Clubhuis motorclub Kanaalweg gesloten Springschans zamelt voedsel in Nepalees zilver in Wereldwinkel Heiloo 0 P 15 de Bibliotheek de Bibliotheek Voor voedselbank Alkmaar INGEZONDEN BRIEF Voor spoedzoekers is geen plaats in de herberg Heiloo Ho i I UITKIJKPOST 11 DECEMBER 2019 Dido Bloedjes en Lima Jardez bij de inname van de goederen voor de voedselbank. Foto: SUP Fotografie HEILOO - Bij basisschool De Springschans worden tot en met 16 december voedings- en ver zorgingsmiddelen ingezameld. Deze goederen worden op 17 december aan de Voedselbank Alkmaar overhandigd. Hiermee wil de school een bijdrage leve ren om de minderbedeelden in onze samenleving met kerst iets extra's te geven. Op maandag 9 december, de eerste dag van de inzameling, zijn Dido (11) en Luna (11) uit groep 8 druk bezig om alle goederen die al gebracht zijn in de juiste doos te doen. Ieder jaar doet de school een inzamelingsactie. Maar dit keer bedachten de twee meiden dat het grootser aangepakt moest worden. Dido: "Ik heb de Uitkijkpost gebeld om te vragen of jullie aandacht aan dit project kunnen schenken zodat niet alleen de ouders van onze school maar iedereen in Heiloo van onze actie weet. Zo hopen we nog meer in te kunnen zamelen." Wilt u meedoen aan deze actie en gunt u uw minderbedeelde mede mens iets extra's met de kerstda gen? Draag dan iets bij in de vorm van iets te eten (in verpakte vorm en een wat langer houdbaar product) of een lekker verzorgingsproduct. En breng dit naar De Springschans, Breedelaan 6. Van 8.30 tot 9.00 uur staan Dido en Luna klaar om uw gift in ontvangst te nemen. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Het clubhuis van de Hells Airgels aan de Kanaalweg in Heiloo is op 4 december op bevel van de burgemeester gesloten. Dit is gedaan in het kader van de bescherming van de openbare orde. De sluiting maakt deel uit van de landelijke aanpak van het Openbaar Ministerie en de politie van de zoge naamde Outlaw Motorcycle Gangs, waarvan de Hells Angels een van de bekendste is. De Hells Angels kennen een geweldscultuur en ope reren buiten de wet, waardoor de openbare orde wordt verstoord. De rechtbank Midden- Nederland heeft op 29 mei jl. verklaard dat de Hells Angels Motorcycle Club Holland in strijd is met de openbare orde. Het charter in Heiloo is onderdeel van deze organisatie en conformeert zich aan de regels van de Hells Angels. Het gebruik van het club huis door de Hells Angels levert daarom een ernstig gevaar voor de openbare orde op. De burgemees ter en politie geven met de sluiting uitvoering aan de uitspraak van de rechtbank Midden Nederland. Tegen de sluiting, die eerst op 12 november zou plaatsvinden, werd een voorlopige voorziening aan gevraagd bij de rechtbank Noord- Holland. De sluiting werd op ver zoek van de rechtbank uitgesteld tot de uitspraak van de rechter. In de voorlopige voorziening tegen het besluit tot sluiting werd door de Hells Angels gesteld dat zij geen Hells Angels zijn maar Companeros en dat zij daarom geen ernstig gevaar voor de openbare orde zijn. De politie en het OM hebben ech ter aangetoond dat de Hells Angels een eigen charter in Heiloo hebben dat onderdeel is van de landelijke HEILOO - Op zaterdag 14 de cember geeft zilversmid Dambar een kijkje in de keuken van zijn vakmanschap. Hij laat zien hoe hij zijn sieraden maakt en neemt een prachtige collectie mee. De sieraden komen uit zijn eigen atelier in Nepal. Een mooi cadeau voor onder de kerst boom! Dambar Biswo Karma is een goed voorbeeld als het gaat om financiële steun. Niet alleen voor hem, maar ook voor zijn omgeving. Als kleine jongen was hij in dienst bij een zil versmid. Daar ontmoette hij de Nederlander Jos Bus. Die heeft hem geholpen een opleiding tot zilver smid te volgen. Dambar weet dus als geen ander hoe belangrijk een toegestoken hand kan zijn. Dit doet hij nu ook af en toe zelf bij anderen. Niet alleen in zijn 'silver factory' maar ook door projecten in bijvoor beeld watervoorzieningen. De fabriek van Dambar werkt vol ledig volgens de principes van Fair Trade. Alle zilversmeden werken onder goede arbeidsomstandighe den en worden eerlijk betaald. Zij onderhouden daarmee hun gezin nen en de kinderen kunnen naai' school. De kwaliteit doet niet onder voor de beste edelsmeden in Nederland. Alle producten worden volledig met Zilversmid Dambar geeft een kijkje in de keuken van zijn vakmanschap. Aangeleverde foto organisatie. In de pohtierapportage staat onder andere dat sinds 2012 alleen Hells Angels in het clubhuis zijn waargenomen. De rechter oor deelde dat op basis van de rappor tage van de politie de burgemees ter terecht heeft geoordeeld dat de Companeros en de Hells Angels een en dezelfde zijn. De vrees voor ern stig gevaar voor