Help mijn moeder zingt musical! Help mijn dochter zingt opera! HighLow Rangers rijden terug naar Gambia 10 VRAGEN AAN... 1KAESO OOSTEE 3 Generations KORTOM Eerste Communie 2020 regio Heiloo Vervolg van de voorpagina: MUZIEK- EN DANSSCHOOL "heiloo Het is Kerstmis! UITKIJKPOST 11 DECEMBER 2019 Al jarenlang verschijnt in Uitkijkpost de rubriek 'Tien vragen aan...' De redactie vindt het nu de hoogste tijd om deze populaire rubriek in een iets ander jasje te steken. De 'Tien vragen aan...' nieuwe stijl dus. Waar het in de rubriek om gaat, blijft onveranderd: iemand een beetje beter leren kennen, want iedereen heeft een persoonlijk verhaal te vertellen. Vanaf nu kunnen de 'deelnemers' kiezen uit zo'n twintig vragen, waar door niet steeds dezelfde vragen beantwoord hoeven worden. Daarnaast verschijnen vanaf nu nog vijf vragen in de krant, de rest van de vragen staat op onze website www.uitlcijkpost.nl. HEILOO - Op 22 december is in Theater De Beun het theater concert Generations te zien van musicalzangeres Janke Dekker en haar dochter, de klassieke operazangeres Amy Egbers. In deze productie doorgronden beide zangeressen eikaars reper toire en gaan ze op zoek naar de verschillen en overeenkomsten tus sen opera en musical. Het resultaat is een gezongen theatercollege met veel grappige kwinkslagen, hier en daar een fikse knauw en een inkijk je in het huishouden van Dekker en Egbers. Hoewel Amy Egbers pas in 2018 is afgestudeerd aan het Fontys Conservatorium beschikt zij nu al over een dijk van een stem waar bij nog niet helemaal duidelijk is of zij zich gaat ontwikkelen tot een sopraan of mezzosopraan. Ontroerend in Generations was het verhaal van het 4-jarige 'kleedka merkind' Amy toen zij tijdens een voorstelling luid haar angst liet blij ken bij de moord op haar moeder in de rockmusical Carmen. Janke Dekker moest even slik ken toen zij hoorde dat haar doch ter de operakant op wilde. Maar zij begreep wel dat Amy geen musical meisje wilde worden. "In opera kun je veel meer je persoonlijkheid vast leggen," aldus Janke, "in veel musi cals liggen de karakters en types contractueel vast en zelfs de manier van zingen. Terwijl in musicals het verhaal domineert is bij opera de ervaring van klank in combinatie met muziek en beeld belangrijker." Toch laten Janke en Amy in Generations ook zien dat de wereld van opera en musical op elkaar lij ken, ook muzikaal gezien. "Het is raar" zegt Amy, "wanneer ik in een bepaalde omgeving vertel dat ik een operazangeres ben dan krijg ik allemaal interessante vragen, terwijl dezelfde mensen enigszins meewarig over musical doen." "Met Generations proberen we de even tuele vooroordelen weg te halen bij het publiek over musical en opera," vult Janke aan. Amy Egbers (rechts) en Janke Dekker gaan op zoek naar de verschillen tussen opera en musical. Foto: isabeau Bosscher Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. HEILOO - De werkgroep van de Eerste Communie Heiloo is alweer volop bezig met de voorbereidingen voor de communieviering in 2020. Wij hebben de kinderen die in groep 4 zitten en gedoopt zijn, in de gelegenheid gesteld om zich hiervoor aan te melden. Heeft u, om wat voor reden dan ook, uw kind hiervoor nog niet aangemeld, doet u dat dan zo snel mogelijk via onze e-mail: lecommunieheiloo@gmail.com De kinderen en ouders die zich aanmelden krijgen eind december een uitnodiging voor de start van de voorbereidingen thuisgestuurd. