Diploma A: Colin van Genderen, Quintijn Keesen, Suus Seijmonsbergen, Dirk van Schagen, Edi Leguijt, Sil de Bueger, Sophie Bakker, Jack Kleverlaan, Sabri Ahmad, Tala Sallam, Amina Hassan, Lise Meijer. Diploma B: Viggo van Dongen, Ieman Qudosi, Fayenne Hoogerwerf, Yonas Fresenay Seltene, Sanne de Waard, Sune - Jan Nijholt, Joey Oudhoff, Lex Broekhuis, Joey van Dam, Christian Koopman, Lars Jari Stubbe, Liselot van Baarsel, Teun Elders, Evy Glorie, Mayla Danzl, Sarah Konijn, Sven Kassing, Sidona Ghebrehiwet, Nanxi Zhang, Thomas van Langen. Diploma C: Sofie Boll. Gefeliciteerd allemaal! Aangeleverde foto EGMOND AAN ZEE - Zaterdag 30 november wandelden in het kader van de Fjoertoer ruim 10.000 deelnemers door de Egmonden, waaronder ook veel Heilooërs. Wandelaars konden kiezen uit vijf verschillende routes: 14, 19 Noord, 19 Zuid, 26 en een familieroute van 6 km speciaal voor het hele gezin. Tijdens de wandeling worden de wandelaars getrakteerd op diverse licht- en geluidsacts. En ook de wandelaars zelf dossen zich uit met lichtjes en bijzondere outfits. De 7e editie van de Fjoertoer Egmond stond in het teken van Noflik December. De Friese bena ming voor de gezellige feestdagen in december: het sinterklaasfeest, de kerstdagen en de warme sfeer onderling stonden centraal. Overal op de route was het thema zicht- én voelbaar. De goede weersomstan digheden gaven het evenement nog meer glans. Recordbedrag voor goede doel Vanaf de eerste editie zijn de KNRM en de Reddingsbrigade Egmond het goede doel van het evenement. Er werd een record bedrag van 10.270 opgehaald. In 2020 vindt de achtste editie van de Fjoertoer Egmond plaats op zaterdag 28 november. De wandelaars dossen zich uit met lichtjes en bijzondere outfits. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 9