Geslaagde actie 'Je leunt altijd iemands lichtpuntje zijn' Kersttijd bij Postaanzee Wat betekent Kerstmis voor u? Certificaten voor respijt- hulpen Heiloo en Bergen 'Zingen met Maartje' in de Witte Kerk 17 Luisteren naar klassieke muziek in Bibliotheek Heiloo UITKIJKPOST 11 DECEMBER 2019 HEILOO - In januari/februari 2020 organiseert Bibliotheek Heiloo een cursus Luisteren naar klassieke muziek. Deze cursus wordt verzorgd door Gert Floor, voorheen muziekbibliothecaris van Bibliotheek Heiloo. Er zal tijdens zes vrijdagmiddagen muziek van verschillende componisten klinken. De tijd waarin deze muziek ontstond wordt besproken, evenals de plaats van de compositie in het leven van de componist. Met veel voor beelden in beeld en geluid. De volgende werken komen aan bod: - Jean Philippe Rameau (1683-1764): Les Indes galantes; - Joseph Haydn (1732-1809): Die Schöpfung; - Ludwig van Beethoven (1770-1827): Symfonie nr. 6 'Pastorale'; - Anton Bruckner (1824-1896): Symfonie nr. 4; - Karol Szymanowski (1882-1937): Strijkkwartetten (op. 17 en 56); - Galina Oestvolskaja (1919-2006): Octet. Data en tijdstip: 10,17, 24, 31 januari en 7 en 14 februari, van 14.00 tot 16.00 uur. Plaats: Bibliotheek Heiloo, Westerweg 250. Kaartverkoop via www.bibliotheekheiloo.nl of bij de servicebalie van de bibliotheek. HEILOO - Dinsdagmiddag 3 december was het gezellig druk bij Café de Wit op de Heerenweg in Heiloo. Niemand minder dan Sinterklaas kwam daar op bezoek voor een gezellige mid dag met eenzame ouderen. Ook Hart van Nederland was aanwe zig om opnames te maken, maar waarom? Sinterklaas was uitgenodigd door Sandra Mulder-Velzeboer en haar zoon Boet. In het kader van hun feestdagenactie 'Je kimt altijd iemands lichtpuntje zijn' organi seren Sandra en Boet dit jaar voor de 5e keer een actie. Dit jaar niet alleen voor kinderen van gezinnen die het niet zo breed hebben, maar ook voor eenzame ouderen die wel wat gezelligheid kunnen gebruiken. Bram Bruin en Mandy Leegwater van Café de Wit stelden hun café ter beschikking en zorgden voor warme chocomel. Ook ondernemers uit winkelcentrum 't Loo omarmden het initiatief. Bart Karregat van Vishandel Volendam zette een actie op touw en dinsdagmiddag mochten Sandra en Boet uit handen van John IJoetjes van Bakkerij Hoetjes een cheque van ruim 700,- in ontvangst nemen. Het werd een middag met livemu ziek, cadeautjes en veel gezelligheid voor de aanwezige ouderen. Uit betrouwbare bron heeft de redactie vernomen dat er nog snel wat extra flesjes advocaat gekocht moesten worden. Kortom, het was een gezel lige middag. En in de late uitzen ding van Hart van Nederland kon heel Nederland meegenieten van deze geslaagde middag. Op www. hartvannederland.nl kunt u de uit zending terugkijken, mocht u deze gemist hebben. HEILOO - Welzijnsorganisatie het Trefpunt in Heiloo en Welzijn Bergen zijn blij met een nieuwe groep gecertificeerde vrijwilligers. Deze vrijwilligers zetten zich in als respijthulp en gaan bij chronisch zieken of personen met dementie op bezoek met als doel ondersteu ning te bieden in de thuissituatie. De mantelzorger kan tijdelijk de zorg overdragen. Voorlezen, samen puzzelen, een wandeling of gewoon een dutje doen in de eigen omge ving. De respijthulp zorgt dat de mantelzorger met een gerust hart de deur uit