Jeugdfonds Sport Cultuur breidt doelgroep uit Klusjesmannen in de wijk Ik ben manterzorger... en nu? Lichtbrigade: fiets jij veilig in het donker? 19 Kinderen van o tot 4 jaar doen nu ook mee in Heiloo Het Heilooërbos in winterrust Opbrengst collecte Alzheimer-Nederland UITKIJKPOST 11 DECEMBER 2019 BUCH - Eind november hebben de colleges van Heiloo, Bergen en Castricum ingestemd met uitbreiding van de doelgroep die gebruik kan maken van het Jeugdfonds Sport Cultuur. Het Jeugdfonds Sport Cultuur Nederland heeft het landelijke sportakkoord ondertekend en hiermee besloten het fonds ook open te steBen voor de aUer- jongste kinderen. Deze uitbreiding betekent dat alle kinderen van 0 tot 18 jaar, waarvan de ouders of verzorgers een laag inkomen hebben, vanaf aankomend schooljaar kunnen meedoen. Via de spelregels van het fonds kunnen kinderen worden aangemeld. Kinderen in minimagezinnen doen mee Waar thuis geen geld is om mee te doen aan sport- en culturele activiteiten, lopen kinderen allerlei kansen mis die voor leeftijdgenoot jes misschien vanzelfsprekend zijn. Door te sporten of creatief bezig te zijn, ontwikkelt een kind zich bij voorbeeld beter en wordt de kans op sociale uitsluiting kleiner. Dit is belangrijk voor de ontwikkeling en toekomst van het kind en voor het gezin. Die ontwikkeling heeft uiteindelijk een positief effect op sociale cohesie in de samenleving. Wat het Jeugdfonds kan doen Het Jeugdfonds creëert kansen voor kinderen van 0 tot 18 jaar, die om financiële redenen geen lid kun nen worden van een sport- of cul tuurvereniging. Het gaat om regu liere sporten als voetbal, volleybal en tennis of creatieve bezigheden als dansen, muziek maken of deel nemen aan de scouting. Via de spel regels wordt het via het Jeugdfonds wel mogelijk voor deze kinderen om hieraan mee te doen, omdat de gemeente hieraan bijdraagt. Het Jeugdfonds werkt met aanmeldingen Voor Heiloo is informatie over de spelregels van het Jeugdfonds te vinden op https://jeugdfondsspor- tencultuur.nl/fondsen/noordhol- land. Op deze website kan worden gekozen voor sport of cultuur en de gemeente waar men woont worden aangeklikt, waarna verdere infor matie volgt. Het is belangrijk om te weten dat alleen een intermediair een aanvraag kan indienen. Een intermediair is een professional die betrokken is bij een gezin. Dit kan bijvoorbeeld een maatschap pelijk werker, schuldhulpverlener, leerkracht, buurtsportcoach of een andere professional zijn. De buurtsportcoach in de gemeente kan daarnaast vragen beantwoor den. HEILOO - In de winter heerst er een zekere rust in de natuur, zo ook in het Heilooërbos. De loofbo men zijn kaal, er zijn weinig vogels en er bloeit nauwelijks iets. Toch is het niet alleen maar 'pauze' in de natuur. Als je goed oplet zie je dat de lente al wordt voorbereid. Tussen de dorre bladeren zie je het groen van het fluitenkruid opkomen, of kleine ronde blaadjes van speenkruid. En aan de bomen zijn de knoppen te zien waaruit later de bladeren tevoorschijn komen. Hoewel minder opval lend gaat het leven in het bos dus gewoon door. Dat aUes gaan we bekijken tijdens de maandelijk se IVN-natuurwandeling op zondag 15 december. We maken er een stevige winterwandeling van en beginnen, zoals gewoonlijk, om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg in Heiloo. We blijven ongeveer twee uur bezig. Een donatie (richtlijn 2,50) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar IVN-Heiloo@hccnet.nl of bellen: 072 - 5325110. Opgave vooraf is niet nodig. Zie ook: WWW.ivn.nl/nkl Foto: Paul ten Have n HEILOO - Vorige week kreeg de politie in Heiloo meerdere mel dingen van Engelssprekende klusjesmannen. Deze klusjes mannen rijden in een grijze Opel bestelbus met buitenlandse ken tekenplaten. Ze bieden diensten aan als bijvoorbeeld het schoon maken en onderhouden van het dak. De politie adviseert niet in zee te gaan met mensen die ongevraagd aan de deur komen. Heb je werk zaamheden die uitgevoerd moeten worden? Zoek dan zelf een persoon of