Heiloocontact GEMEENTEPOLIS! Meer informatie? Bel! Bouwen en Wonen www.gezondverzekerd.nl Welzijn UITKIJKPOST 18 DECEMBER 2019 Wij zijn bereikbaar op telefoonnummer 072 535 66 66 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo van maandag t/m vrijdag tussen 8:00-17:00 uur. Omgevingsvergunningen Ontvangen aanvragen Zeekamplaan 27 in Heiloo; vergroten woning (dakkapel voor - en achter- dakvlak) (WABO1901992); Rosendaal 95 in Heiloo; vernieu wen reclame-uitingen, schilder werkzaamheden, plakken van folie en plaatsen van anti ram paaltjes (WABO1901999); Zeekamplaan vergroten woning (dakopbouw) (WAB01902003); Kennemerstraatweg 209; gewijzigd uitvoeren vergunning 2008/0236 (WAB01902008). Aanvraag vergunningsvrij Vergunningsvrij: De Omloop 4; ver anderen woning (raamkozijn voorge vel) (WABO1901898). Aanvraag buiten behandeling Heerenweg 249; aanleggen uitweg (WABO1901842); Westerweg 342 (kavel 16 Westererf Zuiderloo) bouwen woning en aanleg gen uitweg (WAB01901801). Verleende vergunning - reguliere procedure Raadhuisweg 3b; veranderen geld automaat (inclusief gevelreclame) (WABO1901894); Schuine Hondsbosschelaan 62; Eigen bijdrage voor Wmo- ondersteuning in 2020 ledereen moet kunnen meedoen in de samenleving. En zoveel mogelijk zelfstandig kunnen (blijven) wonen. De gemeente regelt ondersteuning hiervoor via de 'Wet maatschappelijke ondersteuning' (Wmo). Het kan zijn dat u een eigen bijdrage (abonnementsta rief) moet betalen voor de kosten van hulp en ondersteuning. De gemeente heeft de hoogte van de eigen bijdrage vastgesteld op maximaal 19,00 per maand. Deze bijdrage geldt vanaf 1 januari voor alle voorzieningen teza men die onder het abonnementstarief vallen, ongeacht hoeveel voorzienin gen u afneemt. Eigen bijdrage (abonnementstarief) maximaal 19,00 per maand U betaalt in 2020 voor de meeste hulp of ondersteuning uit de Wmo maximaal 19,00 per maand. In 2019 was dit maximaal 17,50 per vier weken. Bent u getrouwd of heeft u een part ner? En is minimaal één van u nog geen 66 jaar en 4 maanden (AOW- leeftijd)? Dan hoeft u in 2020 voor www.heiloo.nl bouwen garagebox (WABO1901792). U kunt tegen deze besluiten bezwaar maken. Zie daarvoor de tekst 'Bezwaar maken'. Gewijzigd vastgesteld exploitatie plan Zuiderloo Burgemeester en wethouders van Heiloo maken op grond van artikel 6.12 van de Wet ruimtelijke ordening bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 9 december 2019 het exploitatieplan Zuiderloo gewijzigd heeft vastgesteld. Inhoud exploitatieplan Het exploitatieplan maakt onderdeel uit van het gelijknamige bestemmingsplan. Dit bestemmingsplan is vastgesteld door de gemeenteraad op 7 decem ber 2015. Het bestemmingsplan is gedeeltelijk onherroepelijk, zulks krach tens een uitspraak van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State d.d. 19 oktober 2016. Het bestemmingsplan vormt het juridisch kader op basis waarvan het woning bouwgebied ontwikkeld kan worden. Voor de gemeente is in het bestem mingsplangebied het kostenverhaal niet voor alle gronden anderszins ver zekerd. Niet alle gronden zijn in eigen dom van de gemeente, waardoor de de meeste hulp uit de Wmo niets te betalen. Voorbeelden hulp en ondersteuning U kunt hulp en ondersteuning aanvra gen als het bijvoorbeeld gaat om: een schoon en leefbaar huis (huis houdelijke ondersteuning); kunnen lopen of bewegen in en om uw huis; het goed regelen van praktische zaken, bijvoorbeeld het bijhouden van financiële zaken; voldoende sociale contacten; reizen binnen uw woonplaats/regio; een nuttige dagbesteding; structuur in de dag of week. Wilt u weten welke hulp of ondersteu ning onder de eigen bijdrage van 19,00 per maand valt? Kijk dan op op heiloo.nl/wmo Hulp aanvragen Inwoners met behoefte aan ondersteu ning kunnen contact opnemen met het Sociaal Team. De consulenten kunnen direct antwoord geven of een oplossing bieden. Bij ingewikkeldere vragen of wanneer er meer ondersteuning nodig kosten niet voor alle gronden waarop