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos "TP" offset rotatiepers, de milieu- jy vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 -17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00-12.00 vr. 09.00 -14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl Adres Bezoekadres: Wiliibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op Sponsoren Uiteraard zoeken de HighLow Rangers weer sponsoren voor deze goede doelen, waarmee zij minder bedeelden en hulpbehoevenden iets meer geluk en blijdschap pro beren te brengen. De sponsoren krijgen een eervolle vermelding op de website van de Rangers en een mooie sticker met naam en logo op de voertuigen. Ook de pers zal weer uitgebreid aandacht besteden aan dit nieuwe avontuur. Route risico Mede door de veranderingen in de wereld is deze trip niet geheel zonder risico. De route gaat via België door Frankrijk en Spanje waarna wordt overgestoken naar Marokko. Door Marokko en de wes telijke Sahara hopen de mannen via een zwaar beveiligde grensovergang Mauritanië in te rijden, om uiteinde lijk Senegal en de enclave Gambia te bereiken. Deze reis is niet voor 'de gewone toerist', maar dat zijn de HighLow Rangers ook niet. Inmiddels is er veel ervaring opgedaan tijdens eer dere avonturen in Europa en lan den als India, Nepal en Marokko. Ook tijdens die reizen konden de Rangers door sponsoring mensen helpen aan iets meer kleur in hun leven. De HighLow Rangers hopen op uw support en steun voor het goede doel en het delen van hun enthousiasme bij deze reis. Volg de Rangers via www. highlowrangers.nl, op Facebook via www.facebook.com/highlowran- gers.nl en in de lokale media. Sponsoren kunnen zich aamnel- den via highlowrangers@gmail.com of bij Rangers Leo Erkamp en Barre Dekker. Natuurlijk kunt u bij iedere HighLow Ranger terecht voor meer informatie over deze trip. Avontuurlijke groet, De HighLow Rangers 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren en getogen in Heiloo in het huis waar ik tot mijn 14e heb gewoond. Ik ben nu sinds een jaar verhuisd, nog steeds in Heiloo. Het bevalt me prima. 2. Wie zou je voor een dag willen zijn? Het lijkt mij heel vet om een keer door het leven te gaan als Martin Garrix, oftewel Martijn Gerritsen. Deze jonge jongen is inmiddels beroemd als een van de beste dj's van Nederland. Het is een jongen vol passie en een mooi doel. Het lijkt mij heel vet om ooit een keer samen met hem iets te mogen doen. Een echt idool! 3. Wat is jouw belangrijkste eigenschap? Ik denk dat mijn belangrijke eigenschap is dat ik te vertrouwen ben. Ik probeer mensen altijd zo goed mogelijk te helpen. Al heb ben ze problemen waar ik niks van snap, ik doe altijd mijn best. 4. Wat is jouw passie? Sporten is voor mij een echte passie. Het liefst ben ik 24/7 aan het sporten. Het moment datje nergens aan hoeft te denken en lekker je eigen ding kan doen zoals tennissen en hardlopen, vind ik heer lijk. Daar kan ik echt van genieten. 5. De persoonlijke vraag van Tanja Witteveen: 'Hoe vind jij het om als 15-jarige jongen in Heiloo te wonen?' Zoals ik al eerder zei, vind ik Heiloo een fijn dorp. We hebben alles, van sportgelegenheden tot lekkere restaurants. Veel van mijn vrienden wonen ook in Heiloo. Helaas heeft Heiloo maar één middelbare school en moet ik daarom elke dag een halfuur naar school fietsen. Daar komt ook bij dat veel vrienden van school niet ik de buurt wonen. Dat is het enige nadeel van het wonen in Heiloo als 15-jarige. Voor de rest is het ontzettend fijn. Ik geef de vragen door aan Letty Dekker. Mijn vraag is: 'Jij speelt in het Heilooër Harmonieorkest Caecilia. Vind je dit cultureel genoeg of vind je da t er meer culturele voorzieningen moeten komen in Heiloo?' Bent u benieuwd naar de rest van deze 'Tien vragen aan...'? Lees dan verder op www.uitkijkpost.nl onder het kopje 'Rubrieken'. HEILOO - Maandag 16 december organiseert Muziek- en Dansschool Heiloo in de prachtige Witte Kerk wederom een kerstconcert. Leerlingen van alle leeftijden zullen een zeer gevarieerd en sfeervol programma ver zorgen, solo maar ook in verschillende ensembles. Wij nodigen iedereen uit om te genieten van mooie muziek om zo de kerst in te luiden. Aanvang is 19.00 uur en de entree is helemaal gratis! Muziek- en Dansschool Heiloo, Het Veld 1,1852 GG Heiloo T: 072 - 5332460, www.muziekendansschoolheiloo.nl Facebook: www.facebook.com/muziekschoolheiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 3