Kerstconcert koor swing Kerstconcert Oeral Kozakkenkoor met Ensemble Uzory Kerst bij Onze Lieve Vrouw ter Nood Wishful Singing met Winterlicht Stille Nacht am Silbersee UITKIJKPOST 11 DECEMBER 2019 In december is er in het Oesdom een mooie kerststal te bewonderen. Aangeleverde foto HEILOO - In december heerst er bij Onze Lieve Vrouw ter Nood een mooie sfeer. In de Bedevaartkapel is vanaf 19 december een mooie kerststal te bewonderen, men kan kaarsjes opsteken bij Maria in de kapel len en wandelen in het prachtige kapelbos. Oesdom Ook hier is een prachtige grote kerststal met groep te bewonderen. Het zelfgemaakte kerstdorp van Henk Kaandorp staat centraal met o.a. de stal, een tempel en het huis van Jozef en Maria. U kunt in het Oesdom terecht voor koffie, thee, warme chocomel, koek en verfris singen. Het Oesdom heeft, naast devotionalia en mooie boeken, ook een mooie collectie beeldjes gemaakt van hars en kerstcadeaus voor jong en oud. Agenda - Kerstconcert zaterdag 21 decem ber om 14.30 uur: het Opmeers Vocaal Ensemble 'Echo de Chapelle' o.l.v. dirigent Alexandre Pavloff speelt o.a. werken van Saint Saëns en een groots King all Glorious. Gratis toegang. - Kerst Nachtwake 24 decem ber om 21.00 uur: H. Mis in de Bedevaartkapel, koor Ubi Caritas. - Eerste Kerstdag 25 decem ber om 10.30 uur: H. Mis in de Bedevaartkapel; Hoofdcelebrant Mgr. Hendriks. Koor Ubi Caritas. - Tweede Kerstdag 26 decem ber om 10.30 uur: H. Mis in de Bedevaartkapel met muzikale bege leiding van de Zusters Dienaressen van de Heer. Om 14.30 uur Kindje Wiegen; het kerstverhaal voor de allerkleinsten bij de stal. In het Oesdom is er warme chocolade melk en kerstbrood. - Nieuwjaarsdag om 10.30 uur: H. Mis in de Bedevaartkapel, koor Ubi Caritas. Na afloop is het Oesdom geopend. In december zijn er aangepaste openingstijden: t/m zondag 29 december in het weekend van 11.00 - 16.30 uur en doordeweeks van 11.00 - 15.00 uur. Op woensdagen gesloten, evenals dinsdag 24 decem ber. Op Eerste Kerstdag en nieuw jaarsdag open vanaf 11.30 uur; er wordt na de H. Mis koffie geschon ken. Voor meer informatie kijk op www.olvternood.nl HEILOO - Zaterdag 14 december geeft koor sWing twee kerst concerten in de Witte Kerk in Heiloo. Het koor zingt Engelstalige kerst liederen, zoals Winter Wonderland en A Holly Jolly Christmas. Daarnaast zijn er liederen die verwij zen naar het thema 'Geborgenheid'. Denk aan This World en Earth Song. 's Middags leveren kinderen van het schoolorkest en koor van de Benedictusschool een muzikale bijdrage met eigen repertoire, 's Avonds verzorgt het sextet Men Only een gastoptreden. De heren zingen meerstemmige nummers uit de jaren 30-50. Hendrik-Jan Bosnia begeleidt hen op de piano. Vooraf, bij openstelling van de zaal, speelt Hans van der Laan op zijn dwars fluit. In de geborgenheid van de Witte Kerk zullen de zang en muziek u ongetwijfeld in een fijne kerst stemming brengen. Koor sWing is een gemengd koor van ruim dertig leden dat onder leiding van dirigent Olaf van Rijn vierstemmig zuigt in verschillende talen. De arrangementen variëren van klassiek tot pop, van meezin gers tot ingetogen composities. Hendrik-Jan Bosma verzorgt de pia nobegeleiding. Men Only bestaat uit zes man- HEILOO - Samen met psychiater Glenn Helberg brengt muziek theater Silbersee een winter middag met verhalen, bespiege lingen en muziek. In dit programma loopt de visie van Glenn Helberg op discriminatie en ongelijkheid als een rode draad door zijn teksten. Het muzikale fun dament wordt gevormd door een reeks koralen van Bach, juweeltjes van vierstemmige muziek waarin Bach met minimale middelen een groots effect bereikt. De vier zan gers van Silbersee worden bijge staan door gitarist, componist en improvisator Raphael Vanoli. Stille Nacht am Silbersee, een lite raire en muzikale middag op zondag 22 december in de Cultuurkoepel Heiloo. Aanvang: 14.30 uur. Kaarten: HEILOO - Het female a cappel- la-ensemble Wishful Singing brengt vrijdag 20 