Familie Hammink in 'Ik Vertrek' UITKIJKPOST 18 DECEMBER 2019 m Oostenrijk. Aangeleverde HEILOO - Al op jonge leeftijd wist rijschoolhouder Martin Hammink, van rijschool M&L, dat hij ooit in Oostenrijk zou gaan wonen. Op 42-jarige leef tijd kwam dat gevoel in alle hevigheid terug en vertrok hij samen met zijn vrouw Linda en hun 4 kinderen naar het land van bergen en sneeuw. Dit avon tuur wordt uitgezonden in het tv-programma 'Ik Vertrek' op woensdag 1 januari. Martin: "Op 6-jarige leeftijd zei ik tijdens een vakantie in Oostenrijk tegen mijn ouders dat ik ooit in dit prachtige land zou gaan wonen. Wanneer, dat wist ik niet." Martin en Linda begonnen in Heiloo een rij school en kregen 4 kinderen. Maar emigreren naar het land van bergen en sneeuw bleef in zijn achterhoofd spelen. Onze kans Martin wilde met zijn horeca-ach- tergrond ook weer iets gaan doen. Rij-instructeur was een geweldige job, maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan. "Toen wij Alpenhotel Grieserhof te koop zagen staan wisten wij het zeker. Dit was onze kans," aldus Martin. Met zijn horeca- achtergrond zag hij het hele plaatje voor zich. Ze kopen het enorme hotel met 21 kamers en 60 bedden in het Oostenrijkse Gries in Sellrain. Tevens is er een appartement voor het gezin van Martin en Linda en een appartement voor Anton, de broer van Linda. Dat Linda een hekel aan sneeuw heeft, mag de pret niet drukken. Op 27 juli van dit jaar ver trekt het gezin vanaf Bungalowpark Het Caendorp naar Oostenrijk, want hun huis was inmiddels verkocht. Het wordt een emotioneel afscheid met een lach en een traan en hier en daar een gesprekje. Afscheid van familie, vrienden en buren, maar ook een afscheid van vriendjes van school. Vooral de twee oudste kin deren, Tim (12) en Daan (9) vinden het moeilijk. De andere twee, Lotte (6) en Sterre (3), beseffen niet echt waarom al die drukte is op de par keerplaats van het bungalowpark. Het hoognodige is ingepakt in de bus van Martin, in de caravan en in de oude auto die ooit het bezit was van Gerrie Knetemann. De rest komt later als alles is het hotel aangepast is aan de wensen van het gezin. Op 19 augustus kan het gezin hun intrek nemen in het hotel. Na twee maanden hard werken volgt op 19 oktober de officiële opening. Gasten die aankomen op het vlieg veld en vervoerd willen worden naar het hotel kunnen gebruikma ken van de ophaaldienst die door Martin en Linda wordt aangeboden. Het hoogseizoen is van half decem ber tot en met eind april. En nog voordat het hotel onder leiding van Martin en Linda openging was het met oud en nieuw al volledig volge boekt. Rijschool M&L gaat door Overigens zal de rijschool M&L gewoon blijven bestaan. Martin blijft als eigenaar verbonden aan de rijschool maar Sylvia, met jarenlan ge ervaring bij M&L, heeft zijn werk overgenomen. 'Ik Vertrek' Bekijk het avontuur van Martin, Linda en de kinderen in 'Ik Vertrek' op woensdag 1 januari 2020 om 22.45 uur op NPOl. Hartje zomer neemt de familie Hammink afscheid van familie en vrienden en vertrekt naar Oostenrijk. Foto: STiP Fotografie Bekenden gaan mee Linda's broer Anton gaat mee om de keuken te bestieren. Maar niet alleen Anton gaat mee. Martin ver telt enthousiast aan verschillende mensen over zijn plannen. Danique, een oud-leerling van de rijschool, besluit ook mee te gaan Ook twee jongens die Martin kent en een koksopleiding volgen gaan mee. Sneeuwzeker Het hotel ligt in een sneeuwzeker gebied en heeft een restaurant met een gezellig terras. Het ligt op een hoogte van 1.200 meter en is gele gen op 17 minuten van Innsbruck. TekstYvoimevanStiph^

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 19