bedrijf waaraan je het werk gunt en maak goede schriftelijke afspra ken over de omvang, kwaliteit en de prijs van het werk. Ervaringen met klusjesmannen Vaak zijn de zogenaamde klus jesmannen gewoon heel brutaal. Terwijl er eentje aanbelt zit de ander al op het dak. Met mooie praatjes, folders van een gerenom meerd bouwbedrijf en een aantrek kelijke prijsafspraak krijgen ze veel mensen zover om met hen in zee te gaan. In eerste instantie lijkt het allemaal goed, maar vaak gaat het mis. Altijd moet er contant aanbe taald worden en dan is er opeens veel extra werk. Zodra er betaald is, vertrekken de mannen met de noor derzon. Wat kunt u doen? Als u ziet dat deze klusjesmannen hun diensten aanbieden in de wijk, bel dan de politie (0900 - 8844). De politie controleert ze grondig en onderzoekt of er strafbare feiten zijn gepleegd. Zorg dat ze je zien! Foto: Thomas Jarrand on Unsplash HEILOO - Goede fietsverlichting is belangrijk, zeker tijdens deze donkere dagen. Daarom wordt er op 13 december in Heiloo aandacht besteed aan de ANWB Lichtbrigade. Vervang jij een kapotte fietslamp meteen? Maar liefst 4 op de 10 fiet sers doet dat niet*. Toch is het heel belangrijk om dat snel te repareren. Met goede verlichting daalt de kans op een aanrijding in het donker met wel 20%. En dus doen Repair Café Heiloo, Jongerenwerk Heiloo, Veilig Verkeer Nederland en de wijkagen ten van Heiloo mee met de ANWB Lichtbrigade. Zij vinden het belang rijk dat iedereen veilig naar school fietst, dus ook veilig naar de trai ning of club. Helemaal nu de dagen weer korter worden. ANWB Lichtbrigade Vanaf 1 oktober organiseert de ANWB Lichtbrigade meer dan 2.500 acties door het hele land op basis scholen en middelbare scholen, clubs en verenigingen. Fietsverlichtingsactie Vrijdagochtend 13 december wor den de fietsenverlichtingen van de scholieren van PCC Heiloo gecon troleerd. Kapotte lampen zullen, indien mogelijk, meteen vervangen worden. TNS NIPO Publieksonderzoek Fietsverlichting HEILOO - Het Mantel zorgcentrum organiseert op woensdag 18 december vanaf 13.30 uur een bijeenkomst voor startende mantelzorgers uit de regio Alkmaar en Heiloo. De bijeenkomst is in het kantoor van het Mantelzorgcentrum in Heiloo. Consulent mantelzorg Marianne Weel legt uit wat mantelzor gers kunnen verwachten van de overheid, de gemeente en het Mantelzorgcentrum. De bijeen komst is gratis. Mantelzorgers uit Alkmaar, Heiloo en omstre ken melden zich aan via info@ mantelzorgcentrum.nl. Als mantel- zorger komt er veel op je af. Je hebt niet alleen de zorgen voor je naaste, maar ook de administratie, wat kun je waar regelen en waar heb je eigenlijk recht op? Marianne Weel beantwoordt vragen en legt uit waar (startende) mantelzorgers rekening mee kunnen houden. Aanmelden De bijeenkomst is op woens dag 18 december van 13.30- 15.00 uur in het kantoor van het Mantelzorgcentrum, De Strandwal 22a in Heiloo. De bijeenkomst is gra tis voor mantelzorgers uit de regio Alkmaar en Heiloo dankzij subsidie vanuit de gemeenten. Aanmelden is verplicht via info@mantelzorgcen- trum.nl Meer informatie Voor meer informatie over deze of andere activiteiten kun nen mantelzorgers bellen met het Mantelzorgcentrum, tel. 072 - 5627618 of een mail sturen naar: info@mantelzorgcentrum.nl. Op www.mantelzorgcentrum.nl staat meer nieuws en een volledig over zicht van activiteiten voor mantel zorgers. HEILOO - In de week van 4-9 november was er de landelijke collecte voor Alzheimer Nederland. In Heiloo is met 14 collectanten, door huis-aan-huis een deel van Heiloo te bezoeken, €1.792,65 opgehaald. Alle gevers en lopers bedankt voor jullie bijdrage! Nog niet alle straten zijn bezocht. Wilt u volgend jaar helpen met een paar uur collecteren om nog meer geld op te halen voor onderzoek naar dementie, dan kunt u zich opgeven op de site van Alzheimer-Nederland.nl of contact opnemen met coördinator Karin Twisk-Bonouvrie (06 - 22863152 ofkarin.bonouvrie@ziggo.nl).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 19