december een echt kerstprogramma met veel geliefde traditionals uit natuur lijk Engeland, maar ook uit Wales, Vlaanderen, Noorwegen en Duitsland. Er wordt ook Gregoriaans gezon gen, evenals Franse religieuze muziek. Wijnand van Klaveren, de duizendpoot pianist/organist/arran- geur, componeerde vijf huiselijke, grappige en ontroerende kerstwen sen, die als een rood kerstlint door de voorstelling lopen. De presenta tie en de klokheldere zang van de zangeressen van Wishful Singing zijn natuurlijk het belangrijkste ingrediënt van de avond. Natuurlijk wordt de Witte Kerk mooi aan gekleed, met veel kaarslicht; het wordt een prachtige muzikale aan loop naar het kerstfeest. De entree bedraagt 15 (jon geren 7), inclusief consumptie. Raadpleeg voor verdere informatie de website www.concertenwit- tekerk.nl. Kaarten bestellen kan telefonisch (06-45184525), per e-mail: info@concertenwittekerk. nl of via de website. Het te betalen bedrag kan worden overgemaakt naar rekeningnummer NL 42 TRIO 02547 12843 t.n.v. Stichting Cultuur Witte Kerk Heiloo. Wishful Singing. Vrijdag 20 december, 20.00 uur Witte Kerk, Heiloo. Wishful Singing brengt een a capella kerstgroet met 'It's begin ning to look a lot like Christmas'. Foto: Melle Meivogel nen uit Alkmaar, Bergen en Heiloo met een repertoire van vrolijke en uptempo songs, afgewisseld met enkele ballads, gezongen in een 4-, 5- of 6-stemmig arrangement. De muziekstijl is Chicago-jazz en swing. Denk hierbij aan bekende namen als Cole Porter, Gershwin, Louis Armstrong en Frank Sinatra. Het Schoolorkest van de Benedictusschool maakt al jaren deel uit van het lesprogramma van de school. Vanaf groep 6 is er voor iedereen een plekje in het orkest, van triangel tot handtrom, blokfluit, ukelele of viool en natuurlijk veel zang. Een delegatie van de groepen 6, 7 en 8 brengt vijf kerstliedjes ten gehore. Kaartverkoop: online via www. koorswing.nl, of bij Boekhandel Bruna ('t Loo) en Primera (Het Hoekstuk). Kaarten aan de zaal vanaf een halfuur voor aanvang. Naar verwachting zal ook deze keer het concert volledig uitverkocht zijn. Wacht dus niet te lang met het kopen van een kaartje! Men Only heeft een repertoire van vrolijke en uptempo songs en verzorgt een gastoptreden tijdens het kerstconcert. Aangeleverde foto HEILOO - Om echt in de sfeer te komen brengt het Oeral Kozakkenkoor op kerstavond in de Cultuurkoepel Heiloo een traditioneel kerstconcert in Russische sfeer. Het gerenommeerde mannenkoor onder leiding van Gregor Bak brengt u in kerststemming door het zingen van oude Russische en Oekraïense kerstliederen, afgewisseld met gezangen uit de Russisch-orthodoxe liturgie en folkloristische liederen uit het oude Rusland. Het uit circa 30 man bestaande koor geniet in binnen- en buitenland grote bekend heid en heeft verschillende radio- en televisieoptredens verzorgd. Het koor is regelmatig op tv te bewonde ren en is inmiddels 'wereldberoemd' door de Netflix-serie Fargo, waarin het koor te horen is in twee afle veringen. De muzikale begeleiding wordt verzorgd door het ensemble Uzory, afkomstig uit de Oekraïense stad Mykolajiv. De zes leden van de groep zijn muzikale virtuozen die studeerden aan de conservatoria 20,- via www.cultuurkoepelhei- Landgoed Willibrordus te Heiloo. loo.nl of bij het VW-kantoor op Glenn Helberg zorgt in deze literaire en muzikale vertelling voor de verhalen. Foto: Eveline Renaud van Kiev en Odessa. Zij bespelen typisch Russische en Oekraïense instrumenten zoals de domra, bala laika, bajan (Russische knopaccor- deon), fluit en een variatie aan slag instrumenten, die prachtig klinken in de Koepel. Evenals voorgaande jaren is er kerstbrood, glühwein en kerstbal na! Dinsdag 24 decem ber in de Cultuurkoepel Heiloo. Aanvang 20.15 uur. Kaarten 19,50 via www.cultuurkoepelheiloo.nl of in het VW-kantoor op Landgoed Willibrordus te Heiloo. Het Oeral Kozakkenkoor geniet grote bekendheid in binnen- en buitenland. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 8