kan, zonder bang te zijn dat het thuis niet goed gaat. Voor meer informatie over res- pijthulpen kunt u voor Heiloo con tact opnemen via 072 - 5331297 en voor Bergen via 072 - 5093265. EGMOND AAN ZEE Postaanzee is al helemaal in kerststemming met feestver lichting, kerstbomen en de kerststal. Ieder jaar zorgen de vrijwilligers ervoor dat het er weer piekfijn uit komt te zien. Voelt de bezoeker altijd al met een de huiselijke sfeer bij bin nenkomst, in de kersttijd wordt daar nog een schepje bovenop gedaan. Ook zijn er een aantal bijzondere activiteiten. Zo is er op 19 december een kerstbingo. Een bingokaart kost 1,-. De middag begint om 14.00 uur, inloop vanaf 13.30 uur. Op Eerste Kerstdag is er een kerstlunch. Het is niet voor ieder een vanzelfsprekend om met de kerstdagen bij familie of vrienden aan te kunnen schuiven. Daarom organiseert Postaanzee op woens dag 25 december vanaf 11.30 uur Kerstaanzee. Het ontmoetingscen trum wordt één grote huiskamer. Mensen die alleen zijn maar graag het kerstfeest met anderen wil len delen zijn hierbij van harte uit genodigd. De inloop start vanaf 11.30 uur met chocolademelk en iets lekkers. Aansluitend is er een kerstlunchbuffet. Voor beide acti viteiten moet men zich aanmel den via mail: info@postaanzee.nl, telefoon 072 - 5822310 of door je naam te noteren op de inschrijf lijst die bij Postaanzee ligt aan de Voorstraat 82a in Egrnond aan Zee. Voor deelname en koffie/thee vraagt Postaanzee een vrijwillige bijdrage. Postaanzee wordt met kerst één grote huiskamer. Aangeleverde foto De welzijnsorganisaties zijn blij met deze nieuwe groep gecertificeerde vrijwilligers. Aangeleverde foto HEILOO - De eerste editie in november was een groot mee- zingfeest. Vrijdag 13 december is de tweede editie, aanvang 19.30 uur. Iedereen kan al met een meezingen, de teksten wor den groot geprojecteerd. Maartje de Lint, pianist Henk van Meegen en fluitist Hans van der Laan bieden een flink uur lang een heerlijk programma met bekende liedjes van over de hele wereld. Maaitje de Lint uit Heiloo was een kwarteeuw zangeres bij de Nationale Opera en zet nu een heel andere stap. Ze wil mensen laten samenzingen, voor spirit en harmo nie. Na afloop is er onder het genot van een gratis drankje alle gelegen heid tot nagenieten en elkaar te ontmoeten. Geheel in haar stijl is er na afloop de mogelijkheid voor een vrije bijdrage naar draagkracht. HEILOO - Sinterklaas is het land weer uit en Kerstmis komt eraan. De redactie is druk bezig met de laatste krant van het jaar. Natuurlijk staat deze in het teken van de komende feest dagen. Het lijkt ons leuk om voor deze krant ook wat input van de lezers te krijgen. Helpt u mee? - Wat bezorgt u het ultieme kerstgevoel? - Heeft u een favoriet kerstrecept dat u wilt delen? - Wat is uw lievelingskerstliedje? - Heeft u een kerstwens? - Of heeft u juist niets met de feestdagen en waarom niet? Laat het ons weten via redactie@ uitkijkpost.nl en doe er vooral een leuke foto bij. De meest leuke of bij zondere reacties krijgen een plekje in de krant van 18 december 2019. Wat bezorgt u het ultieme kerstgevoel? Aangeleverde foto Het was een gezellige middag bij Café de Wit, met livemuziek en bezoek van Sinterklaas. Foto: Marcel Keet

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 17