de openbare orde is gerechtvaardigd. De rechter wees het verzoek van de Hells Angels af en liet het besluit tot sluiting in stand. Het clubhuis is nu alsnog gesloten. Dit betekent dat er niemand nog op het perceel of in het clubhuis aan de Kanaalweg in Heiloo mag komen. In een reactie op bovenstaan de laat de Companeros MC het volgende weten: De gemeente stelt dat zij het club huis van de Hells Angels gesloten hebben. Dit is echter volstrekt onjuist. Het clubhuis de Haciënda aan de Kanaalweg 11a, is sinds oprichting in 1988 tot op heden eigendom van CMC (Companeros MC). Clubhuis de Haciënda is nooit eigendom van de Hells Angels geweest. De burgemeester stelt dat dit voor hen niets uit maakt; voor ons maakt dit zeker wel uit. Wij als CMC gebruiken en onderhouden het clubhuis al sinds 1988 en zijn er trots op dat wij nooit enige overlast of problemen bezorgd hebben aan gemeenschap, politie of anders zins. Ondanks dat de Haciënda eigendom van CMC is, heeft de gemeente het clubhuis gesloten verklaard. HEILOO - Spoedzoekers, degenen die vanuit een (v)echtscheiding of huiselijk geweld urgent een onderkomen zoeken, hebben het moeilijk. Woningbouwcorporaties hebben lange wachtlijsten. Vakantieparken en caravanterrei nen zitten vol en hanteren wacht lijsten die oplopen tot 1,5 jaar. Het spoedzoekersreglement van 1 juli 2019, bedoeld om door loting de kans te vergroten, zit in de pilot- fase. De gemeente kan niets bete kenen. De nieuwbouw zit door de stikstofaffaire op slot. In de vrije sector is gebrek aan aanbod. Zo is de situatie in Heiloo, waar ik tot voor kort woonde. Spoedzoekers hebben geen keuze. Wie geen keuze heeft, is maar al te vaak de klos. Waardoor dak- lozenopvang de enige uitweg is. Ontworteling, vervreemding en sociaal isolement liggen op de loer. Verder kijken dan de neus lang is, leert dat er aan de Cóte d'Azur een huurdersmarkt bestaat. Er blijkt genoeg aanbod voor elke prijs klasse. Na goed zoeken ook nog op leuke plekken. Ik woon inmiddels in de agglomeratie Saint-Raphaël. Voor enige tientjes sta ik vanaf Nice Airport op Schiphol. Bent u francofiel? Poekelt u een beetje Frans? Of trekt een ander land u meer aan? Nederland is een klein land. Het buitenland ligt om de hoek. Prettige feestdagen. Ad Popper Voorlezen voor peuters Elke vrijdagochtend om 10.30 uur. Een gezellige ochtend rond boeken voor kinderen van 2 tot 4 jaar (en hun ouders/oppas). Voorlezen voor kleuters Elke woensdagmiddag om 14.30 uur. Alle kinderen van 3 tot 7 jaar zijn van harte welkom! Workshop Fotobeheer Dinsdag 17 december, 19.00 - 21.00 uur. In deze workshop schenken we aandacht aan alle mogelijkhe den die de fotoapp van Apple biedt en staan we stil bij de ver schillende manieren waarop u uw foto's veilig kunt bewaren in de cloud. Stap voor stap nemen we alle mogelijkheden door aan de hand van uw eigen iPhone of iPad. Opgave vooraf. Kerstklooien Woensdag 18 december, 15.00 -16.00 uur. Het is tijd om de bieb in kerst sfeer te brengen! Help je mee om een bijzondere kerstboom te bouwen en te versieren? Je bent samen met je vrienden en familie van harte welkom. Aanmelden is niet nodig. CoderDojo Zaterdag 28 december, 10.30 -12.30 uur. Deze keer gaan we filmpjes maken met stop-motion! Aan het eind van de CoderDojo mag iedereen zijn of haar werk aan de groep en aan de ouders laten zien op het grote scherm. Deelname is gratis, een toegangskaart is vereist. Inspiratiebij eenkomst Nationale Voorleesdagen Dinsdag 7 januari, 19.00 - 21.00 uur. Een prentenboekenavond 0-6 voor pedagogisch medewer kers, leerkrachten van groep 1/2 en overige geïnteresseer den. In één avond bent u weer helemaal bij op het gebied van prentenboeken. Reserveer een gratis kaartje en laat u inspireren! Luisteren naar klassieke muziek 6 vrijdagen, start 10 januari, 14.00 -16.30 uur. In januari/februari 2020 orga niseert de bibliotheek een cur sus 'Luisteren naar klassieke muziek'. Deze cursus wordt verzorgd door Gert Floor, voor heen muziekbibliothecaris van Bibliotheek Heiloo. Opgave vooraf. Gewijzigde openingstijden Bibliotheek Heiloo is gesloten tijdens de feestdagen op 25 en 26 december en 1 januari. Op 24 december en 31 december sluiten wij om 16.00 uur. De overige dagen is de bibliotheek op de reguliere tijden geopend. Westerweg 250 tel. 072-5330670 1 info@bibliotheekheiloo.nl i www.bibliotheekheiloo.nl de hand gemaakt. De fabriek bezit een aantal machines, bijvoorbeeld voor het walsen van het zilver. Het in elkaar zetten van sieraden en het zetten van stenen of andere elementen is allemaal hand""3-1' Zaterdag 14 december is zilver smid Dambar uit Nepal van 10.30 - 16.00 uur in Wereldwinkel Heiloo, Stationsweg 105, 1851 LN Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 15