bouwmogelijkheden zijn voorzien via gronduitgifteprijzen kunnen worden gedekt. Daarnaast is niet met elke grondeigenaar een anterieure overeen komst gesloten. Ook is er een noodzaak tot het stellen van eisen en regels over onder meer de inrichting van de openbare ruimte. De raad heeft al eerder op 5 februari 2018 besloten tot (gewijzigde) vaststel ling van het exploitatieplan Zuiderloo. Op 9 december 2019 heeft de raad evenwel opnieuw besloten tot een gewijzigde vaststelling. Dit naar aanlei ding van ingesteld beroep en de tus senuitspraak van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State van 24 juli 2019. De wijzigingen hebben betrekking op een aanvullende nadere motivatie over enerzijds de wijze waarop bij het bepalen van de inbrengwaarde rekening is gehouden met de uit te werken woonbestemmingen UW2 en UW4 uit het voorgaande bestemmings plan Zuiderloo 2005 en anderzijds de gehanteerde peildatum van 1 januari 2017. Waar en wanneer kunt u stukken inzien? Het raadsvoorstel en -besluit, het gewijzigd vastgestelde exploitatieplan, en de hierbij behorende stukken zijn is, komt de consulent thuis voor een gesprek. Als het nodig is, regelt het Sociaal Team voor u een persoonlijke oplossing vanuit de Wmo: een maat werkvoorziening. Uitvoering door het CAK Het centraal administratiekantoor (het CAK) berekent en int de eigen bijdra gen. Heeft u vragen over de betaling van de eigen bijdrage? Neem dan con tact op met het CAK of lees eerst de informatie op hun website: https://www. hetcak.nl/wmo2020 Meer weten? Heeft u andere vragen over de Wmo? Op heiloo.nl/wmo leest u ook hoe u contact op kunt nemen met het Sociaal Team van de gemeente. met ingang van 19 december 2019 gedurende zes weken digitaal in te zien via www.ruimtelijkeplannen.nl onder planlD NL.IMRO.0399.bpZuiderloo- EX05. Daarnaast ligt het exploitatieplan ter inzage bij de informatiebalie in het gemeentehuis van Heiloo en de biblio theek Heiloo, Westerweg 250, gedu rende de openingstijden. Hoe kunt u reageren? Tegen het besluit tot gewijzigde vast stelling van het exploitatieplan kan met ingang van de dag na die waarop het besluit ter inzage is gelegd gedurende zes weken beroep bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State worden ingesteld. Van deze mogelijkheid kan gebruik maken: een belanghebbende die tijdig zijn zienswijze tegen het ontwerp bij de gemeenteraad naar voren heeft gebracht; een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest zijn zienswijze tegen het ontwerp-exploitatieplan naar voren te brengen; een belanghebbende voor zover het beroep wordt ingesteld tegen de wijzi gingen die de raad bij de vaststelling in het plan heeft aangebracht. Het beroepschrift moet gestuurd worden naar de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Het beroepschrift moet zijn onderte kend en bevat tenminste de naam en het adres van de indiener, de dagteke ning, een omschrijving van het besluit waartegen het gericht is en de gronden van het beroep. Digitaal indienen kan via: https://digitaalloket.raadvanstate.nl Inwerkingtreding exploitatieplan Het besluit tot gewijzigde vaststel ling van het exploitatieplan treedt in werking met ingang van de dag na die waarop de hiervoor genoemde beroepstermijn afloopt. Het instellen van beroep schorst de werking van het besluit niet. Degenen die beroep heb ben ingesteld kunnen verzoeken om een voorlopige voorziening. Een voor lopige voorziening moet worden inge diend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Digitaal indienen kan via: https:// digitaalloket.raadvanstate.nl. Indien binnen de beroepstermijn een dergelijk verzoek is ingediend, treedt het besluit niet in werking totdat op het verzoek is beslist. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer Marcel Stijkel, tel. 072 5356666 of via e-mail marcel- stijkel@debuch.nl. LAAG INKOMEN? REGEL JE ZORGVERZEKERING VIA DE GEMEENTE REGEL HET VOOR 31 DECEMBER OP

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 12